O co chodzi? Widać jednostki 3d ale nie widać ich liczb, to znaczy ja widzę swoje ale mojego sojusznika i wroga nie widzę na mapie, tylko jednostki 3d. #hoi4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak się zastanawiam jaka jest filozofia działania AI w Hoi4? To znaczy są 2 sytuacje. Jedna jest taka, że przeciwnik AI rzuca we mnie wszyskim czym popadnie tracąc miliony żołnierzy w czasie gdy ja okopany stracę max. 1k ludzi.

Druga sytuacja to taka, że przeciwnik siedzi i nic nie robi. Dosłownie stack'uje dywizje na froncie i siedzi bezczynnie.

Od czego to zależy.

#hoi4 #paradox #strategie #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4 #poranneprzemyslenia

Co bym dał, aby zagać Polską od 1918 roku i mieć takie porządne sf drzewko trzymające się ram historycznych ( ͡° ʖ̯ ͡°) i taka wojna z ZSRR i decyzje związane z Gdynią i Gdańskiem... Wielkim Kryzysem i tak aby wszyscy dookoła na całym świecie mieli focusy na okres 1920-1936. A pomarzyć można... Vanilia i te małę mody tak mnie znudził, że
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co bym dał, aby zagać Polską od 1918 roku i mieć takie porządne sf drzewko trzymające się ram historycznych ( ͡° ʖ̯ ͡°) i taka wojna z ZSRR i decyzje związane z Gdynią i Gdańskiem... Wielkim Kryzysem i tak aby wszyscy dookoła na całym świecie mieli focusy na okres 1920-1936


@Wolvi666: Ja w sumie bym chciał takie dziecko Victorii2 z HOI4, dziejące się w latach 1815-1950.
  • Odpowiedz
system ataku na konwoje jest idiotyczny. Tzn tak, sam zamysł, czyli możliwość łapania wiele konwojów oraz to, że część floty może się odłączyć od bitwy jest okej, ale.. no właśnie jest ale, bo odłączenia nie robi flota, która ochrania konwoje.

Wczoraj straciłem 23 dywizje w kanale la manche. Ale po kolei: Anglicy złapali mi 24 dywizje, przypłynęła moja flota do ochrony, wywiązała się walka z której 23 dywizje się "wyrwały" i popłynęły
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4 Chyba coś pozmieniali w zachowaniu AI na non-historical focus. Właśnie Rumunia i Jugosławia na Bez powiązań założyły Entente Bałkańską i wbiły się w Węgry xD jest pięknie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jestem głupi czy co
mimo to że neutralni wygrywają z nazistami to nadal nie mam Argentyną eventu na Hitlera
Co robię źle?
#hoi4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4

Hej moje pozytywnie zakręcone świry mam problem...

Czy tylko ja mam wrażenie, że nowy patch kieruję jedyną słuszną drogę czyli:

Piechota
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy jaki szablon dywizji piechoty proponujecie do państwa o dużym potencjale manpowerowym? I drugie pytanie, czy jako wsparcie prócz zwykłej arty i ppanc opłaca się dawać arte rakietową?
#hoi4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4 Jakieś pomysły na podbój świata Wielką Brytanią ? Tzn jaki ustrój co z manpowerem ? Jest ktoś komu się takie coś udało ?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mgnfic:
Uwielbiam w HoI4 to że Paradox wprowadza w DLCkach ficzery które w poprzednich częściach były już na starcie (no dobra, w jedynce akurat był z tymi granicami problem) i reklamuje to jako zajebiste innowacje xD

  • Odpowiedz
#hoi4 jak poprawnie przeprowadzać desant? Wale całe armie 24 i dostaje stack wipe od chin. Używam mieszanych armii z dywizjami piechoty morskiej. Przebijam zazwyczaj obronę wybrzeża, ale zanim rozwinę front zbiera się armia chińska i mnie otacza w porcie i za nic na świecie nie mogę wyjść z oblężenia.

Pełna dominacja na morzu ale w powietrzu kiepsko, bo nie mam przyczółka.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Minęły dwa tygodnie od premiery DLC/patcha. Jakie robic teraz szablony piechoty i czołgów?
#hoi4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: Ja ostatnio lubię liniowe dywizje z rozpiętością 27. W miarę działa przy standardowej bitwie z rozpiętością 80 i pozwala zawrzeć wszystko co dywizje historycznie miały. Docelowo:

Dla piechoty: 9INF/2ART/2AT/AA.
Dla zmotów: 8MOT/2LSPART/2LTD/LSPAA.
Dla pancernych: 5MARM/2MTD/2MSPART/MSPAA/3MECH.
Wsparcie: ENG/REC/MAINT/MED/SIG. Ew Podmienić na LOG w dwóch ostatnich jeśli przewidujesz problemy z zaopatrzeniem.
  • Odpowiedz