Polecając wybitne utwory, tak naprawdę skazujemy je na wyrok śmierci

Na blogu elQuatro Nagrania ukazał się tekst mojego autorstwa, w którym zwróciłem uwagę na pewną dziwną zależność, występującą w różnych rozmowach o muzyce, w audycjach radiowych czy w ofertach sklepów z płytami. Dotyczy właściwie wszystkich słuchaczy, którzy dzisiaj raczej nie ograniczają się do jednego gatunku przy sporządzaniu swoich playlist, choć muzykę zaczynali poznawać od słuchania rapu.

Chodzi o pewną formę komunikacji, sposób rekomendowania wartościowej
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hmn.. Mirabelki i Mirki jaki waszym zdaniem powinien być wiek przedstawienia dziecku hiphopowych oldschooli?
Bluzgi są, ale jak myślę, że gówniaki na boisku lepsze wiązanki puszczają, to nie ma co się stresować.. No i lepiej żeby zacząć od jakiś pełnoletnich klasyków niż od jakiegoś Popka.
10 lat to za mało, ale 15? Gurwa, jak miałem 15 lat to bluzgi i szlugi były normą

#muzyka #hiphop
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

spoko ten nowy #pro8l3m, ale "Widmo" chyba jakoś do mnie bardziej trafiło. mam wrażenie, ze najlepsze piosenki z płyty wypuścili trochę wcześniej jako single xD ale to dopiero pierwsze przesłuchanie- może zmienię zdanie ;)
#polskirap #hiphop #rapsy #rap
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rap #trap #hiphop #polskirap

Ogólnie polscy raperzy są spoko dopóki nie są zbyt popularni i nie przejdą do mainstreamu bo wtedy zaczyna się walka o hajs i piosenki dla 13 letnich bachorów żeby tylko wyświetlenia się zgadzały tym przykładałem jest Kizo i Malik Montana
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@0rm0: kizo nigdy jakoś nie był spoko raperem, a Malik przecież trzyma bardzo dobry poziom, Import/Export bardzo fajna płyta i nie masz tam tylko piosenek dla 13 letnich bachorów
  • Odpowiedz
  • 1
Dzieci duchy szpaka brzmi jak płyta będzie sprzedawać zie dobrze wśród 13 latek z depresja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miałem za dzieciaka (w okolicach 2000 - 2002 r.) kasetę magnetofonową, składankę z polskim rapem. Pamiętam, że całość otwierał O.S.T.R - ABC, był na niej też m.in. Fisz - Polepiony, Tede - Ona jest szmatą, czy Molesta - Wiedziałem że tak będzie. Okładka była biało czerwona, czy coś ten deseń, przynajmniej takie mam przebłyski z pamięci... Czy ktoś z Was kojarzy co to było za wydawnictwo?

#hiphop #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zawsze mnie zastanawiało czemu tak mało kawałków wzgórza zapisało się jako klasyki.
Każdy chyba tylko kojarzy "mam tak samo jak ty" i to głównie za sprawą Tedego i bitu Niemena .
#polskirap #hiphop #oldschool #muzyka
Crisu - Zawsze mnie zastanawiało czemu tak mało kawałków wzgórza zapisało się jako kl...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie wiem jak ludzie, którzy byli na przedpremierowym przesłuchaniu mogli stwierdzić, że płyta r--------l i lepsza od art brutu jedynki xD tragicznie może nie jest, ale i tak spodziewałem się czegoś więcej. skoro najbliższa trasa, to trasa koncertowa, to pewnie w większości będą to kawałki z ab2, więcej takie bezbarwne te koncerty trochę będą
#pro8l3m #polskirap #hiphop #rap #muzyka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak ludzie, którzy byli na przedpremierowym przesłuchaniu mogli stwierdzić, że płyta r--------l i lepsza od art brutu jedynki


@Gennwat: bo każda nowa płyta prblmu jest lepsza od poprzedniej, wiadomo

  • Odpowiedz
gdybym miał do czegoś porównać Art Brut 2, hm

EP C30-C39 było jak pierwszy Terminator, Art Brut był jak drugi Terminator, Art Brut 2 wygląda jak kolejny prequel/reboot Terminatora - wiecie, wracamy do opus magnum, będzie super, nie tak jak ostatnio, wyskakiwać z hajsu

pierwszy Art Brut jest jedną z moich ulubionych płyt - świetnie użyte sample, wciągające storytellingi, ciągłe wahania emocji, nastrojów że tak to ujmę, mnóstwo bangerów

Art
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, co tam teraz jest na topie jeśli chodzi o #hiphop? Zarzućcie kilka kawałków. Bo słucham sobie gurala i zastanawiam się kto tam teraz jest na topie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
r.....p - Mirki, co tam teraz jest na topie jeśli chodzi o #hiphop? Zarzućcie kilka k...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach