Przedni panel okablowany, sterowniki podłączone. Mechanika przetestowana.
Podłączyłem też falownik i wrzeciono na próbę. Chłodzone powietrzem ale jest zaskakująco ciche.
Płytka rozdzielcza potrzebuje dodatkowego zasilania 12-24V to sobie podciągnąłem z falownika (ma wyjścia 5V i 24V). Tu jest jeden problem - jaką wydajność prądową tego wyjścia przewidzieli? Jakby nie patrzeć musi zasilić 5 transoptorów, więc może podejść pod 100mA... może najlepiej będzie to zmierzyć, albo zobaczyć jakie rezystory dali na wejściach.




















Z przodu dodałem klapkę, żeby się nie kurzyło. Tylko nie jestem pewien czy się sterowniki nie będą wewnątrz grzały. Ma ktoś jakieś doświadczenia - M542, prąd ustawiony na maksimum 4,2A ? Wcześniej jak z nich korzystałem to chodziły na ~2A i nie wykazywały tendencji do wydzielania nadmiernej ilości ciepła.
#cnc #frezarka
źródło: comment_MEDe5g0afXJs8yug79g3A8JvrsTts7EA.jpg
Pobierz@garmil: no, oczywiście, nie napisałem ale o wentylatorze myślałem pisząc o wyrzucaniu powietrza. Z tym że nie mały, bo mały będzie dużo hałasu mało przepływu, już lepiej albo duży albo turbinowy (odśrodkowy)