Wpis z mikrobloga

No mireczki, oś Z już gotowa, wszystkie łożyska, śruby kulowe osadzone. Właściwie mechanika w 90% na ukończeniu.
Te chińskie śruby kulowe to jednak jakieś kulawe, średnio proste się okazały ( ͡° ʖ̯ ͡°). Na szczęście po osadzeniu w łożyskach się poddały i nie ma to wyczuwalnego wpływu na płynność działania.

Myślę teraz intensywnie czy dawać jakieś osłony na prowadnice. Wydaje mi się, że jednak te łożyska liniowe powinny sobie radzić z odgarnianiem urobku.

Wie ktoś gdzie można TANIO dostać stół teowy?

Do zdjęcia pozowały także silnik krokowy i wrzeciono, na bogato.

#garmilmajstruje #cnc #frezarka #majsterkowanie #mechanika #diy
garmil - No mireczki, oś Z już gotowa, wszystkie łożyska, śruby kulowe osadzone. Właś...

źródło: comment_k35QT6L61A6P6TkVJfAyK6w60zowqe8v.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@garmil: Kiedys kupilem wrzeciono 2.4kW (chinskie) + inwerer do tego, od ponad 5 lat nieuzywane, tzn nigdy nie uzywane :D A moglo byc tak pieknie :P Lezy w pudle i czeka, wciaz sie zastanawiam co z tym robic :)
  • Odpowiedz
@Vein: co się tylko da. Jak coś robię to najczęściej w drewnie, jakieś małe prywatne projekty. Ale podejrzewam, że będzie można tą frezarką obrabiać coś twardszego, aluminium, mosiądz grawerski etc.
  • Odpowiedz
Wie ktoś gdzie można TANIO dostać stół teowy?


@garmil: ale jaki? Znaczy - z czego?
Bo tam widzę że masz dwa profile położone poziomo - aluminiaki. Chciałbyś cały stół z alu, z takich profilów? Czy na to położyć stół z czegoś? Z alu frezowanego frezem T-rowkowym? Skręcany?
Wszystko zależy jak leży ;) a w zasadzie - co na stole leży, i czym i jak mocno dopierdzielone. Co innego jak chcesz na tym kłaść np laminat do obróbki, a co innego
  • Odpowiedz
@hrumque: Najlepiej żeliwny sezonowany ;)

Tak z ciekawości pytam, ja patrzyłem to raczej muszę wykombinować coś innego. Średnio mi się widzi wydawać 1000-1500zł na stół.

Faktycznie, zawsze się daje coś na wierzch na stratę, ale ważna jest ta stabilna i równa podstawa. Konstrukcja z ruchomą bramą więc stół nie musi być lekki.
Stół teowy kiedyś składałem z pasków blachy aluminiowej, ale teraz nie mam tyle materiału pod ręką więc jakby miał kupić blachy to podobnie wyjdzie
  • Odpowiedz