Jeżeli ktoś myśli nad założeniem fotowoltaiki gorąco polecam :

- tuenergia.pl
- plenergy.com.pl
- PVSolarin z Krakowa

Bardzo miła współpraca, super profesjonaliści i ekstra podejście do klienta. Wywiązali się z umowy w 100% przy moim tragicznym dachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś ruszyła moja dachowa "farma" 4.41kWp na inwerterze Solaredge + panele ZNShine + optymalizatory.

Możecie do nich śmiało walić miraski, foto to uzysk z dziś z godziny
Pobierz
źródło: comment_158125112565PI3pU45Y9Mwo8qsO81SE.jpg
@wontly01: Hej. Widziałem Twoje pytanie 4 dni temu jak je zadałeś i sam byłem ciekaw odpowiedzi. Nie mam co prawda falownika SMA, ale ktoś z rodziny ma i była ta sama sytuacja. Okazuje się, że ponoć SMA zostało zaskoczone ilością nowych instalacji z ich falownikami i serwery przestały im wyrabiać. Z tego właśnie względu ograniczyli częstotliwość aktualizacji stanu. Podobno jakoś pod koniec marca sprawa ma być rozwiązana.
#fotowoltaika , #fotowoltaikastaty

Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWp na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na zachód.

Wykres z 05.02.2020

W związku z licznymi pytaniami i sporym zainteresowaniem, dodaje też małe FAQ.

Małe FAQ - wersja poprawiona

1. Fotowoltaika to panele “które robią prąd”. Solary to rurki, które “grzeją wodę”.

2. Fotowoltaika produkuje prąd, również w pochmurny dzień. Mniej, ale produkuje.

3. Zimą produkcja jest mała, ale wiosną i latem nadrabia się
Pobierz
źródło: comment_1580983578OKFwyeQKlEh2N7XJT0xx2o.jpg
Ludzie kochani, pomóżcie zrozumieć. Moją produkcję muszę zużyć do końca roku (grudzień) czy do końca umownego okresu? Jeżeli zimą mało produkuję, a okres rozliczeniowy zaczyna się od stycznia to nadprodukcja z okresu letniego pokryje niedostatki ze styczen-marzec, czy tylko niedostatki z pazdziernik-grudzien? Nawet nie wiem jak to opisac :)

#fotowoltaika
#fotowoltaika #oze #freeenergy
TLDR pytanie o tani inwerter/przetwornice do max 600w
Pytanie moze dziwne ale prosze o odpowiedzi wprost i na temat bez pobocznych sugestii:
Chce sobie walnąć na działkę - na altankę dwa (dosłownie dwa ani kawałka więcej) panele solarne max 310Wp sztuka czyli w sumie około 600w tylko do ładowania akumulatorów i wykorzystywaniu tego pradu pozniej jako oswietle lub tv czasem jakas kosiarke itp. Z racji ze na dzialce nie
#fotowoltaika Mam pytanko, czy słyszeliście o firmie ML system z Podkarpacia? Był u mnie ich przedstawiciel odnośnie fotowoltaiki, a ja przed podpisaniem umowy chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej.Jeśli coś wiecej o nich wiecie to podzielcie się wiedzą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Maly_7: powiem Ci że akurat to, że produkują panele tutaj to żaden atut. Prawda jest taka, że najlepiej by było jak byś poprosił o pokazanie realizacji w okolicy. Bo nawet średniej jakości podzespoły a dobrze zamontowane dadzą radę a co Ci po super sprzęcie jak będzie źle zrobiony. W dużych firmach plusem jest to, że szansa na to, że znikną z rynku jest mała ale płacisz za całą strukturę firmy itd.
#fotowoltaika , #fotowoltaikastaty

Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWp na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na zachód.

Wykres z 04.02.2020

W związku z licznymi pytaniami i sporym zainteresowaniem, dodaje też małe FAQ.

Małe FAQ - wersja poprawiona

1. Fotowoltaika to panele “które robią prąd”. Solary to rurki, które “grzeją wodę”.

2. Fotowoltaika produkuje prąd, również w pochmurny dzień. Mniej, ale produkuje.

3. Zimą produkcja jest mała, ale wiosną i latem nadrabia się
Pobierz
źródło: comment_1580890778aDHy1YegorNSxX1UkYn9fK.jpg
#fotowoltaika , #fotowoltaikastaty

Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWp na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na zachód.

Wykres z 03.02.2020

W związku z licznymi pytaniami i sporym zainteresowaniem, dodaje też małe FAQ.

Małe FAQ - wersja poprawiona

1. Fotowoltaika to panele “które robią prąd”. Solary to rurki, które “grzeją wodę”.

2. Fotowoltaika produkuje prąd, również w pochmurny dzień. Mniej, ale produkuje.

3. Zimą produkcja jest mała, ale wiosną i latem nadrabia się
Pobierz
źródło: comment_15808149426ksFSUAAddwfJ2BdiRj40Q.jpg
#fotowoltaika , #fotowoltaikastaty

Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWp na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na zachód.

Wykres z 02.02.2020

W związku z licznymi pytaniami i sporym zainteresowaniem, dodaje też małe FAQ.

Małe FAQ - wersja poprawiona

1. Fotowoltaika to panele “które robią prąd”. Solary to rurki, które “grzeją wodę”.

2. Fotowoltaika produkuje prąd, również w pochmurny dzień. Mniej, ale produkuje.

3. Zimą produkcja jest mała, ale wiosną i latem nadrabia się
Pobierz
źródło: comment_MnenYipahP75HvHF4lPETsjBXhELLMGA.jpg
@TroglodytaGerwazy: Bardzo się cieszę i witam w klubie. Od razy powiem prawdę. Bez walenia ściem jak jakiś handlowiec. Przejście na pompę ciepła trzeba bardzo dobrze przemyśleć. To jest jakieś nieporozumienie. Nikt mnie nie ostrzegał, więc ja ostrzegę Ciebie i innych co chcą to kupić. Otóż po założeniu pompy ciepła i jej uruchomieniu można umrzeć z nudów bo nic nie trzeba dotykać i jest ciepło i tanio ( ͡° ͜ʖ
Mirki - najtańsze regulatory z aliexpress do paneli są coś warte ? Chciałem do tego podłączyć 250W panel 40ah aku i hydrofor który miałby chodzić 10-20min co kilka dni tylko jeżeli są dni słoneczne, może raspberry czy kamera było by do tego podpięte ale nic więcej

#fotowoltaika
Cześć, planuje sobie zamontować panel słoneczny na altance żeby ładował mi alkumulator samochodowy ale za bardzo nie znam się w temacie. Może ktoś ogarniał ostatnio coś podobnego i wie co warto kupić razem z jakimś kontrolerem ładowania? Zużycie będzie niewielkie, jakieś raspberry pi i żarówka rzadko zaświecana.
#energetyka #panelesloneczne #oze #fotowoltaika
Ktoś z mikrów podsumuje swoją inwestycje?


@co_ja_tu_robie: Poczytaj tagi które użyłeś, non stop ktoś wrzuca informacje co zainstalował, ile kosztowało, ile produkuje. Nikt nie będzie robił sprawozdania na Twoje indywidualne zamówienie.