@zieloneKolanoApokalipsy: Find szuka w danym zakresie poczynawszy od aktywnej komóki, jeśli aktywna będzie za szukaną to szukanej nie znajdzie. Miałem też kiedyś przypadek, że szukałem w zdefiniowanym zakresie a szukana była pierwszą komórką (aktywną) więc zakres zwracany miał falszywą wartość Nothing. Trzeba pamiętać o xlWhole i xlPart i o tym, że ustawienia te się zapisują. Wypada też dla bezpieczeństwa zerować Range, który jest zwracany przez find przed następnym użyciem aby
  • Odpowiedz
Jest jakiś sposób, żeby Openoffice/MSExcel/Libewoffice podświetlał komórki, w których znajduje się fragment tekstu/wartości? Próbuję z formatowaniem warunkowym, na razie ogarnąłem tylko podświetlanie dokładnie takiego samego tekstu jaki szukam.
w kolumnie mam np wartości:
AAA
AAB
ABB
i chciałbym, żeby podświetlone były tylko te, które zawierają "AA". Próbuję warunkowego formatowania i funkcji "=SZUKAJ.TEKST(B1 (tu jest AA); A1:A3)", ale niestety nie wyświetla :/
#excel #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

=SZUKAJ.TEKST(B1 (tu jest AA); A1:A3)


@0nii_chan: Jeśli dobrze pamiętam polskie nazwy funckji to ta powyżej zwraca liczbę, wymnóż ją przez 1 i zwróć funcją czy.liczba(ISNUMBER) wartość logiczną. Potem z tego wyciągnij obsługę błędu funkcją ISERROR. Wyjdzie coś takiego:
=IFERROR(ISNUMBER(FIND(K13;J13)*1);FALSE)
  • Odpowiedz
Mirki ogarniający #office i #excel. Mam wykres punktowy (dane X i Y) i jak nie wiem wstawić linię trendu, ale tak, że zmienną jest Y.
Domyślnie Excel wstawia prostą y=a*x+b, a ja muszę wstawić x=a*y+b.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adriian321: Spróbuj funkcji ReglinP albo podobnych. Zwracają tabelę z parametrami prostej regresji. Tylko wywołanie tej funkcji było dość osobliwe, zaznaczało się 2K / 5W wpisywało funkcję i wciskało ctrl + shift + enter. Na wykres rzeczywiście tylko pole tekstowe.
  • Odpowiedz
Co trzeba umieć żeby móc wpisać sobie w CV znajomość MS #office by załapać się na ten słynny etat w #korpo? Z #excel a pewnie formuły i tabele przestawne, a co z #word a?
Czy można się jakoś tego naumieć nie mając Office'a? Office online albo #libreoffice obsługują identyczne formuły?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@malakser: tabele przestawne, wyszukaj pionowo, filtrowanie, formatowanie warunkowe no i szeroko pojęte funkcje. Dzięki którym znajdziesz jakieś duplikaty, różnice w wartościach, przypiszesz milion rzeczy na podstawie danego kryterium (wyszukaj pionowo).
Z testów potrafią dać nawet wyszukanie i zamienianie znaków czyli CTRL + H xD
Zależy też do jakiego działu/na jakie stanowisko idziesz.
Oczywiście VBS to zaleta, ale raczej tylko na stanowisku analityka.
  • Odpowiedz
Wyglada na to ze jeden arkusz excela bedzie trzeba zrobic od podstaw bo cos sie popieprzylo i nie wiem juz co tam sprawdzac. Moze ktos cos doradzi.

Na arukuszu z wynikami sprzedazy, gdzies w okolicy 100 wiersza jesli tabelka na jakies 20 wierszy, tabelka ma liste firm z jakimi mamy umowy i w kolejnych kolumnach jak czesto byl kontakt od nich (dane zbierane z dni ktore sa na kolejnych tab)
(1 tab =
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jotpol: nie, nie odwolanie cykliczne, ale dzieki Ci bo wlasnie teraz rzucilem okiem i znalazlem, spieprzony byl range, zakres dolny byl zbyt maly (223 zamiast 233). Kuzwa jedna cyfra!

Miales racje @brak_nicku z tym ze to pewnie oczywista przyczyna.

Dzieki za wsparcie!
  • Odpowiedz
Mirki- Mam pełno danych w excelu w .csv i on niektóre komórki zamienia mi na datę. Np. mam wartość 4.8885 który mam jako kwieceń 85. Zmieniam formatowanie danych na inne - ogólne, liczbowe itp. ale ciągle mam różne liczby, ale nie to co potrzebuję. Jak zrobić, aby wyświetlało to co powinno dla gotowych już danych? Aby nie formatowało mi w ogóle tych danych?

#excel #pcmasterrace #komputery
Atexor - Mirki- Mam pełno danych w excelu w .csv i on niektóre komórki zamienia mi na...

źródło: comment_ir0AG4QmoWp7GLTupuVDhgSgNyx2WLJF.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam problem w Excelu z przejściem do nowej linii w tej samej komórce.

Standardowo powinno to odbywać się za pomocą ALT+ENTER, ale od jakiegoś czasu ten skrót przestał mi działać. Czasami jeszcze zadziała, ale częściej po jego użyciu nic się nie dzieje i nie zauważyłem żadnej zależności. Z czego może wynikać problem?

Klawisze same sobie na pewno sprawne, bo pojedynczo czy przy innych skrótach działają za każdym razem. Podejrzewam więc, że
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Specjaliści od Excela, mam pytanie. Mianowicie, mam wynik jednej formuły w excelu(zaznaczone na różowo), chciałbym aby w komórce poniżej (B11) pojawiła się pierwsza większa wartość z tabeli umieszczonej w komentarzu, która uwzględnia wartość "b" (tabela w komentarzu). "b" z pierwszego screena musi być równe "b" z komentarza. Macie jakieś pomysły? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#excel
piatka - Specjaliści od Excela, mam pytanie. Mianowicie, mam wynik jednej formuły w e...

źródło: comment_y3czytO3QnJZBCFWsX2iAXb9sJhAs1lc.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piatka: =INDEKS(PRZESUNIĘCIE($E$17;PODAJ.POZYCJĘ($B$7;$E$18:$E$28;0);1;1;15);1;SUMA(JEŻELI(PRZESUNIĘCIE($E$17;PODAJ.POZYCJĘ($B$7;$E$18:$E$28;0);1;1;15)<$B$10;1;0))+1)

może da się do zrobić prościej, ale działa - formuła tablicowa - zatwierdzasz Ctrl+Shift+Enter
  • Odpowiedz
@mateio: Działa, dzięki Ci Królu złoty, zbawicielu! Nie wpadłem na zastosowanie przesunięcia dla takiego problemu! Jeszcze raz dziękuje! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mircy, mam w excelu masę danych, gdzie w jednej komórcę mam:

12D 15:23:52

Czyli 12 dni, 15h, 23m i 52s.

Muszę
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie dla speców od excela, mianowicie jest jakiś sposób na szybsze przemieszczenia się między stronami arkusza na samym dole? Tworzę od pewnego czasu plik który ma już ponad 80 stron i ciągle będą dochodzić nowe. Tworząc kolejne strony zawsze muszę wracać się do pierwszej ponieważ tam spis który aktualizuję z każdą stroną. Z pierwszej strony nie ma problemu z przemieszczaniem się do każdej innej ponieważ tworzę hiperłącze. Gorzej w odwrotnym kierunku
pd19 - Mam pytanie dla speców od excela, mianowicie jest jakiś sposób na szybsze prze...

źródło: comment_6ptENoWknBwR5lSO7mkG0cGRQUS8D5kj.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z #excel szukam inspiracji.
Otóż mam listę klientów. Każdemu klientowi przypisany jest pewien parametr, o którym informacja odkłada się w cyklu dziennym. Potrzebuję wyśledzić tych, którym wartość tego parametru przekracza pewien próg i to przekroczenie utrzymuje się przynajmniej przez dwa dni.
Idzie to jakoś sensownie rozpracować i np. w tabeli przestawnej powyświetlać? Ktos jakiś pomysł?

przykładowe dane:

Klient
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzyndzla:
W komórce D3:
=ORAZ(c2>100;c3>100)
dostaniesz wynik PRAWDA jeśli C3 i C2 są obie większe od 100 (czyli jeśli przez 2 kolejne dni przekroczyły 100).
A z tego to już prosta droga do autofiltrów czy przestawnych.
  • Odpowiedz
Cześć, czy macie pomysł na funkcję w excelu, która porównuje dwa arkusze z jednego skoroszytu i w tym drugim np na czerwono wyświetla wartości, które są inne niż w arkuszu poprzednim?

#excel #pracbaza #office
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, przygotowujemy się do obozu i mamy taką sytuację w #excel #pytanie #problem

Otóż rodzice dostarczyli informacje które mamy ostatecznie w excelu. Wygląda to tak:
1 wiersz z danymi dzieci
2 wiersz z danymi dzieci
...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę o pomoc z formułą w #excel : szukaj ile razy wystąpił ten sam numer a następnie weź wartość i pomnóż narastająco tyle razy ile wystąpił ten sam numer. Najlepiej przedstawia to zrzut ekranu. Docelowo tę formułę chcę mieć w #dax ale myślę, że jak ktoś mi pomoże ją stworzyć w excelu to i w DAX'ie już nie będzie problemu
harris108 - Proszę o pomoc z formułą w #excel : szukaj ile razy wystąpił ten sam nume...

źródło: comment_Sk7823bUMFYb0cQp1BWRlT8ulk0xpwXM.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy spod #excel #office #vba pomożecie proszę? Mam taki oto testowy zeszyt: https://1drv.ms/x/s!AoTe4SJQWdHagRIdqmLDy2hRIDk0

Arkusz 1 zawiera dane w kolumnie A i B. Kolumna A jest niezmienna i zawiera dane w komórkach A2:A17; dane w kolumnie B będą się zmieniać. Arkusz 2 zawiera w kolumnie A dokładnie te same dane co na arkuszu 1 kolumna A. Cały problem polega na tym żeby stworzyć makro (i potem wpiąć
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eswemenasja @Xune @croppz:
Z tym, że jeżeli wstawisz przed tymi arkuszami inne arkusze, to ich właściwość index (czyli te numerki) też ulegnie zmianie.
jest jeszcze coś takiego jako CodeName arkusza, która nie ulega zmianie przy operacjach na innych arkuszach. Na rysunku poglądowym w okienku project explorera to jest nazwa nie w nawiasach, natomiast w okienku properties to jest nazwa pod hasłem "(Name)" - nie mylić z "Name"
w
  • Odpowiedz
  • 1
Jest tu jakiś specjalista do #excel ?
Muszę napisać formułę, która znajdzie mi we fragmencie tekstu "sla" i zaznaczy ją jako prawda lub fałsz. Mam już =JEŻELI(CZY.LICZBA(SZUKAJ.TEKST itd ale zaznacza mi jako prawda słowo "slaskie" jeśli ktoś napisał je bez polskich znaków.
Jak ma wyglądać ta formuła jeśli chcę sprecyzować wyszukiwanie tylko i wyłącznie do tych trzech liter ?

#kiciochpyta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach