Mireczki, tematyka układów elektrycznych zawsze była dla mnie tajemnicza.

Mam taki układ Zasilacz -> Wiatrak komputerowy. Chcę do tego dorzucić włącznik/wyłącznik coby nie wyjmować za każdym razem zasilacza z gniazdka, jak chcę wyłączyć wiatrak. Przylutowałem dwa kabelki, po jednym od wiatraka i zasilacza do jednej nóżki włącznika/wyłącznika i po dwa, do drugiej. Wszystko ładnie chodzi ale po czasie poszły mi już dwa zasilacze i teraz nie wiem czy coś robię źle? Do
@Dakkar: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale podłączyłeś przełącznik źle.

Trzeba przełącznik wstawić pomiędzy jeden kabelek zasilacza i jeden kabelek wiatraka.

Drugi kabelek zasilacza i drugi kabelek wiatraczka powinny być zawsze połączone.
Mikroby, jest problem. Kolega z #pracbaza ma takie coś, że nie działa mu główna strona facebooka.

Jak da /jakiśfunpage to normlanie się otwiera, nawet jak nie ma takiego to pokazuje mu chociaż błąd mówiący o braku strony, pojawia się pasek standardowy fejsa. A z głównej NIC redirecting na karcie i tyle.

U mnie na kompie, mój profil normalnie działa na FB, jak on się loguje to nic... to samo co na pozostałych
Od jakiegoś czasu mam problem ze wzmacniaczem podłączonym do pc, sam z siebie się ścisza albo gra głośniej. Oczywiście szukam rozwiązania w internecie, ktoś na elektrodzie miał podobny problem. Podjarany odpalam wątek, oblizuję wargi a w głowie myśl "znowu coś zmajstruję" a tu


Internecie, znowu zapędziłeś mnie w kozi róg :/

#elektroda #elektronika #gorzkiezale
Cześć mirki! Kilka dni temu odszedł w ciszy mój wieloletni przyjaciel laptop. Postanowiłem złożyć coś stacjonarnego, ale ostatnimi czasy nie jestem na bieżąco, jeśli chodzi o te technologie.

W ciągu 10 min zmontowałem taki zestaw. Miałem w planach wyłożenie do 1500, ale nagle zrobiło się z tego prawie 2 tys. zł, których nie mam. Komputer ma być szybki w przeglądaniu wykopu i amatorskiej obróbce zdjęć. Dodatkowo zależy mi na pieniądzach w kieszeni
Witajcie,

Mam zasilacz XFX Core 550W, ktory wyciagnałem z 2 miesiace temu ze swojego komputera, ponieważ się zepsuł

Mianowicie miał problemu z uruchomieniem komputera. Kiedy normalnie korzystałem z komputera - czyli: zasilacz nonstop podpiety do gniazdka, uruchamiania i zamykanie kompa tak jak Gates przykazał - nie było problemu.

Zaczely sie one w momencie kiedy musialem odlaczyc kompa od gniazdka (żeby np. coś w kompie wymienić). Wtedy po ponownym włożeniu wtyczki zasilacza do
#elektroda #windows #pytanie #pomocy #komputery

Mirki, mam problem. Mój komputer jest zawalony śmieciami i nie miałem formata od 4 lat. Zawsze odkładałem go na później. Teraz mam czas na sformatowanie dysku, jednak mam problem w postaci niedziałającego napędu DVD i nie mogę odtworzyć płyty z windowsem. Jak mogę sobie poradzić z reinstalacją systemu bez napędu DVD? Szukałem nawet w internecie i znalazłem nawet temat na elektrodzie #bekazelektrody llink

Pomożecie?
Mircy pomóżcie bo przecież nie spytam na #elektroda.

Potrzebuję nawigacji i czegoś do nagrywania trasy (z tym, że nie typowo pod filmik z wypadków tylko pod kręcenie ładnych filmów z podróży). Cały czas myślałem o dwóch oddzielnych urządzeniach, ale dziś przyszedł mi do głowy #tablet / #smartfon. Problem w tym, że się totalnie na tym nie znam, a wchodząc na stronę np. #samsung widzę milion urządzeń, których specyfikacja różni się
@Arrival: tak, bez problemu. Korzystam z dokładnie takiego uchwytu, tylko ja dałem za niego 40 złotych w Realu :) Można wtedy wygodnie na środku szyby ustawić, by nagrywał interesujący widok, jednocześnie widząc, co się dzieje na ekranie. Uchwyt wygodny, stabilny, pewny. Korzystam od roku i się nie zawiodłem.
Pytanie do informatykowych geeków - swego czasu bawiąc się w hakiera przez przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyłączyłem jedną rzecz, otóż w Centrum sieci i udostępniania powinienem mieć coś takiego, a ja mam to. Z tego co sobie już poczytałem, to musiałem coś wyłączyć w narzędziach administracji/usługi i chyba była to Usługa listy sieci. Której #!$%@? oczywiście teraz nie mogę włączyć, bo wyskakuje mi błąd 1068. I #!$%@?,
Witam szanowne towarzystwo. Posiadam lodówkę Whirpool i nagle przestała działać - tzn. przestała chłodzić i lampka się też nie świeci. Tak jakby nie było prądu, tylko że prąd w mieszkaniu jest. No i moje pytanie - co się mogło stać, co jest najcześciej przyczyną takiej awarii? #elektroda #agd

ponawiam pytanie bo nie dostałem odpowiedzi:

#elektronika #elektryka #elektroda pytanie do fachowcow: trzeba uziemic swiatło na suficie czy nie trzeba ? w .de jest taki standard ze nie ma kabli w suficie tylko z boku - i trzeba doprowadzic kable do oswietlenia... no i wiadoma sprawa - dwu zyłowy lepiej wyglada, wiec jak ? no i jaki powinien miec przekroj - wszedzie lampy LED do max 7W
@porner: z takiego samego powodu co w instalacji gniazd wtykowych. Z powodów ochrony przeciwporazeniowej. Twoje oprawy powinny mieć zacisk ochronny PE do podłączenia tej żyły. Jeżeli to Twój dom i koniecznie uwazasz ze opraw nie zmienisz, to i tak uważam ze powinieneś zastosować przewód 3x1.5. Chociażby z powodów takich, ze jak przyjdzie ktoś po Tobie to będzie wiedział co sie tu dzieje. Często nie stosuje sie żyły PE, ale z doświadczeń
@porner: z tego co widzę to nie masz o tym pojęcia. Jak montujesz oprawy (sufit podwieszany)? Puszka jest podtynkowa, a Ty prowadzisz przewody natynkowo w listwie tak? Do zwykłych gniazd 16A zwyczajowo stosuje się przewody YDY 3x2,5mm2, a do opraw 3x1,5mm2. Ale tak na prawdę to wynika z obliczeń obciążalności itp.
: trzeba uziemic swiatło na suficie czy nie trzeba ?


@porner: temat ostatnio wałkowałeś (zawiało trochę elektrodą :D)

obudowa w II klasie ochronności nie wymaga PE, w innym przypadku znajdziesz odpowiedni zacisk. jednak moje prywatne zdane jest takie, że lampy nikt na suficie nie dotyka, a możliwość przebicia i tak jest znikoma.