Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
@Hahaharry: jakiej dokumentacji?? Tu się liczy doświadczenie spryt i kombinowanie a nie jakas dokumentacja. Jak problem można rozwiązać czytając dokumentację to po co nam zawracasz głowę jakimiś pojęciami które były w podstawówce?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 7
@Flypho tak średnio prostujesz, pytanie było o odczyt a nie możliwość blogowania. I cyk ban na elektrodzie za odpowiadanie nie na temat
  • Odpowiedz
@matowy:
Z dokumentacji MS:

Whether the 32-bit version of Windows XP read, write, and boot from GPT disks

No. The 32-bit version will see only the Protective MBR. The EE partition will not be mounted or otherwise exposed to application software.


( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hahaharry: tak z ciekawostek to każde niemieckie forum tematyczne, albo grupa dyskusyjna na reddicie czy FB ma mentalność elektrody. Każde, nikt nikomu nie pomaga, tylko się brandzluja swoją wiedza xD
  • Odpowiedz
@Hahaharry: nie wiem w czym tu problem. Głupoty wypisywane w internecie trzeba tępić. A tu gość oprócz tego że wytknął błąd to jeszcze napisał rozwiązanie.
  • Odpowiedz
Tak prostując - z dokumentacji microsoftu wynika ze bootowac z partycji gpt można tylko w systemach 64-bitowych. :


@Hahaharry: @Flypho: I przy włączonym Secure Boot. Ale w praktyce do GPT nawet nie potrzebujesz EFI. Linux potrafi działać z GPT pod zwykłym biosem. a podmieniając bootloader nawet tak windowsa zbootujesz na GPT. Kiedyś podobne triki robili z hackintoshami - bodaj jakaś emulacjia EFI macbooków by dało się na zwykłym
  • Odpowiedz
  • 6
@Currrywurst każda grupka na FB tak wygląda.
Jestem na kilku stolarskich i schemat zawsze ten sam:
Dla przykładu - Zdjęcie dębowego krzesła i pytanie czym zabezpieczyć na matowo. Odpowiedzi:
- Ja sosnową pergolę zabezpieczyłem XY
- Ja jesionowy stoliczek zabezpieczyłem YZ
- A czemu na matowo, ja pięknie zabezpieczyłam na błysk i wszystkim się podoba [zdjęcie dziecka z krzesłem w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hahaharry: generalnie chłop ma rację, GPT nic nie ma do architektury systemu, a że Microsoft to debile i z jakiegoś powodu wycięli obsługę GPT w wersji 32b to inna sprawa.
  • Odpowiedz