Kilka lat po rozpoczęciu działalności, zakład przeszedł modernizację zwiększającą moce przerobowe w celu rozpoczęcia eksportu wędlin poza kraj, w 1925 roku w tym też celu dociągnięto do zakładu połączenie kolejowe. Rok później rozbudowano baseny peklownicze, oraz powstała pierwsza w kraju szlamiarnia.
W 1929 roku prywatny przedsiębiorca stawia wędliniarnie, oraz „wydawcę” mięsa dla potrzeb wojska.
Pięć lat później przy ulicy Chełmińskiej powstały zakłady produkcji konserw, czyli tytułowa „Konserwówka”, pracowała ona głównie na potrzeby eksportu do
Wilczur79 - Kilka lat po rozpoczęciu działalności, zakład przeszedł modernizację zwię...

źródło: comment_1636313147JJ5yhcEwKLeb6nJV4a9c0n.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://youtu.be/Mx6DJDfD1aw

#podroze #urbanexploration #eksploracja
Obiektem eksploracji były malowniczo położone ruiny zamku. Początki warowni obronnej sięgają średniowiecza. Wtedy to ród Krupskich postawił w tym miejscu pierwszy zamek, najprawdopodobniej drewniany. Jednak to, co na dzień dzisiejszy możemy oglądać w Krupem, z tą pierwszą budowlą niewiele ma już wspólnego.W ciągu wieków zamek w Krupem był wielokrotnie niszczony i odbudowywany.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdyby tak przymknąć trochę oko na bardzo delikatny bałagan to można stwierdzić, że nagle wszyscy mają przerwę w pracy i wkrótce wrócą. Na biurkach i w ich szufladach nadal leżały rzeczy osobiste dróżników i dokumentacja nastawni, wszystkie elementy nastawni były też na swoim miejscu. Lecz oni niestety nie wrócą do pracy, a nastawnia pozostanie tylko kolejnym miejscem do eksploracji.

https://turystykaniecodzienna.ct8.pl/zachem-kiedys-kontrolowano-pociagi-a-potem/
https://www.facebook.com/Turystyka-Niecodzienna-103307068743859

#urbex #urbanexploration #turystyka #zwiedzajzwykopem
Wilczur79 - Gdyby tak przymknąć trochę oko na bardzo delikatny bałagan to można stwie...

źródło: comment_1633194571xoYit1dH3LU2iNIXvCUYCR.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://youtu.be/yLdvmOcvbb4

#urbex #urbexydiabliczki #eksploracja #opuszczone

Pałac w Stryjowie zbudowany został 1818 roku, należał do rodziny Smorczewskich, otoczony był przypałacowym parkiem, do którego przylegały stawy hodowlane.W okresie po wojennym w pałacu mieściła się Szkoła Podstawowa. Tuż za pałacem przy stawie znajduje się Kaplica Grobowa z 1943 roku, w której spoczywać mieli właściciele majątku. Spotkaliśmy również mieszkańca wsi który opowiedział nam historię której nie znajdziemy w
EvELina30 - https://youtu.be/yLdvmOcvbb4

#urbex #urbexydiabliczki #eksploracja #op...

źródło: comment_16312976978PY8aSC99b9mOdcRwUIUtg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach