Polecicie jakiegoś dobrego dentystę prywatnego w Szczecinie? Chodzi mi o dobrą jakość, miłą obsługę i profesjonalne podejście. Szukam specjalisty, który ponownie zrobi mi najprawdopodbniej leczenie kanałowe.
#szczecin #dentysta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Czy mogę zgłosić działania niepożądane do płynu do płukania ust elmex? Czy to dotyczy tylko produktów leczniczych?
Bo taka dziwna zależność występuje. Jak jestem chory to robi mi się czarny język, za drugim razem poszedłem do lekarza i dostałem jakieś tabletki, ale zauważyłem, że jak odstawię elmex to wszystko po kilku dniach wraca do normy. I właśnie nie wiem czy elmex powoduje ten czarny język i ew. chorobę, czy może choroba (katar
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurcze, w czwartek po prostu wymieniałem plombę w ósemce i czajcie, że do teraz mam mega opuchliznę, rozwalone dziąsło (był krwiak) i jadę na przeciwbolach i dentosepcie.

To niedorzeczne, za taką fuszere powinienem mieć prawną możliwość pozwania specjalisty i wyciągnięcia sporego odszkodowania. Nawet crossainta na śniadanie jem z wykrzywioną od bólu twarzą :/

#gorzkiezale #dentysta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@macan: Dzięki. To nie jest raczej coś co można zignorować. Teraz być może nie odczuwasz negatywnych skutków albo nie wiążesz ich z bruksizmem, ale z czasem mogą się pojawić. A w ciągu dnia najłatwiej po prostu wkładać język między zęby, pomaga się oduczyć.
  • Odpowiedz
#zdrowie #uroda #dentysta #stomatologia
Chciałbym wybielić nieco zęby, ale po wpisaniu tej frazy w google, tego wszystkiego pokazało się zbyt wiele, a każda z tych metod jest "najlepsza". Czy może ktoś się podzielić swoim doświadczeniem? Chciałbym się zmieścić w budżecie nie przekraczającym okolic 1000zł.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dominias wybielanie nakładkowe. Jest najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą.
Wybielanie bezpośrednio w gabinecie odbywa się tymi samymi związkami tylko o wyższym stężeniu przez co efekt jest od razu, ale słabszy i większe ryzyko powikłań. Czasem w gabinecie stosują różne systemy lamp. Udowodnione jest, że to pic na wodę i służy jedynie do wyciągania pieniędzy od dentystów i pacjentów.

Przed każdym wybielaniem trzeba zbadać zęby i w razie potrzeby wyleczyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oude_Geuze: Jestem stomatologiem. Szynę zakłada się tylko 1, a nie 2 naraz, najczesciej na zęby szczęki, przy dużych brakach zębowych na górze, szyna idzie na dół.
Szyna leczy zaciskanie zębów poprzez podniesienie zwarcia, mięśnie nie mogą osiągnąć maksymalnego skurczu, co już daje im nakaz do rozkurczu, na zasadzie tzw. biofeedbacku mięśnie się deprogramują. Komfort podczas spania z szyną jest gorszy niż bez, ale zdrowotnie jest dużo lepiej.
Botoks jest leczeniem
  • Odpowiedz
#gdansk #stomatologia #dentysta
Hej, czy może ktoś z Was orientuje się czy i gdzie w Gdańsku można aktualnie (w niedzielę wieczorem) dostać się do specjalisty, który udzieli pomocy mojej partnerce, która ma aktualnie silny ból zęba?
Próbuję korzystać z googla ale tam niezły syf w tym temacie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#dentysta #zeby
Zna ktoś/czy istnieje coś takiego jak jakieś glutki do nakładania na zęby i do wybijania bakterii? Coś o takim działaniu jak Listerine Mouthwash Teeth & Gum Defence
Gumy nie chce, bo najpierw trzeba mielić, wolę gotowca.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirki, mam #pytanie kilka dni temu byłem u #dentysta nie byłem od ponad trzech lat, więc spodziewałem się, że nie będzie ciekawie.
Paliłem, słodkie itd.
Jednak to co usłyszałem na wizycie bardzo mnie zdziwiło.
Pani powiedziała, że są zniszczone na tyle, że nie nadają się do leczenia i do 40 wypadną oraz, że będę miał migrenowe bóle głowy, bo źle zaciskam szczękę.

Spytałem się czy da się coś zrobić
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3scicielczereaniowy: Dostaniesz, jeśli lekarka tak to przedstawiła, znaczy, że nie chciała podjąć się tak dużej odbudowy. Najważniejsze to wszystko przeleczyć, co masz do przeleczenia i odbudować zwarcie w taki sposób, żeby ustabilizować Ci staw skroniowo-żuchwowy przy okazji. Zwarcie przy mocno zjedzonych zębach odbudowuje się na koronach i mostach, więc trzeba się liczyć, że takie leczenie ciągnie trochę po kieszeni.
Do tego najpierw trzeba zdiagnozować problem stawu, począwszy od rtg na
  • Odpowiedz
@kubekdudek: w/g pubmedu rotacyjna lepiej doczyszcza. jak masz budżet no limit polecam soniczno-ultradźwiękową megasonex, ale 7 stów szykuj (ew. używka), masz połączenie 2 najlepszych technologii
  • Odpowiedz
Gdzie uzyskam pomoc z przypadkiem opuchlizny po ukruszonym zębie. Bliska osoba ma problem, twarz jak balun i ból, doraźnie przepisane antybiotyki i środek przeciwbólowy, wizyta u dentysty umówiona ale w międzyczasie opuchlizna powiększyła się. Jakieś pogotowie czy coś?
#dentysta #stomatologia #pytanie #pytaniedoeksperta
#slask #katowice #zabrze #piekaryslaskie #bytom #chorzow
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach