@mat9: ja wiem, chodzi mi tylko o to, że serial i tak bez tego jest mocny. Dobrze, że nie postawili w tym przypadku na brutalny obraz. Jak na początku widziałam co się święci obawiałam się co zobaczę dalej.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 12
Wrzuce raz jeszcze może kogoś zainteresuje.

#czarnobyl

W Czarnobylu dowództwo ukrywało przed likwidatorami prawdę, zarówno o poziomie skażenia, jak i liczbie otrzymanych dawek promieniowania. W fazie początkowej bardzo często brakowało sprzętu dozymetrycznego lub był on niesprawny, później coraz częściej zdarzało się, że żołnierze otrzymywali dozymetry, które miały rejestrować dawki promieniowania, ale były one "ślepe".

To
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Czarnobylu dowództwo ukrywało przed likwidatorami prawdę, zarówno o poziomie skażenia, jak i liczbie otrzymanych dawek promieniowania.


@lronman: przecież wtedy był taki poziom wykształcenia że nawet jakby im powiedzieli że dostają milion sievertów to by była krótka gadka не бля, если это водка, мы все сделаем!
  • Odpowiedz
  • 119
Babcia która przeżyła rewolucję, wielki głód oraz drugą wojnę światową brzmiałby bardziej wiarygodnie i dramatycznie, gdyby nie opowiadała swojej historii z brytyjskim posh-akcentem ( ͡º ͜ʖ͡º).

#czarnobyl
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydaje mi się, że gdyby mówili po rosyjsku/ukraińsku to od serialu odbiło by się dużo widzów z USA, GB itp.

Też wolałabym gdyby rozmawiali w „oryginalnym” języku, bo teraz gryzie mnie trochę to, że dokumenty, napisy na ścianach, plakatach itd. są pisane cyrylicą a oni mówią po angielsku.
  • Odpowiedz
Najsmutniejszy odcinek ze wszystkich. I ta muzyka....
Ktoś ma link do "Czarnego kruka" w takim wykonaniu?

#czarnobyl
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niemcy he he he he he

A few moments later

POWIEDZ TYM IDIOTOM CO ZROBILI! MAM TO W DUPIE! POWIEDZ I NIE RYSZKOWOWI ANI LIGACZOWOWI TYLKO J------U GARBOCZEIWOWI!!!

Ten
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach