Cieszę się jak dziecko, jak widzę jak rosną i owocują habanero oraz Caroliny Reaper.
Koledzy syna czekają na zbiór.
Żona uważa, że jestem poje&any. (Nasze działkowe, zwykłe chilli jest dla Niej zbyt ostre.)
#chillihead
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dojechały papryczki z rozdajo od @Rembrant , piękne i dorodne jak fiuty nietoperza (ʘʘ) Teraz mirki pytanie xD
Jak zakonserwować Jalapeno na zime? Będę sobie zawsze wrzucać na pizzke ( )
I co ciekawego zrobić z tymi czerwonymi? Jakiś dzem, sos czy coś?
#chilli #papryczki #chillihead #ostrezarcie
ActiZ - Dojechały papryczki z rozdajo od @Rembrant , piękne i dorodne jak fiuty nieto...

źródło: comment_1661431161ufzis6CBklAc93DKQyk384.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirki z #lublin
Jakie jest ostre, najostrzejsze jedzenie w Lublinie? Będę tam w piątek i chcę coś zjeść, a jestem #chillihead
#chilli #gotujzwykopem
Z tego co widzę we wpisie sprzed czterech lat na Spotted, że polecamy jest Red Rock City i ich ekstremalne skrzydełka albo poproszenie kucharza w Eat & Go o coś bardzo ostrego.
Tymajster - Siema Mirki z #lublin
Jakie jest ostre, najostrzejsze jedzenie w Lublini...

źródło: comment_16589478337J9qGPxbQT1aWfvcKO2alT.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Tymajster ja lubię ostre i jak jem skrzydełka z Red Rocka to mam oczy jakbym ziewał, jak lubisz ostre to te skrzydełka są spoko, ale nie są wybitnie ostre.
Tak jak @L24D napisał, w wytwórni pizzy są papryczki które blendują do sosu. Warto zadzwonić i się spytać, czasami jest jolokia, czasem trinidad scorpion, można zamówić kilka do sosu. A tak to eat go, ale to też poziom takiej średniej pikanterii.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Czasami jest tak, że wstajecie rano i ktoś Wam wysyła paczkę ostrych sosów. Tym razem (chociaż w sumie to kilka miesięcy temu) wysłał mi je @Niewiemja i wreszcie mam okazję coś na poważnie z nimi zrobić()
Pierwszy na czuja jest z habanero i czymś winnym (jabłko?), bardzo dobry, nieco ostrzejszy niż Frank's, ale dalej na tyle łagodny, że można wciągnąć całą butelkę 200ml za jednym posiedzeniem, ale nadal raczej
T.....y - Czasami jest tak, że wstajecie rano i ktoś Wam wysyła paczkę ostrych sosów....

źródło: comment_1654973056yQ9R6z0XzftE1ACYHgTXcc.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieMamPojeciaCzyTenLoginJestOk: Dołożę swoje trzy grosze ziemiórkom na pohybel:
1. Wrzatkiem, ok 1l, zalałem tytoń z papierosa. Tym roztworem podlewałem kwiaty gdzie były jaja ziemiórek. Ale nie wolno przesadzić bo kwiaty uschną. Ja podlewałem raz w tygodniu. A ogólnie w kwiaty podlewam trzy razy w tygodniu.
2. Również roztwór ale tym razem wrzatkiem zalewałem kilka ząbków miażdżonego czosnku. I tym roztworem też podlewałem kwiaty.
Roztwory stosowałem zamiennie, raz tyton, raz czosnek.
  • Odpowiedz
Pierwszy raz w życiu zasadziłem sobie tak ostrą papryczkę jak carolina reaper - rosną już powoli papryczki ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jedynie po głowie mi chodzi jedno pytanie czy da się w jakiś sposób w Polsce wysłać taką papryczkę i sprawdzić skale jej ostrości czy raczej ciężko?

#chillihead #papryczki #carolinareaper
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@botereq: raczej ciężko i bez sensu, a najlepszym testem będzie, jeśli nagrasz jak ją zjadasz i tutaj wrzucisz - fachowym okiem ocenimy ostrość z dokładnością do ~200k SHU. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
#chilli #chillihead
Hej, ktoś chętny odsprzedać kilka sztuk sądzonek z okolic Częstochowy, Tarnowskich Gór badz Gliwic? Parę superhotow i coś slabszego
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
Proszę o fotki sadzonek i napisz co tam nasz ciekawego :) a z daleka? Bo wolałbym osobiście odebrac
  • Odpowiedz
Przez słoneczną pogodę w marcu moja papryczka zakwitła, a na zewnątrz jest śnieg w jaki sposób teraz powinienem postąpić żeby jednak pojawiły się papryczki na tym krzaczku? Mam ją w doniczce to zeszło roczny krzaczek

#chillihead #chilihead #chilli #ogrodnictwo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@botereq: ja też mam z tamego roku krzaczka. Obcinałem ją do gołego zostawiając główne pędy. Teraz też mi kwitnie i normalnie zapylałem patyczkiem bawełnianym do uszu i mi rosną owoce.
  • Odpowiedz
Sprawdziłem jak tam zimują sobie moje dwuletnie i 2,5m papryki cayenne i niestety coś zaatakowało liście, które jeszcze nie odpadły. Próbowałem jakiś czas temu pryskać miedzianem (miałem pod ręką), ale wydaje mi się, że nie pomogło. Na liściach pojawiają się czarne kropki a następnie pod nimi liść robi się biały. Czym jeszcze mogę spróbować to pryskać?

#chilli #chillihead #ogrodnictwo #papryczki
Kutalon - Sprawdziłem jak tam zimują sobie moje dwuletnie i 2,5m papryki cayenne i ni...

źródło: comment_1645023578b0yCKar68g8gM1jbA8Oaf4.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach