@Zabatrawiasta: Ten koleś to produkt świeckiego społeczeństwa w którym wpływ islamu jest ograniczany, czyli całkowite przeciwieństwo tego do czego dąży "opozycja", która korzenie ma w bardziej religijnej i oddalonej od alawickich terytoriów sunnickiej prowincji.
  • Odpowiedz
Dzisiejsze przemówienie Hassana Nasrallaha. Porusza kwestie Gazy, protestów w Iranie, upadku ISIS i spotkania z Assadem.

Ale tu zamieszczam chyba najbardziej interesujące fragmenty - czyli o Iranie:

I am happy to be with you tonight. I think there is nothing worrying about #iranprotests as it is incomparable to the protests that occurred in Iran in 2009.

#iranprotests are incomparable to the situation in Syria in 2011. The issue in
60groszyzawpis - Dzisiejsze przemówienie Hassana Nasrallaha. Porusza kwestie Gazy, pr...

źródło: comment_3k6yzdGIicCLRsuGgnLnLHchSDOG94Rw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Parę urywek z wywiadu z Lindą Wenzel, Niemką która jako 15-latka wstąpiła do ISIS. Aktualnie czeka na rozprawę w więzieniu w Mosulu, grozi jej nawet kara śmierci (mało prawdopodobna, bo nie brała udziału w walkach, choć ponoć w ramach policji szariatu brała udział w prześladowaniu, terroryzowaniu i znęcaniu się nad miejscową ludnością). Skąd takie ameby się biorą (°°

Linda said the life
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Według mnie najlepszym finałem protestów w Iranie byłoby "przelanie się" rewolucji w Rodżawie na Iran i wprowadzenie demokratycznego konfederalizmu w Iranie. Katalizatorem tego mogłaby być bojówka PJAK (irańskie ramię PKK), która już zadeklarowała swoje wsparcie dla protestujących.

Iran to duży kraj ze znaczącym potencjałem gospodarczym i geopolitycznym. Jeśli by doszło do tego scenariusza, to rewolucja z łatwością by się przeniosła na Irak, z racji jego niestabilności, oraz faktu, że obecny szyicki rząd
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach