Jak bezpieczniej przechowywać pliki np., zdjęcia dokumenty filmy rodzinne, pdfy . Czy na pojedynczym dysku zewnętrznym odłączanym od komputera który może pasc ale trzymam go w szufladzie? Czy na dysku wifi który ma podłączenie do sieci ale nie lączy się już PCtem tylko przez wifi wiec przepięcia w PC mu nie zaszkodzą? Czy może Qnap i dyski w macierzy RAID 1? Ale taki serwer jednak jest non stop podłączony do prądu(burze przepięcia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@notariuszx: może kup sobie lepiej jakiś serwer NAS z 2 dyskami 3,5" pracującymi w RAID 1?
Podłączysz sobie to do sieci i nie będziesz co chwile podłączał kabelka do komputera?

RAID 1 z 2 dyskami 3,5" HDD gwarantuje Ci większe bezpieczeństwo niż jeden przenośny dysk HDD/SSD.
RAID 1 robi kopię lustrzaną danych na drugim dysku.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki! Dawno nie było niczego nowego od #webh, to teraz będzie kilka rzeczy naraz :-)

1. Serwer pod mały backup z dużym rabatem

Wprowadziliśmy do oferty zmiany w ofercie na #vps #backup. Bez korzystania z promocji, można zamówić serwer KVM Backup z 500GB przestrzeni za jedyne 35zł miesięcznie. Jest to #serwer dostosowany do przechowywania kopii zapasowych.Takie serwery można zamówić również ze znacznie większym
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TwojStaryToKorniszon: Przecież możesz zapłacić na rok, napisałem Ci wyżej w jaki sposób.

Jeżeli masz problem z rejestracją i zamówieniem usługi na rok przez stronę, skorzystaj z https://ssl.webh.pro/ załóż konto i tam nie powinno być problemu.

PS. Pole "Automatyczne odnowienie" przy zamówieniu nie określa terminu na jaki usługa jest ważna. To się określa krok wcześniej.
  • Odpowiedz
Jaki polecacie program (może być płatny) do tworzenia kopii zapasowej danych? Katalog z danymi jest dość duży (ok 30 GB). Chciałbym żeby program śledził zmiany w plikach w tych katalogach i żeby przechowywał te pliki w określonych przeze mnie miejscach. Program ma być używany w firmowym biurze. #programy #backup #informatyka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

backupuje raczej niewielkie pliki Worda, zdjęcia, PDF, pliki zip itd. System operacyjny to Win7, chciałbym aby dane zapisywane były na lokalnym serwerze, który działa już w sieci. Zależy mi na tym aby program działał w tle i okresowo (np raz na tydzień) robił automatyczny backup. Upraszczając - jest jeden duży folder, w którym jest sporo innych folderów i plików, chciałbym aby (o ile to możliwe) program monitorował zmiany w tych plikach, aby
  • Odpowiedz
Drogie Mirki i Mierabelki, kupiłem drugi dysk do lapka (mogę mieć nawet 3 dyski w lapie) i chcę skopiować Windowsa 7 ze starego dysku (wolniejszy) na nowszy (szybszy) oba talerzowe magnetyczne czyli stare HDD. Chcę też ustawić ten nowy dysk ze skopiowanym już windowsem jako ten główny. Dawno (dobre 6 lat) takich rzeczy nie robiłem i prawie nic nie pamiętam :( , będę wdzięczny za pomoc. :)

#windows, #
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do ludzi pracujących w #it #informatyka

Czy jest jakiś kombajn, taki "all in one" do tworzenia backupów:
a) maszyn wirtualnych w locie (Vmware vSphere)
b) maszyn fizycznych w locie (całych) (Serwery Windows)
c) określonych katalogów z systemów MS Windows
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka sytuacja: mam router Huawei CPE B593 i chcę do niego podpiąć D-LINK share center DNS-320L(głównie z myślą o synchronizacji time machine z dwóch macbook, 3 iPhone + najlepiej jakaś chmura ze zdjęciami, filmami itp, jakby jeszcze to współpracowało z mi box, to bajka) + do tego wszystkiego drukarkę HP desk jet 2620. Pytanie: jak się za to zabrać? Będzie mi potrzebne jakieś dodatkowe oprogramowanie? #komputery #apple #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peacemaker23: Nie jestem pewien do konca jak dziala time machine ale powinienes moc spokojnie ogarnac z sprzętem który masz, D-Link wyglada na standardowego NAS-a. Rozumiem, ze chcesz go podpiac po kablu? Ewentualnie moglbys kupic jakiegos malego gigabitowego switcha jesli chcesz podpiac wiecej urządzeń po kablu, wszystkie je razem z D-Linkiem wpiac do switcha i samego switcha jednym kablem do Huaweia ktory jesli dobrze patrzę ma porty tylko setki?
  • Odpowiedz
Mireczki #android owe. Szukam #aplikacje, która pozwoli mi robić mirror (jak kto woli #backup) folderów z telefonu na dysk sieciowy #nasa Mam aktualnie apkę, która spełnia to zadanie, ale transfer jest żenujący (ok. 1,8MB/s wewnątrz sieci) i przestała być wspierana, ot zniknęła ze sklepu.
Co było dużą jej zaletą, czego nie ma wiele takich aplikacji, a co dla mnie jest must-have?
Zachowuje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ignasy: Najprawdopodobniej, chyba że jest to rozszerzenie, które trzyma to w jakiejś chmurze, ale raczej wątpię. Na stronie dodatku w opisie podano, że jest opcja importu i eksportu, na wszelki wypadek możesz z tego skorzystać.
  • Odpowiedz
Swego czasu interesuję się dyskami w chmurze (gdzieś wypadałoby trzymać kolekcję modów do gier Bethesdy w razie jak coś walnie), tylko schody zaczynają się w sumie od razu, bo maksimum darmowe to 50GB (mega.nz), a ja mam tego teraz chyba powyżej 500GB. Nie zależy mi na kopii tak bardzo żeby płacić, i dlatego szukam czegoś darmowego (najlepiej 1TB). Zanim zaczniecie mówić że nic takiego nie ma znalazłem 3 takie strony (teraz nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i dlaczego twoim zdaniem certyfikaty są nic nie warte?


@tt_2: posiadać wiedzę z certyfikatu, to jedno. Posiadać certyfikat to drugie.
Jeśli ktoś przygotuje się do egzaminu, to zdobędzie bezcenną wiedzę, ale... jeśli ktoś zakłada, że pracodawca będzie go pytał o certy, to moim zdaniem jest w błędzie. Rekrutowałem Amerykanów i Hindusów i oni mają tych certyfikatów na pęczki, ale nie za często się to przekłada na wiedzę. Rozsądny pracodawca nie
  • Odpowiedz
Mirki poszukuje wsparcia merytorycznego. Mam kilka komputerów, na których tworzone są kopie danych. Chciałbym te dane archiwizować gdzieś w chmurze (darmowo, może być google drive czy coś innego, to nie będą gigabajty danych, może 100-200 MB). Jednakże kopia zapasowa i upload plików ze wskazanej na danym komputerze ścieżki musi się odbywać automatycznie, np. Przy wyłączeniu komputera. Czy jest jakieś darmowe oprogramowanie, które mi to umożliwi? Stawiam flache za pomoc w rozwiązaniu problemu!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po raz kolejny okazuje się, że dobry #backup to podstawa wszelakich prac przy komputerze.

Znajomi przynieśli mi komputer do ogarnięcia, aktualizacja W7 -> W10, dodanie ramu, być może wymiana dysku na większy (bo już jest SSD, ale mały trochę).
Tak sobie na niego patrzę, i widzę, że jest tylko jeden, a więc całość kopii jest na tym SSD - trochę prac jest do wykonania, część ryzykowanych, niech się coś wywali -
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach