Wszystko
Najnowsze
Archiwum
8
Jak ogarnąć chaos?

Wiele osób ma w swoich plikach totalny bałagan, nie tylko w bezsensownym nazewnictwie, ale w samym położeniu plików, które utrudnia, a często wręcz uniemożliwia odszukanie tego właściwego. Nie mówiąc już o łatwym tworzeniu kopii zapasowych. Jeśli należysz do tych osób, to być może już zaraz...
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@MojeTrzecieKonto: twój nick mówi wszystko :)
A powazniej / sprawdź czy możesz cofnąć stan systemu (Shadow copy)
A powazniej / sprawdź czy możesz cofnąć stan systemu (Shadow copy)
@MojeTrzecieKonto: Szukaj starej i ustaw od razu synchro do jakiejś chmury z wersjonowaniem.
- 4
Cześć Mirki! Dawno nie było niczego nowego od #webh, to teraz będzie kilka rzeczy naraz :-)
1. Serwer pod mały backup z dużym rabatem
Wprowadziliśmy do oferty zmiany w ofercie na #vps #backup. Bez korzystania z promocji, można zamówić serwer KVM Backup z 500GB przestrzeni za jedyne 35zł miesięcznie. Jest to #serwer dostosowany do przechowywania kopii zapasowych.Takie serwery można zamówić również ze znacznie większym
1. Serwer pod mały backup z dużym rabatem
Wprowadziliśmy do oferty zmiany w ofercie na #vps #backup. Bez korzystania z promocji, można zamówić serwer KVM Backup z 500GB przestrzeni za jedyne 35zł miesięcznie. Jest to #serwer dostosowany do przechowywania kopii zapasowych.Takie serwery można zamówić również ze znacznie większym
@webh: no i zapłacić za rok się nie da
będę co miesiąc p-------ł się z 17.50
zamiast raz zapłącić i zapomnieć na rok?
będę co miesiąc p-------ł się z 17.50
zamiast raz zapłącić i zapomnieć na rok?
- 0
@TwojStaryToKorniszon: Przecież możesz zapłacić na rok, napisałem Ci wyżej w jaki sposób.
Jeżeli masz problem z rejestracją i zamówieniem usługi na rok przez stronę, skorzystaj z https://ssl.webh.pro/ załóż konto i tam nie powinno być problemu.
PS. Pole "Automatyczne odnowienie" przy zamówieniu nie określa terminu na jaki usługa jest ważna. To się określa krok wcześniej.
Jeżeli masz problem z rejestracją i zamówieniem usługi na rok przez stronę, skorzystaj z https://ssl.webh.pro/ załóż konto i tam nie powinno być problemu.
PS. Pole "Automatyczne odnowienie" przy zamówieniu nie określa terminu na jaki usługa jest ważna. To się określa krok wcześniej.
Jaki polecacie program (może być płatny) do tworzenia kopii zapasowej danych? Katalog z danymi jest dość duży (ok 30 GB). Chciałbym żeby program śledził zmiany w plikach w tych katalogach i żeby przechowywał te pliki w określonych przeze mnie miejscach. Program ma być używany w firmowym biurze. #programy #backup #informatyka
@bronkarus: co backupujesz, klientów, serwery, jaki system operacyjny?
- 0
backupuje raczej niewielkie pliki Worda, zdjęcia, PDF, pliki zip itd. System operacyjny to Win7, chciałbym aby dane zapisywane były na lokalnym serwerze, który działa już w sieci. Zależy mi na tym aby program działał w tle i okresowo (np raz na tydzień) robił automatyczny backup. Upraszczając - jest jeden duży folder, w którym jest sporo innych folderów i plików, chciałbym aby (o ile to możliwe) program monitorował zmiany w tych plikach, aby
- 2
Drogie Mirki i Mierabelki, kupiłem drugi dysk do lapka (mogę mieć nawet 3 dyski w lapie) i chcę skopiować Windowsa 7 ze starego dysku (wolniejszy) na nowszy (szybszy) oba talerzowe magnetyczne czyli stare HDD. Chcę też ustawić ten nowy dysk ze skopiowanym już windowsem jako ten główny. Dawno (dobre 6 lat) takich rzeczy nie robiłem i prawie nic nie pamiętam :( , będę wdzięczny za pomoc. :)
#windows, #
#windows, #
- 1
@handballer: o klonowanie mi chodziło
@Kralizek: no to ok :)
Pytanie do ludzi pracujących w #it #informatyka
Czy jest jakiś kombajn, taki "all in one" do tworzenia backupów:
a) maszyn wirtualnych w locie (Vmware vSphere)
b) maszyn fizycznych w locie (całych) (Serwery Windows)
c) określonych katalogów z systemów MS Windows
Czy jest jakiś kombajn, taki "all in one" do tworzenia backupów:
a) maszyn wirtualnych w locie (Vmware vSphere)
b) maszyn fizycznych w locie (całych) (Serwery Windows)
c) określonych katalogów z systemów MS Windows
- 1
#informatyka #komputery #backup
Elo mirki jest przypał, padł dysk ssd jakieś szanse na to żeby przwrócić z niego dane ?
Tak wygląda 120 GB SSD, nie wiem za bardzo co mogę zrobić żeby odzyskać cokolwiek z tego dysku jakieś pomysł jakaś pomoc?
Elo mirki jest przypał, padł dysk ssd jakieś szanse na to żeby przwrócić z niego dane ?
Tak wygląda 120 GB SSD, nie wiem za bardzo co mogę zrobić żeby odzyskać cokolwiek z tego dysku jakieś pomysł jakaś pomoc?
źródło: comment_zKemFQgQy8oFOEGooGzeaZ9COSOD9aTj.jpg
PobierzTaka sytuacja: mam router Huawei CPE B593 i chcę do niego podpiąć D-LINK share center DNS-320L(głównie z myślą o synchronizacji time machine z dwóch macbook, 3 iPhone + najlepiej jakaś chmura ze zdjęciami, filmami itp, jakby jeszcze to współpracowało z mi box, to bajka) + do tego wszystkiego drukarkę HP desk jet 2620. Pytanie: jak się za to zabrać? Będzie mi potrzebne jakieś dodatkowe oprogramowanie? #komputery #apple #
@peacemaker23: Nie jestem pewien do konca jak dziala time machine ale powinienes moc spokojnie ogarnac z sprzętem który masz, D-Link wyglada na standardowego NAS-a. Rozumiem, ze chcesz go podpiac po kablu? Ewentualnie moglbys kupic jakiegos malego gigabitowego switcha jesli chcesz podpiac wiecej urządzeń po kablu, wszystkie je razem z D-Linkiem wpiac do switcha i samego switcha jednym kablem do Huaweia ktory jesli dobrze patrzę ma porty tylko setki?
- 1
Ktoś kiedyś z tego korzystał ? Domyślam się że są to konta podpięte pod jakąś domenę która ma umowę z Google ?
https://allegro.pl/uzytkownik/Google_Trix?order=qd
Do wyboru gotowe konto 99zł i na własny adres 219zł
Chętnie
https://allegro.pl/uzytkownik/Google_Trix?order=qd
Do wyboru gotowe konto 99zł i na własny adres 219zł
Chętnie
- 4
Mireczki #android owe. Szukam #aplikacje, która pozwoli mi robić mirror (jak kto woli #backup) folderów z telefonu na dysk sieciowy #nasa Mam aktualnie apkę, która spełnia to zadanie, ale transfer jest żenujący (ok. 1,8MB/s wewnątrz sieci) i przestała być wspierana, ot zniknęła ze sklepu.
Co było dużą jej zaletą, czego nie ma wiele takich aplikacji, a co dla mnie jest must-have?
Zachowuje
Co było dużą jej zaletą, czego nie ma wiele takich aplikacji, a co dla mnie jest must-have?
Zachowuje
konto usunięte via Android
- 0
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
jaki program do robienia backupu systemu na innej partycji oraz całej innej partycji na zewnętrznym hdd? #windows #backup #pcmasterrace #komputery
- 1
@Kamson_San: dobreprogramy.pl EaseUS ma kilka opcji takie jak klonowanie dysków, klon systemu, backup itd. Z darmowych programów działał mi najlepiej.
- 1
Jeśli mam wtyczkę do Firefoxa(TextNotes) w której mam notatki. Jak robię backup profilu firefoxa to te notatki tam są?
#firefox #backup #informatyka
#firefox #backup #informatyka
- 2
Pousuwałem wszystkie pliki z google drive (również z folderów share, bin, itd.) a wciąż pokazuje mi, że 9/15GB jest zajęte. Tak wolno się to odświeża, czy jeszcze gdzieś mogą być jakieś pliki?
#google #googledrive #backup #komputery #windows
#google #googledrive #backup #komputery #windows
- 1
Swego czasu interesuję się dyskami w chmurze (gdzieś wypadałoby trzymać kolekcję modów do gier Bethesdy w razie jak coś walnie), tylko schody zaczynają się w sumie od razu, bo maksimum darmowe to 50GB (mega.nz), a ja mam tego teraz chyba powyżej 500GB. Nie zależy mi na kopii tak bardzo żeby płacić, i dlatego szukam czegoś darmowego (najlepiej 1TB). Zanim zaczniecie mówić że nic takiego nie ma znalazłem 3 takie strony (teraz nie
konto usunięte via Android
- 5
To nie taniej Ci wyjdzie kupić HDD 1TB i tam trzymać te mody? XD
- 395
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@imlmpe: W 5 jest zły link.
- 10
i dlaczego twoim zdaniem certyfikaty są nic nie warte?
@tt_2: posiadać wiedzę z certyfikatu, to jedno. Posiadać certyfikat to drugie.
Jeśli ktoś przygotuje się do egzaminu, to zdobędzie bezcenną wiedzę, ale... jeśli ktoś zakłada, że pracodawca będzie go pytał o certy, to moim zdaniem jest w błędzie. Rekrutowałem Amerykanów i Hindusów i oni mają tych certyfikatów na pęczki, ale nie za często się to przekłada na wiedzę. Rozsądny pracodawca nie
konto usunięte via Android
- 1
Mirki poszukuje wsparcia merytorycznego. Mam kilka komputerów, na których tworzone są kopie danych. Chciałbym te dane archiwizować gdzieś w chmurze (darmowo, może być google drive czy coś innego, to nie będą gigabajty danych, może 100-200 MB). Jednakże kopia zapasowa i upload plików ze wskazanej na danym komputerze ścieżki musi się odbywać automatycznie, np. Przy wyłączeniu komputera. Czy jest jakieś darmowe oprogramowanie, które mi to umożliwi? Stawiam flache za pomoc w rozwiązaniu problemu!
Po raz kolejny okazuje się, że dobry #backup to podstawa wszelakich prac przy komputerze.
Znajomi przynieśli mi komputer do ogarnięcia, aktualizacja W7 -> W10, dodanie ramu, być może wymiana dysku na większy (bo już jest SSD, ale mały trochę).
Tak sobie na niego patrzę, i widzę, że jest tylko jeden, a więc całość kopii jest na tym SSD - trochę prac jest do wykonania, część ryzykowanych, niech się coś wywali -
Znajomi przynieśli mi komputer do ogarnięcia, aktualizacja W7 -> W10, dodanie ramu, być może wymiana dysku na większy (bo już jest SSD, ale mały trochę).
Tak sobie na niego patrzę, i widzę, że jest tylko jeden, a więc całość kopii jest na tym SSD - trochę prac jest do wykonania, część ryzykowanych, niech się coś wywali -
konto usunięte via Android
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@lech1991: chyba najprościej będzie jak sobie ściągniesz to na kompa, wywalisz i wygrasz jeszcze raz ?
- 0
@mjeziersky Takie trochę kombinowanie, nie powinno być opcji żeby tego nie synchronizowalo?


























Podłączysz sobie to do sieci i nie będziesz co chwile podłączał kabelka do komputera?
RAID 1 z 2 dyskami 3,5" HDD gwarantuje Ci większe bezpieczeństwo niż jeden przenośny dysk HDD/SSD.
RAID 1 robi kopię lustrzaną danych na drugim dysku.