Pytam ekspertów z #cardetailing #autodetailing #detailing - jaką szczotkę do zmiatania śniegu z samochodu polecacie? Wiem, że z "miękkim włosem", ale jakiś konkretnie model? Niby jest na allegro szczotka vikan, ale opis, że włosie z polipropylenu sugeruje, że równie dobrze mogę wziąć klasyczną "zmiotkę" z domu i tyle.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakiś środek czyszczący albo sposób, żeby usunąć takie wgłębne zarysowania, na plastikowych elementach, jak na zdjęciu poniżej? Robią mi się takie rysy często przez nawet lekkie zahaczenie butem i są najczęściej na kieszeniach przy drzwiach. Sorry za jakoś zdjęcia xD
#detailing #autodetailing #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta
Kartinos - Czy jest jakiś środek czyszczący albo sposób, żeby usunąć takie wgłębne za...

źródło: comment_tO8WHHx9VvQ9YSE6brWZ0M5vzgYtt54F.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieDlugoSpac: Pytanie czy czernidło jest czarne, czy to pasta konserwująco-odświeżająca. Tak czy inaczej, ja elementy osłony silnika (14 letnie!) solidnie umyłem, przetarłem czernidłem, a na koniec wszystko to winylem dla połysku.
Absolutnie żadnie ścieranie nie powinno być potrzebne, chyba że plastik jest mocno zajechany. Wtedy pasta lekko ścierna albo delikatne papiery ścierne 1500+ i wyżej.
  • Odpowiedz
Jest czarny, bez problemu powinno się nadać. Polecam trzymać z dala od rzeczy których cholernie nie chcesz żeby były czarne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Trabzi: W czerwcu tego roku? Te Softy to w ogóle jakieś super są. U siebie mam water blocka nakładanego w październiku... 2016 i kropelkował jeszcze jako tako +- dwa miesiące temu czyli ~10mc po nałożeniu. W międzyczasie nakładałem 3 razy Morning Dew do testów i pół butelki Poorboya QD+. Także nie był jakoś specjalnie wzmacniany.
  • Odpowiedz
Więcej fotek z mycia auta. Zeszło prawie 3h. Zastosowane środki:
1. Magifoam Pre Wash Snow Foam
2. Szampon Meguiars Gold Class
3. Quick Wax Meguiars Gold Class
4. TUGA Chemie - Alu-Teufel Spezial
5. Meguiar's Hot Rims All Wheel & Tire Cleaner
Lanza - Więcej fotek z mycia auta. Zeszło prawie 3h. Zastosowane środki:
1. Magifoam...

źródło: comment_Kqldd9ksuB08na7TkjnCW0MFBJfhLCIA.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy od #autodetailing i #motoryzacja
Mój pug 508sw ma drobne rysy na większości elementów. Chciałbym poprawić trochę jego wygląd i zabezpieczyć przed efektami ubocznymi deszczu.
Czy jest sens kłaść powłoki ceramiczne/kwarcowe? Może lepiej dobry wosk? Zwykle nie mam czasu żeby myć samochód. A mycie na bezdotykowej zawsze zostawia warstwę brudu. Czy takie zabezpieczenie sprawi, że brud nie będzie się zbytbchętnie trzymał?
No i najważniejsze - ile kosztuje taka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopki, zdjąłem obicia z tylniej kanapy mojego Polo - W-------o ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Jednak troche smierdzi kanapa po podwójnym zalaniu deszczówką i całej reszcie zbieranej z domu przez ostatnie 11lat
Mogę wrzucić to do pralki na 30 stopni z płynem do prania czy jednak nie? Oczywiście pręty mocujące do siedziska zdemontowałem.
Nie chce mi sie bawic w pierdu pierdu odkurzaczem i robieniem tego zgodnie ze sztuką #cardetailing #autodetailing

Do
M.....a - Wykopki, zdjąłem obicia z tylniej kanapy mojego Polo - W-------o ( ͡~ ͜ʖ ͡°...

źródło: comment_BPfV5XrDjGvMPZfB30W1PpTcuVPoBVXc.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uhu8: teraz zrobiłem rekonesans w necie i widze ze wiele osób tak prało i jest ok. Ryzyk fizyk XD tylniej kapany i tak nie używam ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza złozeniem jej by wrzucic rowery
  • Odpowiedz
Ostatnio ukończyłem auto @sorek z zewnątrz, czasu tak mało, że nawet nie ma kiedy fotek wrzucić. W trakcie robienia jest auto kolejnego wykopowicza, Mazda z 2014r i będzie to prawdopodobnie ostatni samochód w tym roku jaki zrobię z zewnątrz. Niepewna pogoda + brak garażu + brak czasu spowoduje, że skupię się jedynie na robieniu okazjonalnie wnętrz + mycie aut z zewnątrz.

Fotek nie mam za wielu bo czas gonił i nie
Lanza - Ostatnio ukończyłem auto @sorek z zewnątrz, czasu tak mało, że nawet nie ma k...

źródło: comment_myKz7iqHPeTN5Y8amqHS6vH3WqZOVZ8C.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Usunięta spora część ale praca maszyną DA na takim lakierze


@Lanza: ja lakier BMW to rotacją na twardym padzie nie byłem stanie za dużo ściąć, DA to chyba trzebaby dwa tygodnie to ciąć
  • Odpowiedz
@gitarzysta: Jak cena nie gra roli to bdb jest "Koch Chemie Nano Magic Plast Care - dressing", z tańszych dobre opinie słyszałem o Shiny Garage Back2Black, aczkolwiek dopiero będę miał przyjemność testować.
  • Odpowiedz