Dziś jedna strona auta zrobiona i na chwile obecną odpuszczam swój bo jakoś czasu brak żeby przysiąść a jak jest czas to nie ma pogody, następny w kolejce @sorek :) Wczoraj poszło zamówienie na kolejne zakupy, troche padów polerskich oraz 4 pasty, będzie testowanie na BMW. Z kolejnych większych zakupów szykuje się na https://bestseller.pl/scangrip-sun-match.html?gclid=Cj0KCQjwub7NBRDJARIsAP7wlT_MgsyQ72obM9vG-sgZU1YyVKLRUWfhmRnOfhTsn-kW2qaUf-X-Uv8aAq6UEALw_wcB bo bez dobrej latarki inspekcyjnej za wolno idzie sprawdzanie lakieru, a i mało co widać. Drugi zakup
Lanza - Dziś jedna strona auta zrobiona i na chwile obecną odpuszczam swój bo jakoś c...

źródło: comment_e06vTXn9lMlMosynwDlvR0fdUQZir72a.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak się zabrać za wżery po ptasich kupach? dziś wracając znad jeziora oglądem lakier w mojej #zafira w poszukiwaniu odprysków które planowałem naprawić.
Na dachu centralnie po stronie kierowcy znalazłem ubytek w bezbarwnym, wyczuwalny jest pod paznokciem, a pod światło widać jakby takie mikro "zmarszczk" na lakierze. Ubytek spory ma jakieś 4cm dł i ok 3-5mm szer, polerować to, czy położyć bezbarwny z zaprawki i wypolerować. Pewnie mirki z #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: raczej od kupy bo była tam pozostałość ptasich odchodów nie zmyte przez deszcz, przetarłem to pasta K2 Turbo jakby trochę lepiej. Myślę że kupię jakiś tester pasty ściernej i przelece to miejsce ręcznie np. Z Tricolorem
  • Odpowiedz
  • 1
Mireczki. Chciałem troche zmienić wygląd mojego opypla Astra 2. Niestety okleina nie zdała egzaminu a widziałem juz przeróżne projekty.

Niektórzy polecają farby w sprayu czy innego rzeczy tego typu.

Moze ktoś cos uzywał, sie zna i wie co by bylo najlepsze na odswieżenie plastików w środku lub zmiane koloru po prostu..

#motoryzacja #autodetailing
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś jeden mirek wrzucił znalezisko do wątku, gdzie gość opisuje jak doprowadza swojego #ford #mondeo do stanu używalności.

https://www.wykop.pl/link/3441759/renowacja-mondeo-mk3/

Kilka dni temu natrafiłem na autora tego wątku na fb i to ile ten gość poświęca czasu na samochód, to glowa mała XD
Istne #nieboperfekcjonistow #motoryzacja #mechanikasamochodowa #cardetailing #autodetailing
M.....a - Kiedyś jeden mirek wrzucił znalezisko do wątku, gdzie gość opisuje jak dopr...

źródło: comment_vZiGSIZcJQE7HBQwQLpgThN5fi29CL5l.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirabelki i Mirki male rozdajo i dzielo sie z milosnikami cardetailingu, jestem szczesliwym posiadaczem ladnego amerykanskiego klasyka (pochwale sie jak tylko zmienie tablice na XDDDD ;) i gory kosmetykow do detailingu ktorej sam nie dam rady wyrobic. Na pierwszym zdjeciu rozdajo a w komentarzu sprzedajo bardzo tanio ale nie koniecznie za pol ceny ;) kto pierwszy ten lepszy, (niektore produkty mam po 2-3 sztuki. Pierwszenstwo maja wieksze zamowienia. Piszcie na priv.
kshywho - Hej Mirabelki i Mirki male rozdajo i dzielo sie z milosnikami cardetailingu...

źródło: comment_jpeKj7G9Mn1DmjNG8nOPxDfsJUIaXUyA.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger: ostatnio usuwałem farbę z malowania dachu (ale z lakieru) i o dziwo poszła benzyną ekstrakcyjną (rozpuszczalnik balsamiczny nie dał rady). Trzeba było troszkę namoczyć i poczekać, ale puszczało po pewnym czasie.
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu, po myciu auta (kolor biały) zauważyłem na masce nierównomierny, ciemny nalot, jakby plamy. Szorowałem to szamponem, jakimś specyfikiem SG i nic, nawet intensywne tarcie mikrofibrą nie dawało żadnego rezultatu. Pomyślałem, że coś się dzieje z lakierem (maska była malowana) i już myślałem o oddaniu auta do lakiernika. Dziś coś mnie tknęło i przejechałem po masce szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną (używam jej do usuwania smoły). A tu szok - to
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orzelek76: może tak :P jakiś czas temu kupiłem w promocyjnej cenie na forum zestaw past Menzerny i dzięki temu miałem okazję ich użyć. Teza o tym, że sąsiedzi palą u mnie nie ma zastosowania, bo to osiedle nowych domków i 99% pali gazem.
  • Odpowiedz
#motoryzacja #autodetailing

Mirki. Jak zadbać o to by skórzana kierownica się szybko nie wytarła? Dużo kręcę jedną ręką i to tak wychodzi, jak wychodzi.

Mam jakiś spray konserwujący do galanterii żeby nie łapał brudu. Takie coś może być?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest tu ktoś mieszkający w #norwegia i chętny pomóc? Potrzebuje pewien środek do czyszczenia auta, który jest dostępny tylko w Norwegii, kosztuje ok 40pln i podobno można go kupić w większości marketów. Mógłby ktoś kupić go dla mnie i wysłać do PL na mój koszt? #pytanie #autodetailing
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach