Wszystko
Najnowsze
Archiwum
189
Ramses. ESA planuje wylądować na wielkiej asteroidzie Apophis

Ramses to przełomowa misja ESA, której celem jest asteroida Apophis. Jej najbliższy przelot w pobliżu naszej planety odbędzie się w 2029. Wtedy Europejska Agencja Kosmiczna spróbuje na niej wylądować.
z- 100
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Czy ktos juz to testowal? Czekam na to od dlugiegoooo czasu.
Czy mozna juz sie pozegnac z piep*** gradientami na amen?
#astrofotografia #astrofoto #astronomia #astro #pixinsight
- 1
- 0
0
Gramy w Astro Bot Podróż pełna nostalgii!

bawiąc się w AB czułem się trochę jak w zamierzchłych, młodzieńczych czasach kiedy ogrywałem pierwszego, trójwymiarowego Mariana w Mario64 na Nintendo64, a potem np. Super Mario Galaxy, czy ostatnimi czasy Odyssey na Switchu. Specjalnie wymieniam tylko produkcję od Wielkiego N.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Słowem wstępu: zdjęcie zrobiłem bez znajomości tematu i specjalistycznego sprzętu, wziąłem swój aparat, wycelowałem w niebo... i już!
Kiedy zobaczyłem w Grecji po raz pierwszy mleko na półce sklepowej, lekko się uśmiechnąłem. Gala skojarzyła mi się z francuską Galią (w sumie dobry trop, "francuski" to po grecku galliki).
Ale
źródło: droga mleczna Large
Pobierz- 1
Więcej zdjęć prezentuję na moim IG i serdecznie tam zapraszam: Instagram
Zdjęcie to mozaika i blend nieba oraz krajobrazu. Zdjęcia wykonane jednej nocy.
Nikon
źródło: comment_1664750977am3L3GlvPuK5Uc9XcF4iJ2.jpg
Pobierz3
Robot Astro od Amazona jest zagrożeniem dla Twojej prywatności?

Astro „zaprojektowany by chronić Twoją prywatność” może być dla niej zagrożeniem. Tak twierdzą ludzie, którzy pracowali nad projektem. Na dodatek, urządzenie o wartości prawie 6 000 tysięcy złotych jest w stanie popełnić „s---------o” spadając ze schodów.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- 0
Znalezisko -> https://www.wykop.pl/link/6271677/skala-kosmosu-rzeczywisty-rozmiar-dysku-protoplanetarnego/
#kosmos #skalakosmosu #astro #narowerze
34
Kosmiczne wiadomości #1

W ciągu ostatniego tygodnia wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy w świecie astronomii, które w tym odcinku postaram się wam przedstawić :)
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Witam was Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°),
Chciałbym was prosić o radę / pomoc w wyborze lornetki astronomicznej. Budżet, w którym operuje oscyluję o kwotę 300 zł.
Jako, że wiem że społeczność Mirków i Mirabelek posiada szerokie spektrum zainteresowań to liczę, że
- 2
- 2
Kto zgadnie co to? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#astro #astrofoto #astronomia #astrofotografia #xiaomi
źródło: comment_1594157503AMpQ21jfjRxwQu60zMsrda.jpg
Pobierz- 3
- 2
- 1
Ziom uważa, ze #tesla to fake, nie zna zasad działania soczewki i ze ziemia jest plaska.
#plaskoziemcy #astro
źródło: comment_1592002950yW9emiOwy3AqcxqjXh7w5f.jpg
Pobierz- 1
- 0
1
Czy warto zostać astronomem w Polsce?
Czy warto zostać astronomem? Czy praca astronoma jest ciekawa czy nudna? Czy warto być astronomem w Polsce? Czy dużo jest kobiet w astronomii? Czego nie wiesz o pracy astronoma? Jakie są nieoczywistości związane z pracą w tej dziedzinie? Czy astronom patrzy jeszcze w rozgwieżdżone niebo?...
z- 0
- #
16
Gwiezdny pył - [Astronarium] #92
![Gwiezdny pył - [Astronarium] #92](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_cTTXlRQYjN0fEtYrQoyM9IkrnSlDkwN0,w220h142.jpg)
Maleńkie ziarna rozsiane w przestrzeni kosmicznej. Drobiny, które mimo małych rozmiarów, mogą odgrywać ogromną rolę we Wszechświecie. Kosmiczny pył możemy og...
z- 0
- #
- #
- #
- 18
#astrofoto #kosmos #mojezdjecie #astronomia #nikon #stalowawola #astrofotografia #astro
źródło: comment_Lc3G2sPj309SDcOZuge6D2nzAWAdF5fz.jpg
Pobierz- 3
- 3
- 1
Czy ludzie byli na księżycu?
- Tak 82.0% (201)
- Nie 18.0% (44)
- 8
Kulistosc Ziemi jest calkowicie skladna, przyczynowo-skutkowa i zgodna obserwacjami, ktore mozna nawet poczynic samemu. To nie wiara. To rzeczowa wiedza o funkcjonowaniu swiata.

















Zachęcam programistów, designerów lub "researcherów" do poprawy jakości serwowanych treści, wspólnej pracy nad postulatami lub po prostu dodawania artykułów. Władza w ręce ludu ;)
Całość staram się robić możliwie transparentnie, korzystając z darmowych lub tanich rozwiązań (ALE BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WPŁATĘ 10zł PRZEZ
źródło: wykop-tlo-profilu
Pobierzźródło: image
PobierzAle odpowiadając wprost na twoje pytanie - pieniądze trafiają do moich prywatnych rąk. Nie jest to fundacja ani nie działa pod firmą, to oddolna inicjatywa obywatelska i w praktyce nie liczę nawet że