Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
- 2
Smacznej yerbusi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.reddit.com/r/yerbamate/comments/1r0q2cq/beetles_in_my_yerba/
https://www.reddit.com/r/yerbamate/comments/1r0q2cq/beetles_in_my_yerba/

- 10
po sieci lata masa obrzydliwych reklam tej tandetnej mieszanki sprzedawanej za 220 zł za kg 🤯
#yerbamatewykopclub #mate #scam #magdagessler #yerbamate #yerba #yerbador
#yerbamatewykopclub #mate #scam #magdagessler #yerbamate #yerba #yerbador
źródło: image
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mikouaii jeżeli w reklamie jest ktoś znany to znaczy że kijowy produkt
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czuć trochę takim kurzem ze zboża w żniwa
@PawelW124: to się ciesz bo są i takie gdzie czuć kurz ale ze starych skarpet które lata leżały na strychu
- 0
- 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@PawelW124 zajebista jest. To był przełom u mnie jeśli chodzi o Yerby. Poczułem zupełnie nowy smak. Do tego jest pylasta i jeśli masz matero z dużym otworem to ładnie się układa, pozwala na stopniowe zalewanie kopczyka który się nie rozwala jak w tradycyjnych. Nie przesadź tylko bo ma kopa
@PawelW124 z takiej zawsze piłem i nie było problemu. Jeśli nie przeszkadza Ci, że czasem trochę pyłu wleci do ust.
źródło: 1000187725
Pobierz- 0
#yerba siemanko, chce zacząć przygodę z Yerba, nasłuchałem się i naczytałem, że goryczka zwłaszcza przy pierwszym zalaniu to jest niezły hardcoreXD i teraz pytanie czy serio aż tak jest, czy jest jakiś błąd którego unikać czy może kwestia przyzwyczajenia po prostu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ghur29: dla mnie nie mam hardkoru, lubię takie smaki
ale dużo pewnie zależy od yerby, od jej ilości
no i podobno jak zalejesz wrzątkiem to jest bardziej gorzka, dlatego zalewa się 70-80 st.
ale dużo pewnie zależy od yerby, od jej ilości
no i podobno jak zalejesz wrzątkiem to jest bardziej gorzka, dlatego zalewa się 70-80 st.
@ghur29: kup sobie coś zwyczajnie dobrego (polecam markę matę green, dodatki owoców dowolnie) nie nasyp zbyt dużo i będzie git
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@PawelW124: Powiedziałbym, że yebnięty i źle wyskalowany. Jak na coś za 17 zł to standard. Spróbuj zmierzyć temp gotującej się wody. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PawelW124: To był najgorszy termometr jaki kupiłem. Jak kupiłem trochę lepszy, elektroniczny to od razu temperatura wszystkiego była w normie.
@PawelW124: jeżeli chodzi o dymność to pajarito chyba wygrywa, ale intensywność smaku to może selecta, canarias, taragui, rosamonte, playadito, pipore, z trudniej dostępnych to la merced barbacua
- 0
#yerbamate #yerba #yerbamatewykopclub
Szukam jakies fajne, ładne matero. Moje jest brzydkie, nawet się nie mieści do uchwytu w samochodzie i mi się znudziło. Pochwalcie się jakie macie, może coś mi wpadnie w oko.
Szukam jakies fajne, ładne matero. Moje jest brzydkie, nawet się nie mieści do uchwytu w samochodzie i mi się znudziło. Pochwalcie się jakie macie, może coś mi wpadnie w oko.
@Tony47 susz po wypiciu trzeba opróżnić i przepłukać matero. Od dwóch lat nie złapało mi pleśni ani nie pękło. Nie smaruje nawet go żadnym olejem. A co najważniejsze nadal pachnie. Tylko trzeba dbać i pamiętać żeby ten susz wywalać bo wtedy na pewno złapie pleśń. Ten aromat Palo Santo jest bezcenny, wyczuwalny jest po dłuższym czasie. Początkowo czuć było na całą kuchnię.
źródło: 69p4s0-3605599070
Pobierz- 0
Po kilku latach wracam jak syn marnotrawny z mojego uzależnienia kawą z powrotem do rodziny #yerbamatewykopclub
Niestety przy przeprowadzce żona zgubiła moje palo santo (i tak kilka razy zostawiłem tam yerbę więc było zapleśniałe) i moją bombillę potrójnej filtracji z alpaki.
Gdzie teraz się zaopatrujecie, mirki? Są jakieś sklepy z rabatami dla wypopków?
#yerbamate #yerba #mate
Niestety przy przeprowadzce żona zgubiła moje palo santo (i tak kilka razy zostawiłem tam yerbę więc było zapleśniałe) i moją bombillę potrójnej filtracji z alpaki.
Gdzie teraz się zaopatrujecie, mirki? Są jakieś sklepy z rabatami dla wypopków?
#yerbamate #yerba #mate
- 1
@Alex_Mor: A, to mam ciągle jeszcze konto, zobacze czy mam jakieś nabite rabaty. Dzięki kolego
@TheTostu: przez te lata co Cię nie było, to my już jesteśmy zaawansowani i nie używamy takich rzeczy dla noobow
źródło: comment_159488577295Yo85YI0UpknDJfw1DXR1
Pobierz- 0
Czy ktoś ma kubek termiczny od wessper albo inny ich produkt? czytam opinnie i zachęcająco to wygląda. Jednak to jutubery polecają i to jest dla mnie mocno czerwona flaga.. czy może są jakieś tańsze i lepsze opcje? Zaczynamy od 0,7 ale pewnie skończę na litrze. Kubeczek będzie brany na pokład samolotu. Obecnie mam jakiś no name kubek termiczny darmowy z jakiś targów i on wcale praktycznie temperatury nie trzyma, a o terere
@grzegor9: nie wiem czy jeszcze sie przyda ta odpowiedz, ale ostatnio zamowilem dla mnie i rozowej po kubeczku i jesli chodzi o trzymanie temperatury to zdecydowanie na plus (poki co przez lato glownie testowane zimne napoje), natomiast jest pewien problem z koncowka z dziubkiem - w obu butelkach w podobnym czasie wypadło jakies uszczelnienie albo cos bo zaczelo przeciekac. nie probowalem sie jeszcze kontaktowac z wessperem ale mysle ze jest
- 12
źródło: 1000013262
Pobierz@Tony47: w okresie studiów gdy miałem duzo nauki to kupiłem tę siekierę - po wypiciu standardowej dawki waliło mi serce, łapy mi się pociły, a nogi mi chodziły - a mimo to nie czułem się wcale pobudzony, w nocy wręcz byłem zmęczony ale nie mogłem spać i kręciłem się z boku na bok XD nigdy więcej
- 1
@Olsea: w smaku ohydne ale kopie że będzie Ci głowa latać po każdym łyku jak na gifie
Ja sobie na dno najpierw wsypuje trochę wiórkow kokosowych żeby nie mieć efektu asterixa i obelixa
Ja sobie na dno najpierw wsypuje trochę wiórkow kokosowych żeby nie mieć efektu asterixa i obelixa
źródło: temp_file8249465191473097031
Pobierz@Koscisty_Baran: Przypomniał mi się mem ale nie mogę znaleźć
"Gdy matka zobaczy że parzysz Yerba Mate"
"Gdy matka zobaczy że parzysz Yerba Mate"
źródło: 1000022217
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wygotowałem sobie bombille z soda by przeczyścić ale te z alpaki zrobiły się jakieś żółte czy z jakimś nalotem XD coś jakbyś zaśniedziały. Jest jakiś sposób by przywrócić im blask? Kiedyś jak gotowałem to potem traktowałem je pasta do zębów ale teraz nic to nie dało. na yt cos znalazłem ze latynosi używają jakichś past do metalu. ktos cos?
#yerbamate #yerbamatewykopclub #yerba
#yerbamate #yerbamatewykopclub #yerba
- 2
Siemka, chcę wrócić do picia yerby po kilku latach i szukam czegoś stosunkowo łagodnego z nutami mięty. Mile widziane coś bardziej pobudzającego, gdyż chciałbym zastąpić yerbą kawę. Niezbyt lubię, gdy mocno wyczuwalne są kwiaty/owoce.
Obecnie myślę nad:
- Pajarito Limon Menta
- Yerba Mate Green Mas Guarana
- Pajarito Hierbas
Obecnie myślę nad:
- Pajarito Limon Menta
- Yerba Mate Green Mas Guarana
- Pajarito Hierbas
@Dzienny: Pajarito jest mocno dymne, bardziej od Kurupi. Jeśli pytasz o łagodność mięty to najwięcej jest jej w Pajarito Herbas ale jest to przełamane dymnością, w Kurupi też jest mięty sporo ale jest mniej przełamana innym smakiem.
Nie ma co tu polecać, sam sobie przetestuj, akurat te yerby są tanie.
Ja często sobie mieszkam dwie yerby, zwykła i miętową, wychodzi wtedy łagodna mięta. Właśnie mam na szklanie Rosamonte z dodatkiem
Nie ma co tu polecać, sam sobie przetestuj, akurat te yerby są tanie.
Ja często sobie mieszkam dwie yerby, zwykła i miętową, wychodzi wtedy łagodna mięta. Właśnie mam na szklanie Rosamonte z dodatkiem
@Frygus96 napisał na odpowiednich tagach a dowaliłeś się jakby krzywdę komuś robił. Ja mam to samo zdanie o matchy tylko nie trąbie o tym na prawo i lewo. Smakuje mu yerba to niech pije. Jest smaczniejsza niż kawa a jednak mniej popularna. Rodzajów też jest dużo...
- 4
źródło: 555y5635635
PobierzJak sądzisz?
- profanacja 33.3% (20)
- praktyczne rozwiązanie 66.7% (40)
@WroTaMar: Równie dobrze możesz tak pić zieloną herbatę, albo kawę - w sumie Twoja sprawa i pij se jak chcesz, ale co zasady w tej sytuacji zbyt mała powierzchnia yerby ma kontakt z wodą, nie ma przepływu i nie zaparzy się jak powinno, a co za tym idzie nie będzie smakować tak jak powinno.
No i zabijasz też efekt kolejnych parzeń, które tutaj nie będąc miały za bardzo sensu, chyba
No i zabijasz też efekt kolejnych parzeń, które tutaj nie będąc miały za bardzo sensu, chyba
@WroTaMar jak ci pasuje to spoko
- 0
@hexgate:
1. Nie, będzie miała gorszy smak, ale kofeiny tyle samo.
2.na ciepło. Ekstrakcja kofeiny jest funkcją temperatury, optymalnie jest zalewać wodą o temperaturze ok 70-75 stopni. W cold brew będziesz miał max ⅓ mocy.
3. Możesz jeszcze inny numer zrobić. Zaparz sobie rano 30g yerby w 70 stopniach przez 10 minut, będziesz miał ok 160mg kofeiny. Przelej to do butelki, wrzuć do lodówki i przed siłką wymieszaj z sokiem.
1. Nie, będzie miała gorszy smak, ale kofeiny tyle samo.
2.na ciepło. Ekstrakcja kofeiny jest funkcją temperatury, optymalnie jest zalewać wodą o temperaturze ok 70-75 stopni. W cold brew będziesz miał max ⅓ mocy.
3. Możesz jeszcze inny numer zrobić. Zaparz sobie rano 30g yerby w 70 stopniach przez 10 minut, będziesz miał ok 160mg kofeiny. Przelej to do butelki, wrzuć do lodówki i przed siłką wymieszaj z sokiem.
@lipson mateina to po prostu kofeina, tylko że "sprzedają" ja jako coś specjalnego z yerby.



























Yerba mate mega mint.
Sprawdzmy to naciąganie ludzi na 'znane nazwisko'
Dobra sprawdzasz co reklamował ooo 25zł za pół kilo tanio w chooj!!!!
Ja pamiętam że niedawno kupiłem właśnie zapas mega mint nna yerbamarket_com z allegro kosztowała mnie uwaga 9złotych tak! 9 złotych za 0.5kg!!!
Serio ktoś kupuje yerbe od cejrowskiego bnt etc? przecież na allegro0 brak pośrednika(by klient wracał)
źródło: image
Pobierz