Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko161
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
pappilan

pappilan

Dołączył 10 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 67
  • Znaleziska 9
  • Mikroblog 58
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1
  • Dodane (12)
  • Komentowane (22)
  • Plusowane (24)
pappilan
pappilan 17.05.2025, 19:48:03
  • 0
#eurowizja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pappilan
pappilan 17.03.2025, 06:51:42
  • 0
Chciałbym wystawić swój samochód na Allegro, ale za bardzo nie ogarniam. Wybieram opcje Turbo, która kosztuje 35 zł. Od razu nie prosi o płatność. Widzę, że ogłoszenie jest tylko na allegro lokalnie, ale na zwykłym allegro nie mogę go znaleźć. Czy ogłoszenie na allegro pojawi się dopiero po opłaceniu ogłoszenia w rozliczeniach? Jak to działa?

#allegro #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sberatel
sberatel
17.03.2025, 06:56:40 via Android
  • 26
@pappilan daj sobie spokój z allegro, nikt tam aut nie szuka
  • Odpowiedz
Mawid_Dotyka
Mawid_Dotyka
17.03.2025, 07:08:04 via Wykop
  • 4
@pappilan: Nie ma już allegro dla prywatnych sprzedawcow od paru lat, masz tylko lokalnie
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan 29.11.2024, 16:36:55
  • 1
#pomocy Cześć. Mamy konflikt w rodzinie i potrzebuję szerszej opinii, bo już się pogubiłem, kto ma rację.
10 lat temu moja mama razem ze swoją siostrą i jej mężem wzięli wspólny kredyt na dom, na bliźniaka. Pół domu mojej mamy, a drugie pół domu cioci i wujka. Kredyt oficjalnie wspólny nie jest, bo w kredycie widnieje tylko ciocia z wujkiem. Jest taka sytuacja, bo wtedy takie wymagania były, że nie mogła
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

thorgoth
thorgoth
29.11.2024, 16:56:38 via Wykop
  • 2
@pappilan: roszczenie ciotki jest absurdalne - przecież mama nie płaciła tych pieniędzy jej tylko de facto bankowi.
Z tego co rozumiem ona uważa że "zarobiła" spłate tego kredytu z ubezpiecznia poprzez śmierć męża no ale to jest jakiś chłopski rozum do kwadratu.

Rozumiem że teraz obie połówki bliźniaka są własnością ciotki a mama nie ma nawet pół dowodu na to że spłacała kredyt? Wybacz ostre słowa ale pogratulować głupoty. Mieszkanie z rodziną
  • Odpowiedz
goferek
goferek
29.11.2024, 18:07:09 via Wykop
  • 1
@pappilan: żeby Ci to zobrazować inaczej. Jesteśmy tylko my dwaj. Biorę kredyt na 500k na zakup wspomnianego domu, Ty z różnych przyczyn nie możesz wziąć kredytu. Więc umawiamy się, że pożyczę Ci 250k potrzebne na połowę nieruchomości (które wziąłem z kredytu w banku - to moja sprawa, skąd je mam) i będziesz mi je spłacać na warunkach rynkowych (czyli w wysokości połowy mojej raty z banku). Mam ubezpieczenie przypisane do
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan 05.10.2022, 21:39:18
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NaczelnyAgnostyk
NaczelnyAgnostyk
05.10.2022, 21:42:14
  • 0
@pappilan: wykop sie j---e( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan 25.11.2021, 21:49:40
  • 0
Czy jako współwłaściciel auta mogę samodzielnie zarejestrować auto w urzędzie bez obecności właściciela, ale posiadając jego pełnomocnictwo?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

brakloginuf
brakloginuf
25.11.2021, 21:49:58
  • 0
@pappilan: tak
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan
Autor
25.11.2021, 21:51:12
  • 0
Dziękuję za szybką odpowiedz
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan 29.06.2021, 20:11:37
  • 0
Drodzy Mirkowie,

Jestem na etapie szukania mieszkania w Warszawie (przyjazd z zadupia) i wszystkie gwiazdy i znaki na niebie wskazują, że będzie to Targówek lub Służew. Podpowiedzcie mi proszę, którą z obu lokalizacji byście preferowali i dlaczego?

Jestem na etapie szukania pracy

#warszawa #mieszkanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

L.....d
L.....d
konto usunięte 29.06.2021, 20:14:07 via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@pappilan: najpierw znajdź pracę, potem szukaj mieszkania.
  • Odpowiedz
H_266
H_266
29.06.2021, 20:19:02
  • 3
najpierw znajdź pracę, potem szukaj mieszkania.

@Lonesome_road: nie wiem po co ta niepotrzebna rada o którą nikt cię nie prosił, gość równie dobrze może mieć gotówkę na mieszkanie albo wziąć ją z księżyca
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan 03.06.2021, 15:47:05
  • 2
Powiedzcie mi, czy warto się przeprowadzić do Bydgoszczy? Obecnie mieszkam w Łodzi, ale dziewczyna nalega, między innymi dlatego, że bliżej stamtąd do jej rodzinnych stron i dlatego, że Łódź jest brzydka, ale to chyba oczywiste.
#bydgoszcz #lodz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

E.....r
konto usunięte 03.06.2021, 15:54:10
  • 24
@pappilan: jak bliżej jej stron to zdecydowanie nie xD Chyba że chcesz co 2 weekend widzieć jej rodziców
  • Odpowiedz
taaajasne
taaajasne
taaajasne
03.06.2021, 16:59:31
  • 9
@pappilan: ja polecam. Mieszkałem kilka lat w Warszawie, wróciłem do Bydgoszczy i to była bardzo dobra decyzja. Oczywiście bardzo dużo zależy od pracy więc rozejrzyj się czy w Twojej branży są oferty. Mieszkania są niby dość drogie ale wg randomowej infografiki z Rzeczpospolitej stosunek płac do ceny metra kwadratowego jeden z najlepszych w kraju. Jeżeli mieszkaliście w Łodzi to możecie mieć odruch, żeby szukając mieszkań unikać centrum. W Bydgoszczy to
taaajasne - @pappilan: ja polecam. Mieszkałem kilka lat w Warszawie, wróciłem do Bydg...

źródło: comment_1622739396jRgbYz97vm1n7Lx5lNHnCb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan 04.05.2021, 10:05:39
  • 3
Powiedzcie mi dobrzy ludzie jak wy to robicie.

Mam sobie 25 lat, praca biurowa na pełny etat za 2800 netto, Łódź. Mieszkam z dziewczyną, więc koszty dzielimy na pół.

Wynajem + rachunki za mieszkanie to około 1700-1800 zł miesięcznie. Na osobę wychodzi więc powiedzmy po 900 zł. Jedzenie na jedną osobę 500-600 zł. Piszę tu o wszystkim w skali miesiąca.
Wychodzi mi, że na samo przeżycie wydaję 1500 zł z mojej biednej pensji.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

enslavedeagle
enslavedeagle
04.05.2021, 10:11:03
  • 1
Jak za 500 zł miesięcznie myśleć o odkładaniu na nowe auto, własnym mieszkaniu/domu, a co dopiero o dzieciach?


@pappilan: nie myśleć. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
swinka_morska
swinka_morska
04.05.2021, 10:51:42 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

pappilan
pappilan 01.02.2021, 19:42:47
  • 2
Trudne są poranki w Łodzi... Może i trochę depresja, ale miasto ma klimat nie do podrobienia

#lodz
pappilan - Trudne są poranki w Łodzi... Może i trochę depresja, ale miasto ma klimat ...

źródło: comment_1612208511BaMreXzXl8k6gsCQHXJ8ao.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zawodowy_Janusz
Zawodowy_Janusz
01.02.2021, 19:50:05
  • 2
@pappilan: Każdy ma taką Łódź, na jaką zasłużył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nalogowiec
nalogowiec
nalogowiec
01.02.2021, 23:08:25
  • 1
@pappilan: kilka numerów dalej uwięzili mikołaja, ciekawe czy powisi tam do następnej zimy... :|
nalogowiec - @pappilan: kilka numerów dalej uwięzili mikołaja, ciekawe czy powisi tam...

źródło: comment_1612220856txkEtOEU64B8kkgpCBtS0s.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan 17.11.2020, 13:14:38
  • 2
Kilka tygodni temu zacząłem grać w szachy. Aktualnie nie mogę spać, bo przed zaśnięciem ciągle mam w głowie szachy... Jak się z tego wyleczyć?

#szachy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PoteznyNick
PoteznyNick
17.11.2020, 13:16:13
  • 7
@pappilan: odstaw xanzolam
  • Odpowiedz
R.....n
R.....n
konto usunięte 17.11.2020, 13:23:23
  • 10
@pappilan: graj więcej
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan 05.11.2020, 19:43:46
  • 0
Cześć,
mógłbym prosić kogoś obcykanego w temacie o pomoc?
Muszę złożyć korektę do PIT-36 za 2019 z dochodów z zagranicy, konkretnie z Holandii i próbuję to zrobić na stronie epit.podatki.gov.pl.
Chcę dodać dochód ze stosunku pracy i mam właściwie trzy pola do wypełnienia:

Dochód z art. 27 ust. 8 ustawy (poz. 8 z PIT/ZG):
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MQs
MQs
05.11.2020, 19:57:44
  • 0
@pappilan: poz. 9
  • Odpowiedz
pappilan
pappilan 29.10.2020, 07:13:57
  • 0
Cześć Mirki, mam pytanie. Dziewczyna pracowała w 2019 roku przez dwa miesiące w Holandii. Legalnie oczywiście. Powinna się była rozliczyć z dochodu uzyskanego w Holandii w Polsce do kwietnia bieżącego roku, ale kompletnie o tym zapomniała i przypomniało nam się o tym dopiero teraz. Czy mógłby ktoś powiedzieć jakie są tego konsekwencje i jak można to teraz naprawić? Z góry dzięki za odpowiedź

#holandia #praca #pracbaza
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AdamES
AdamES
29.10.2020, 07:23:33 via Android
  • 3
@pappilan najważniejsze to czynny żal i rozliczenie się teraz. Jeżeli jednak skarbówka wszczęła postępowanie to będzie mandat.
  • Odpowiedz
lemonsilverhaze
lemonsilverhaze
29.10.2020, 17:38:07
  • 1
@pappilan: spokojnie ja pracowalem w 2018 i tez tego nie robilem i z pol roku temu mi przyszlo pismo z urzedu, ze mam to zrobic (babka z biura co rozliczaja tez zza granicy ogarnela mi to za 50zl, do tego kazala wyslac tez czynny zal zeby sie nie pruli i tyle)
  • Odpowiedz

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 09.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking