Z różową planujemy ślub, poprosiłem moją matkę i ojca o listę gości z najbliższej rodziny, aby mi wypisali, abym o nikim nie zapomniał. Ojciec to wpisał dziadków i brata i styka. Matka zrobiła listę 260 osób, z czego mówi, że już i tak usunęła kogo tylko się dało. Lista to same no name dla mnie, na przykład był sąsiad pradziadka co nie żyje od 25 lat i ogólnie same osoby od czapy.
@Obiboq: tylko nie mów później ze nie masz gdzie na wesele pojść a pobawilbys sie. Zrozum ze mama robi to z powodu bo kiedys byla u kogos na weselu. Dodatkowo zapewne chce sie pochwalić synem, impreza itd. Widac wie ze będzie ekstra impreza. :) Przecież nikt nie karze Ci z nimi gadać, a zapewniam ze dostaniesz lepsza koperte niz od swoich super ekstra przyjaciół.
#latwogang Jutro jak kurier InPostu, który od lat narzeka na płace podjedzie po paczki do mojego sklepu to spytam czy jest dumny z postawy prezesa ( ͡°͜ʖ͡°)
DOBRA JEST AKCJA. Odpalam streama i będę siedział w mieszkaniu rodziców i grał w gry do czasu aż się uzbiera milion złotych na nowe mieszkanie żebym mógł się wyprowadzić.
#latwogang Budimex jakie hojne serce deweloperze jak Ty mi zaimponowałeś... żartowałem j---ć ich, te 1,5 mln to ich 0,2% zysku z poprzedniego roku xDDD
Temat wałkowany był już nie raz na różnych grupach mam spisane swoje typy, jednak chciałbym podpytać o żywopłot dla swojego konkretnego przypadku.
Szukam Żywopłotu zimnolubnego / iglastego (oprócz tuj) który jest zarówno gęsty jak i zajmuje mało miejsca. Wysokość do 2,5m byłaby idealna
Mieszkam na miejscami wąskiej działce i chciałbym posadzić coś jak najbliżej płotu co by za kilka lat stworzyć szczelną zieloną ścianę, ale jednocześnie nie tracić cennego miejsca na podwórku.
#budownictwo #budowadomu #architektura budujesz parterowke i wszyscy sie dziwią na hui Ci strzemiona z fi12. Ja zem nie konstruktor ¯\(ツ)/¯. Trzymajcie mireczki kciuki by wytrzymało (⌐͡■͜ʖ͡■)
@cedric: no cóż, to ja tu dla równowagi chciałem serdecznie pozdrowić panią konstruktor, która robiła nam wyliczenia do projektu naszego domu - starsza pani uprawnieniami i podobno dużym doświadczeniem, wykonała uzupełnienie konstrukcyjne projektu, w którym płyta stropowa (żelbet 20cm grubości) była zbrojona na gęsto góra i dół drutem fi 8mm. Oj jak moja ekipa klęła na tą panią, ojj jak
i wszyscy sie dziwią na hui Ci strzemiona z fi12. Ja zem nie konstruktor
@cedric: obstawiam błąd w projekcie, jeszcze nie widziałem nigdy grubszych niż 8mm. Może w jakichś budowlach inżynieryjnych grubsze robią ale nie tak małe znów
Witam. Jako, że nie udało nam się z żoną dostać kredytu i kompletnie zmieniły się nam plany mam do sprzedania projekt z archonu - dom w kosaćcach 24 (G2) odbicie lustrzane wraz z projektem ogrzewania na pompę ciepła. Kupiony w październiku 2025r. , kompletny nie adaptowany.
@Matbar1: a co przyczyna ze sie nie udalo kredytu? Sprawdzaliscie zdolnosc przed zakupem projektu? Spółdzielczy bank probowaloscie? Ewentualnie drozszy kredyt np aliorbank?
@arc_tic: 24tys za wodkan i podlogowke na 204m2 gdzie 2 lazienki, pralnia, to wał? Mialem wyceny po 30k. Za samo rozłożenie styropianu za dwa dni roboty licza sobie niektorzy 4000zl.
No 4 hydraulikow pytalem i zakres jest 20-30tys
Pompaciepla tylko mnie zastanawia. Musze bardziej zglebic temat.
Lista to same no name dla mnie, na przykład był sąsiad pradziadka co nie żyje od 25 lat i ogólnie same osoby od czapy.
Przecież nikt nie karze Ci z nimi gadać, a zapewniam ze dostaniesz lepsza koperte niz od swoich super ekstra przyjaciół.