Czy możemy jeszcze ufać temu, co widzimy na zdjęciach? W dobie manipulacji cyfrowych i deepfake’ów, rośnie potrzeba narzędzi, które pozwolą nam oddzielić prawdę od fałszu. Na szczęście, giganci branży fotograficznej – Sony, Nikon i Canon – dostrzegli ten problem i postanowili działać.
Hej, mirko! :) Kończymy piątą edycję konkursu gitarowego #mirkoshredwars. Mija też pięć lat od początku tej zabawy. Z tej okazji zapytałam wszystkich, którzy uczestniczyli w szredłorsach, czy mają ochotę pokazać, co grają poza wykopem. Dajcie chociaż plusa najodważniejszym, którzy zdecydowali się to zrobić.
Dziękuję wszystkim za kolejne #mirkoshredwars, szczególnie grającym Mirkom ❤️ i Czarnoksiężnikowi ❤️ dodatkowo za wspólne ogarnianie konkursu. Mirkowi @oplaczynski za ufundowanie nagrody za
@Czarnoksieznik paczuszka odebrana, zdjęcia wstawiać nie będę żeby nie robić spoilerów innym, powiem tylko, że michaukow juz z nami nie ma, miały piękny pogrzeb ( ͡º͜ʖ͡º)
@wykop dzięki za niespodziankę (。◕‿‿◕。) @dinkum jeszcze raz ogromne dzięki za organizacje konkursu, chapeu bas
Hej, mirko! :) Dzisiaj mamy dla Was pojedynek o trzecie miejsce w #mirkoshredwars.
Zapraszamy do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować na obu.
@dinkum: Dzieki za info ! tez myslalem ze powiadomienia nie dzialaja i ominąłem. Dzieki jeszcze raz za organizacje, mam nadzieje, że Ty też jesteś nagrodzona przez wyk0p pe el
Czy jak za 2021 rozliczyłem się z zakupu krypto i wpisałem to normalnie w koszta uzyskania przychodu, to czy w zeznaniu za 2022 powinienem tę kwotę z 2021 roku wpisać w :
Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym
wołam @rozliczkryptowaluty bo mimo, że czytałem Wasz guide to, nie do konca to rozumiem niestety. W teorii brzmi jakbym miał to wpisać, ale w praktyce po
PIT za 2021 - tylko zakup krypto - bez żadnego dochodu(hodl) - kwota X jako koszt uzyskania przychodu (czyli zakup krypto w 2021) PIT za 2022 - tylko zakup krypto - bez żadnego dochodu(hodl) - kwota Y jako koszt uzyskania przychodu (czyli zakup krypto
Hej, Mirko! ʕ•ᴥ•ʔ Został tu ktoś jeszcze? Spróbujmy dokończyć #mirkoshredwars. Dzisiaj odcinek melancholijno-refleksyjny. Dobry do przemyśleń na temat tego, co się stało z wykopem, dlaczego tu tak śmierdzi orlenowymi parówkami. I gdzie zorganizujemy sobie wspólny collab gitarowy wszystkich uczestników tej edycji szredłorsów, jeżeli będą mieli na niego ochotę. Czekamy na propozycje wszystkich zainteresowanych, publiczności również.
A teraz zapraszamy do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej,
@vanhalen gratulacje awansu ! Zdecydowanie zasłużona wygrana ! @dinkum Dzięki za organizację całego przedsięwziecia, włożoną pracę i cierpliwość (i dalszą chęć) w związku ze zmianami na wykopie ; You rock ! (。◕‿‿◕。)
Dzień dobry Państwu :) Dzisiaj odcinek relaksacyjny w konkursie na solówki gitarowe #mirkoshredwars.
Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować na obu.
@4517974 jak bym się przespał kilka dni z tym to bym pewnie zdjął przester(2 wzmaki zapiete) bo rzeczywiście siarzy zbyt mocno, w szczególności, w porownaniu do brzmienia Dercena, które bardzo mi się podoba. Dzięki za feedback! (。◕‿‿◕。)
Hej! Przed Wami kolejny pojedynek na solówki gitarowe w konkursie #mirkoshredwars. Powoli zbliżamy się do końca pierwszej rundy. Poza dzisiejszym, zostały nam jeszcze trzy odcinki.
Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować na obu.
Hello, Mirko ʕ•ᴥ•ʔ Lecimy z kolejnym odcinkiem konkursu na solówki gitarowe #mirkoshredwars.
Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować
przy okazji chcialbym podziekowac @dinkum za organizację, włożoną pracę w konkurs i oczywiście za rzułtą facjatę na miniaturce ( ͡°͜ʖ͡°) podziękownia również dla @Kpr19 !
@hej_wisos: dzięki za miłe słowa (。◕‿‿◕。) Z reverbem przesadzilem - 100% zgoda. Już po wysłaniu jak słuchałem na innym sprzęcie to było dla mnie jasne ze zupa się zrobiła, nauczka na następny raz (ʘ‿ʘ)
Hello :) Powoli kończymy zapisy do piątej edycji #mirkoshredwars. Czy ktoś jeszcze ma ochotę się przyłączyć? Nowi chętni, którzy będą poproszeni o pokazanie, jak grają do zadanego backingu, mogą się zgłaszać do końca tego weekendu, a nagranie weryfikacyjne będą musieli dostarczyć najpóźniej do najbliższej środy. Ci, którzy już grali na wykopie i ta procedura ich nie obowiązuje, mogą się zgłaszać do środy 19.10.2022 do 21:37.
The Nordstream pipeline explosion is a disaster for the Baltic ecosystem. Russia, despite the circumstances, is still pumping hectoliters of natural gas through the damaged pipeline, which has caused the Baltic's water temperature to rise two degrees so far, and environmentalists predict that if Russia does not stop sending gas, the Baltic's temperature could rise as high as 34 degrees in January. "This will cause some species of fish and seafood to
Sytuacja w polskiej energetyce robi się naprawdę napięta. Do tego stopnia, że konieczne okazało się ogłoszenie okresu zagrożenia. To sygnał dla elektrowni. PSE może skorzystać z tej opcji w sytuacji, gdy rezerwy mocy skurczą się tak mocno, że istnieje zagrożenie dostaw energii do odbiorców.
@wokeulski: Dla mnie znaki, zachowanie rządu, to jak wygląda sytuacja makroekonomiczna i lokalna wskazuje, że tak będzie jak piszesz. Czy jak żona zostawia brudne naczynia niewrzucone do zmywarki to od razu się wyprowadzasz czy na początku zwracasz jej na to uwagę, że tak nie powinno być ? Mam prawo jako obywatel i płatnik podatków w Polsce narzekać na to w jaki sposób zarządzane jest państwo i mieć obawy co do
kojarzy ktos czy jest jakis opensource ai do image restoration (upscaling,kolorowanie,poprawianie jakosci itd)? troche googlowalem i widze sporo rzeczy na githubie, ale dopiero zaczynam zabawę i nie wiem do konca co jest warte uwagi a co nie, no i tez nie wiem gdzie zacząć
Postołowo to mała wieś na pomorzu w gminie Trąbki Wielkie. To tutaj w 2000 r. zaczęła powstawać tajemnicza budowla. Ciężko w internecie znaleźć jakieś konkretne informacje co tu miało powstać. W Googlach wyskakuje tylko jeden artykuł na ten temat i tylko z jednym zdjęciem. Postanowiłem osobiście przyjrzeć się temu tajemniczemu miejscu i pojechałem zobaczyć, jak ono wygląda dzisiaj. Znajduje się tutaj 20 hektarów gruntu ogrodzonego wysokim murem. Wewnątrz ciekawa niedokończona budowla z