Tutaj trochę ponad rok temu zgadywałem, że ze względu na rosnące zainteresowanie, a marną dostępność mogą kiedyś się pojawić podróbki starych numerów #secretservice Poszło w innym kierunku.
https://allegro.pl/uzytkownik/Retronics?string=secret Reedycja, z tego co szukam w necie - z błogosławieństwem Pegaza. I miota mną, bo niby nie widzę sensu w nieoryginalnym numerze, ale za rok, jak już ich nie będzie, pewnie zmienię zdanie i zacznę szukać z drugiej ręki.
Pytanie od świeżaka. Rozważam zakup FL Studio Producer i nieco zgłupiałem. Na stronie producenta cena 199 Euro, z którą już się prawie pogodziłem, ale przechodzę przez zakupy, a tu się okazuje, że to netto i jeszcze do tego VAT doliczają. To sprawdziłem w Internecie, a tutaj gdzie bym w polską część Internetu nie zawitał, to chodzi po ~650 zł niby. Skąd jest taka różnica w cenie? Ta wersja w polskich sklepach jest
@VGT: Nie wiem jak z tą konkretną aplikacją, ale często różne kanały dystrybucji mają różne ceny. A między krajami to już w ogóle. Np licencja na antywirus ESET kosztuje ponad 100 zł mniej kupiona na Allegro od ich partnera, niż przez menu bezpośrednio w programie.
@VGT: na ich stronie możesz kupić w $ bardziej się opłaca, ale finalnie i tak VAT dolicza. Są jeszcze kody na urodziny albo BlackFriday na ok 30% rabatu, ale z VAT dalej wychodziło strasznie dużo. Ta za 650zl z polskiego sklepu to najlepszy wybór. No chyba że nie boisz się od kogoś odkupić licencji (której nie aktywował) albo konta. Nie wiem skąd różnica ale wersja prawilna któryś sklep był chyba
Nie doceniłem fizyki płynów w #dwarffortress Postanowiłem tunelem dostarczyć sobie nieco wody do przygotowanego zbiornika pod ziemią z rzeki na powierzchni. Połączenie zakończyłem zimą, gdy rzeka była zamarznięta i zająłem się innymi tematami. Projekt przypomniał o sobie wiosną, gdy woda przelewała się przez studnię na poziomie nad zbiornikiem.
Nie wiem dlaczego, ale założyłem, że gdy woda dotarła do poziomu ze zbiornikiem, to co najwyżej wypełni się po sufit tego poziomu
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Na tym screenie na dole jest tunel dostarczający wodę z powierzchni i zbiornik z jednym floodgate, nad którym jest studnia. Jeśli teraz dobrze mi świta pamięci, sensowny fix, to będzie stworzenie dodatkowego zbiornika pośredniego (kolor czerwony), dodanie drugich floodgate (kolor zielony) i otwieranie tych dwóch floodgate na przemian
@VGT: to o czym mówisz powinno zadziałać, ale lepszy byłby mechanizm, w którym nie będziesz musiał pamiętać o otwieraniu grodzi. Chyba można wykorzystać fakt, że woda przemieszczając się po skosie resetuje ciśnienie i że ciśnienie jest wyrównywane do konkretnego poziomu. Na filmiku niżej gość to wyjaśnia dość klarownie
Czy czegoś jeszcze gdzieś nie włączyłem, czy obecnie w W3 nie działa wyświetlanie threat level? Być może mieszam opcje, chodzi mi o te zielone/żółte/czerwone trójkąty, które wyświetlały się w W2 nad jednostkami wroga, gdy wybrałem którąś swoją jednostkę, co ułatwiało szybkie przyswajanie zasad kamień/papier/nożyce. Niby mam to włączone, ale się nie pojawia. Jeśli to jest niedostępne na wyższych poziomach trudności, to to też nie jest u mnie przyczyną, gdyż jako filthy casual
Gdyby ktoś zabłądził tutaj z tym samym problemem, to namierzyłem przyczynę. @Placek_po_wegiersku: Dziś jeszcze się zorientowałem, że nie mogę w trakcie pauzy wydawać rozkazów, gdyż wielkie UI przykrywa wtedy widok pola bitwy. Już mi się to mocno nie zgadzało, bo kojarzyłem, że są w grze takie utrudnienia, no ale nie powinny być na łatwym poziomie trudności. Szukanie o problemie z pauzowaniem już jednak doprowadziło mnie do przyczyny. Checkbox przy "battle
Pytanie do eksperta. W ramach nauki #arduino próbuję też nieco zaprzyjaźnić się z tą bardziej klasyczną częścią #elektronika w której jestem bardzo zielony, żeby w trakcie zabaw z tym hobby zminimalizować ilość spalonych elementów. Tutaj nie ma ctrl+z, jak w innych dziedzinach, do których przywykłem. :) Na razie też jeszcze chyba nie jestem gotowy na to, aby ryzykować konto na #elektroda więc może spróbuję tutaj.
@VGT: dla współczesnych ledów całkowicie wystarczy prąd na poziomie 10mA, by jasno świeciły, a jeśli kupisz coraz popularniejsze ledy, w których świeci niebieska struktura, a kolor jest robiony przez odpowiedni luminofor, to w ogóle nie ma sensu wychodzić ponad kilka (<5) mA.
To w zasadzie rozwiązuje twój problem z prądem i z tranzystorami nie musisz kombinować, gdybyś jednak bardzo chciał, to robisz to źle. Tranzystory npn powinny mieć obciążenie w
no i jak Jarek napisał - współczesne diody już dobrze świecą od 3-5mA Jeśli potrzebujesz mocniejsze bo chcesz komuś oczy wypalić to ULN2003 nada się świetnie.
Jakiś czas temu na tagu #tramwaje miałem dziwne pytanie. Dzięki @HorribileDictu otrzymałem materiały które pomogły dalej w dłubaniu modelu i w końcu temat poszedł nieco do przodu.
Robota w #blender (model + rig) na ten moment zakończona. Teraz trwają eksperymenty z teksturowaniem i mimo totalnego braku skilla dzięki Substance jest nadzieja, że da się coś w miarę sensownego wydłubać. Docelowo przydadzą mi się dwa zestawy tekstur. Względnie
Posiada ktoś może albo wie, czy da się gdzieś dorwać jakieś grubsze zbiory zdjęć / dokumentacje techniczne w PDF tramwaju Konstal 105Na i różnych jego elementów, jak np. wózek jezdny, czy pantograf OTK-1? Tworzę hobbystycznie model 3D tego tramwaju w #blender (aktualny stan w załączniku). Wszelkie referencje staram się upolować przez szukanie w Internecie. Trochę tego nazbierałem: https://i.imgur.com/DlakOfV.png
@VGT Ja mam na dysku trochę materiałów pobranych z załączników do przetargów MPK Poznań. Odezwij się na pw to zobaczę, coś kojarzę że ten odbierak mogę mieć.
Na Black Friday skusiło sporą obniżką i zakupiłem Substance Painter + Designer. Obejrzałem trochę tutoriali i przyszedł czas na pierwszą próbę teksturowania. Modelowanie dalej będzie w Blenderze, ale z teksturowaniem się całkowicie wyprowadzam do nowego flow. Podoba mi się ten soft :)
@Naxster: No wlasnie to jest to, a w filmie 8k to praktycznie standard, a sa i 16 i 32k. O innych rzeczach nie wspomne. Ale jest szybki i przyjemny, male rzeczy robi sie super.
Ponieważ tag #blender na chwilę zboczył z kursu na kuchenne wody, stwierdziłem, że mogę spróbować go przywrócić na odpowiedni tor. ;) Daawno temu (gdzieś w latach 2002-2005) dłubałem sobie amatorsko w 3DsMAX, przesiadywałem na max3d.pl i ogólnie miałem zajawkę na 3D. Ale ponieważ po tych paru latach stwierdziłem, że nie będę w stanie zajmować się tym zawodowo, sprowadziłem swoją karierę na inny tor.
Ostatnio podkusiło trochę dla frajdy się znowu pobawić
Trzecia praca: tutaj lekka zmiana kierunku zainteresowań i sprawdzenie się w low-poly. Podoba mi się ten kawałek branży, więc chyba będzie tego typu rzeczy więcej w kolejnych miesiącach popołudniowych zabaw. Link do podglądu modelu w 3D: https://sketchfab.com/models/5d0dabc35cd648fe99e0b1e5ff855ab8
Najstarszy screen z #worldofwarcraft jaki znalazłem na dysku. Uchwycony dnia 2 lipca 2009 roku. Wtedy zrobiony pewnie z powodu zainteresowania ognistym koniem, a jak się okazuje, to miejsce, w którym został zrobiony, będzie miało po latach większe znaczenie.
Trochę smutek w kontekście ostatnich wydarzeń związanych z Teldrassil. Night Elf był pierwszą postacią, jaką zacząłem grać. Moje pierwsze godziny w Warcrafcie spędziłem w Shadowglen. Przy pierwszym wejściu do Darnassus byłem zachwycony
@VGT: Mi udało się sporo zachować.Nawet mam posegregowane ss w folderach.Z classica gdzie wcielo ale poczatki tbc z 2007 mam. Prywatny serwer battleground wsg w sumie już nie pamiętam jak się nazywał.gm był qrcio
Pytanie casuala w #worldofwarcraft - na czym polega koncepcja pre-patch? Z tego, co widzę, już są dostępne jakieś eventy fabularne dotyczące BFA. Ja aktualnie w trakcie powrotu po długiej przerwie mam postać na 100 lvl'u więc teraz jeszcze content dotyczący Legionu jest do nadrobienia. Czy jeśli nie spieszy mi się, i chcę BFA ogarnąć w swoim czasie, pewnie nieco po premierze, to mogę aktualnie się tym nie przejmować, dobić do
@VGT: Generalnie nic Cie nie ominie, bo i tak bedziesz musial poznac cala historie. Po prostu trochę poźniej zaczniesz raidować, grać pvp czy co tam lubisz robić
@VGT: W skrócie prepatch to przygotowanie do nowego dodatku. Głównych eventów nie ominiesz (spalenie Teldrassil i propably oblężenie Lordaeronu) ale raczej nie będziesz miał dostępu do WQ które są dostępne w trakcie eventów i unikalnych itemów za skończone WQ.
Jestem w trakcie procesu wytwarzania wolnego czasu na potrzeby #worldofwarcraft i pewnie lada dzień spróbuję znowu aktywować konto i trochę pograć. Moją pierwszą postacią i "mainem" w zasadzie przez cały mój wow'owy okres był Night Elf Druid.
Uwielbiałem sposób grania kotem. Jest nawet nadal przechowywany w odmętach mojego dysku flow chart do ogarniania kotka. Zawsze wydawał mi się całkiem zabawny i jednocześnie idealnie w punkt przedstawiający jak grać. Zaczęło mnie
Czy Legion w #worldofwarcraft został w ostatnim czasie przydzielony do kont za darmo w związku ze zbliżającym się kolejnym dodatkiem? Po trzech latach przerwy zajrzałem na konto, bo chyba znowu będę miał ochotę nieco pograć i widzę, że "product level" mam właśnie na poziomie "Legion", a na półce nie ma pudełka z tym dodatkiem. Szukając informacji widzę tylko, że darmowy Legion jest jako bonus do pre-order Battle for Azeroth, ale
Po latach przerwy wróciłem do rekreacyjnego grywania w #szachy - zainstalowałem starego chessmastera, który o dziwo nadal działa i sprawdzam do jakiego rankingu uda mi się dobić. Kiedyś pamiętam bujałem się tam w okolicach ~1000-1100, teraz niżej, ale to przez kilka przegranych partii na początku. Stopniowo odrabiam. ;)
Ale do rzeczy. W celu nauki korzystam często z opcji analizy partii, która m.in. pokazuje mi te wszystkie przeoczone szanse na mata,
@VGT: Jak mój przeciwnik wybiera skomplikowane wieloruchowe sekwencje zamiast pokusić się na oczywistą wymianę, która mu się opłaca, to zwykle podejrzewam, że to oszustw wspomagający się komputerem. Tak też wyhaczyli paru szachowych oszustów na turniejach.
@VGT: Te wakacje to spisek, zaplanowany dziesiątki lat temu! Zresztą, problemy z autobusami to nagroda pocieszenia, główna nagroda to zepsuty tramwaj. ( ͡°͜ʖ͡°)
Całkiem intratny szlak handlowy w #civilization6 Rise & Fall. Na razie nawet nie bardzo ogarniam, dzięki czemu aż tyle złota daje się wycisnąć. Na poznawanie mechanik i wzorów w grze jeszcze przyjdzie czas. Na razie jest dobra zabawa.
Trochę przynudzania z mojej strony + pytanie na końcu. TLDR: czy da się dowiedzieć, kiedy w cytadeli kończy się paliwo
Tydzień urlopu spędzany w rodzinnym mieście, z dala od głównego "Gaming PC". Nie wiedziałem nawet, czy będę w stanie odpalić Eve, więc asekuracyjnie ustawiłem produkcję i BPO research do mojego powrotu. Ale ku mojemu zaskoczeniu po sporych przebojach gra ruszyła. Ustawiłem wszystko na low i nawet da się coś ogarnąć w wolnej chwili. Ale
Próbuję zrozumieć, czym w grze są cytadele. Do tej pory siedziałem cały czas na stacji, na której zacząłem rozgrywkę i dla przykładu nie miałem dostępu do kompresji rudy. Gdzieś kiedyś słyszałem, że można to robić w cytadelach, ale myślałem, że one są gdzieś daleko nie wiadomo gdzie. Dziś zorientowałem się, że jedną mam w sąsiednim systemie. Czyli mam w zasięgu jednego skoku możliwość kompresji rudy i znacznego zmniejszenia zajmowanej przez nią przestrzeni.
1. tak 2. bo ma w tym interes(kompresja nic cie nie kosztuje ale reprocess juz moze) 3. blad ustawienia albo zwyczajnie trafila sie dobra dusza 4. jako pojedynczy player nie, jako corp na bank w pewnym momencie sie przyda 5. tak, mialy byc zastapiane w grudniu ale jest obsuwa(tylko te postawione przez graczy, w hsecu/lowsecu/npc null npcowe stacje zostaja) 6. mozna ja zniszczyc(assetow nie tracisz przez asset safety, opisalem nizej), zeby zapobiec trzeba bronic
wszystkie cytadele należą do graczy. wszystkie podatki na nich ustalane są przez właścicieli. o tym kto ma dostęp decyduje właściciel. każda cytadela może zostać zniszczona. stacje nie znikną jeszcze przez długi czas (o ile w ogóle).
https://allegro.pl/uzytkownik/Retronics?string=secret
Reedycja, z tego co szukam w necie - z błogosławieństwem Pegaza. I miota mną, bo niby nie widzę sensu w nieoryginalnym numerze, ale za rok, jak już ich nie będzie, pewnie zmienię zdanie i zacznę szukać z drugiej ręki.
Ale Pegaz generalnie
źródło: image
Pobierz