Siemka,
wymieniam instalację elektryczną w starym bloku z aluminiowej na 3 fazową i mam problem.
Warunki przyłączenia: zabezpieczenie 3x20A, licznik na klatce, podział PEN w instalacji klienta dodatkowo uziemiony.
Jak do tego podejść? Jak mam uziemić punkt podziału w mieszkaniu oraz jaki kabel dobrać? Jakby podział mógłby być na klatce to by nie było problemu - 5x4 lub 5x6. A teraz? Normy mówią, że PEN min. 10mm2. To mam takiego kabana 4x10 ciągnąć do mieszkania,
wymieniam instalację elektryczną w starym bloku z aluminiowej na 3 fazową i mam problem.
Warunki przyłączenia: zabezpieczenie 3x20A, licznik na klatce, podział PEN w instalacji klienta dodatkowo uziemiony.
Jak do tego podejść? Jak mam uziemić punkt podziału w mieszkaniu oraz jaki kabel dobrać? Jakby podział mógłby być na klatce to by nie było problemu - 5x4 lub 5x6. A teraz? Normy mówią, że PEN min. 10mm2. To mam takiego kabana 4x10 ciągnąć do mieszkania,












#remontujzwykopem
generalnie powinno dawać się paroizolację pod panele albo osobno albo zintegrowaną z podkładem żeby wilgość z parteru nie zbierała się pod panelami tylko była wentylowana przestrzeniami między legarami
na płytę OSB dobrze było by dać właśnie jakiś grubszy XPS 3-5mm żeby niwelować nierówności na OSB i jakieś większe uskoki