@fdsgresyhvxh: kary śmierci też nie miałem na myśli, ale właśnie bardziej te 25 lat. Załóżmy, że za 10 lat konfliktu już nie będzie, ten skazaniec wyjdzie na wolność w wieku ~30 lat i reszta życia przed nim? Po tym jak przekazywał informacje, które mogły wpływać na śmierć żołnierzy ukraińskich...wiadomo, raczej będzie spalony w społeczeństwie po takim wyroku, ale wymiar odsiadki jest dla mnie żartem i tak.
@paluszki_rybne: Dokładnie tak. Pamiętam jak w gimnazjum religii uczył mnie bodajże zakonnik (księdzem raczej nie był), który miał protezę dłoni. Kilka lat wcześniej był w USA, prowadził samochód i został zatrzymany do kontroli. W takim przypadku, gdy policjant podchodzi do kierowcy, ten trzyma ręce na kierownicy, żeby były na widoku. On o tym nie wiedział i zaczął szukać dokumentów, żeby pokazać policjantowi, który gdy zobaczył, że ten wygrzebuje coś -
@Kagernak: ja też chwilę temu dostałem. Mam numer w Play i już jakiś czas temu zauważyłem, że każdy alert RCB, czy to odnośnie pogody, powodzi czy innych spraw przychodzi do mnie kilka h później niż do ludzi w pracy na przykład (・へ・)
@analboss: nauczyciel here :) Czy w klasach jest dużo Ukraińców? Zależy od miasta, szkoły. Od czasu ataku Rosji pracowałem w dwóch, warszawskich szkołach podstawowych i takich osób było od 2 do 5 na klasę, choć oczywiście trafiały się i klasy samych Polaków.
Jak dogadują się z Polakami? Coraz lepiej, początki faktycznie były trudne, bądź co bądź, ale dzieci i młodzież z Ukrainy była trochę wyalienowana, ale już w większości przypadków wszyscy uczniowie
ale dziadki w Warszawie idą na zaprzysiezenie, 2 pary spotkałam co już lecą bo kochają naszego nowego prezydenta XD a przeszłam 200 metrów niecałe #warszawa #polityka #nawrocki
@IPKISS: osoba wprowadzające dane do systemu nie jest takim członkiem komisji i nie liczy głosów, odpowiada tylko za ten ostatni etap przy komputerze, tak mi się kojarzy
@Ejszyn: Też mi się tak wydaje. Ja z kolei pełniłem rolę informatyka, w nocy po podliczeniu głosów przez każdą komisję (w szkole, w której się odbywały wybory było bodajże 4-5 komisji / obwodów) wklepywałem dane do systemu. Zatwierdzenie danych odbywało się w przypadku, gdy łączna liczba oddanych głosów na kandydatów równała się liczbie wydanych kart. I pamiętam 2 sytuacje: musieliśmy pisać uzasadnienie w obrębie jednej komisji, bo liczba oddanych głosów