Niektóre wykopki chyba nie rozumieją o co chodzi w tym pomyśle powiązania wynagrodzenia z numerem PESEL. To jest pierwszy krok, który pozwoli oszacować ile średnio zarabia pojedynczy lekarz - wcześniej to nie było możliwe, bo dane były zbierane per zatrudnienie w szpitalu, a w tym zawodzie praca dla kilku placówek to norma, więc właściwie nikt nie widział ile naprawdę zarabiają lekarze. Pozwoli też na wykrywanie kolejnych Dawidów. Oczywiście pod warunkiem że zostanie
@ly000: B2B tez jest uwzgledniona "Nowelizacja ustawy o świadczeniach wprowadzenia obowiązek sprawozdawczości przez świadczeniodawców do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) wydatków na umowy zawierane z podmiotami gospodarczymi (tzw. umowy B2B) oraz osobami nawiązującymi stosunek pracy lub zatrudnianymi na podstawie umowy cywilnoprawnej.""
Wie ktoś na 100proc czy o międzynarodowe prawo jazdy można wnioskować i zostanie wydane w każdym urzędzie miasta czy w miejscu mojego zameldowania na pobyt stały?
@grzesiek0401: Dowolny, ale jak w innym niż było prawko to będą musieli ściągnąć twoje dokumenty (przynajmniej ja tak miałem) i zajęło im to ze 2 tygodnie. A wniosek jest ten sam co do zwykłego prawka tylko zaznaczasz na nim międzynarodowe - konwencja wiedeńska lub genewska. Jeden wniosek jedna konwencja
Zebrałem listę startupów telemedycznych działających w Polsce. Na razie krótko czysto informacyjnie w formie listy. Kiedyś w przyszłości planuję te serwisy analizować, jak faktycznie działają i co oferują i w jakich cenach. Zaczynam się interesować telemedycyną, jak ona działa i jakie są jej możliwości i chcę się tym w jakiś sposób dzielić.
@koko_jumbo_i_do_przodu: Heh, no raczej trzeba to jeszcze traktować w ramach ciekawostki :D Widziałem przeglądajac ta mapke, ze gdzieś jest 100 osób w kolejce, co jest raczej mało prawdopodobne
Czy dobrze rozumiem że ta wielka, G I G A N T Y C Z N A, afera z Hornerem jest o jakąś wiadomość którą wysłał czy zdjęcie? Takie sprawy to załatwia się płacąc xxx tysięcy dolarów. Sąd pewnie by więcej nie przyznał a poszkodowany musiałby się użerać z wymiarem sprawiedliwości miesiącami i ujawnić swoje dane. A jak słuchałem dzisiaj wypowiedzi szefów zespołów na Viaplay i ogólnie wypowiedzi to brzmiały one jakby
Nowy sezon już niedługo, są już jakieś promocje na f1tv? Jakie są alternatywy? Z f1tv byłem zadowolony ale fajnie by było trochę taniej (⌐͡■͜ʖ͡■) #f1tv #f1
Lapki w gore dla poteznego wikinga. Dla mnie mega odkrycie jesli chodzi o zatrudnienie takiego fachowca do analizowania roznych rzeczy w F1. Troche zestresowany 1 dnia ale teraz juz widze, ze cisnienie spada i gosc sie wyrabia. Bedzie z niego spory pozytek. Dla mnie top. #f1
@JulianGangol: Według mnie bardzo kiepsko przekazuje wiedzę i długo mu zajmuje dojście do meritum. Ale liczę, ze w trakcie trwania sezonu dojdzie do wprawy
https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/Glosowanie.xsp?posiedzenie=60&glosowanie=60