Tak dla przypomnienia dodam w Polsce obowiązuje 28 dni kalendarzowych na zwrot towaru, zakupionego na odległość. A nie jak powszechni przyjęło się 14 dni.
A więc przyjmijmy, że zakupiliśmy przedmiot (1 dnia miesiąca) do (14 dnia miesiąca) musimy zgłosić, że zwracamy towar. Jednak prawo daje nam kolejne (14 dni od zgłoszenia na jego odesłanie). Więc (28 dnia miesiąca) wysyłamy towar liczy się data nadania na poczcie.
Kupiłem w sferis telewizor, dotarł w zaskakującym stanie, po kontakcie okazało się że protokół został źle spisany, otóż nie, ktoś ewidentnie nie wie jakie obowiązki spoczywają na sprzedawcy podczas wysyłki towaru kurierem.
@robiecochce: Przestań pierdoły opowiadać nikogo nie zwolnili. Kłamiesz i zmyślasz. Akurat pracuję w tej firmie i znam sytuacje z drugiej strony. I firma przedstawiła wszystko bardzo klarownie wraz ze zdjęciami, monitoringiem itd. Bajeczka w TV była mocno podkręcona. Więc jak nie wiesz jak było nie zmyślaj: peace
#spotify XXI w. to coś pięknego słuchawki od chińczyka z aliexpress za 50zł BT obsługujące aptxHD. Plus posiadają wsparcie dla asystenta głosowego. Chodzę po domu wciskam odpowiedni guziczek na słuchawkach i mówię do słuchawek: Uruchom Evanescence Bring to my life na spotify ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°).
@Naru Proponuję nie odpuszczać bo w razie chęci skorzystania z gwarancji czy też rękojmi na soundbar nie będzie to możliwe, ponieważ posiadasz inny sprzęt niż ten fakturze zakupu. I producenta nie będzie obchodziło, że to tylko kolor. A sklep pewnie też się wypnie i powie co nam Pan za bajki sprzedaję.
W lipcu 2015r robiłem remont mieszkania. Zakupiłem dwa nowe telewizory z funkcją SMART TV. Specjalnie brałem takie z wyższej półki cenowej naiwnie myśląc, że bezawaryjnie posłużą dłużej. I owszem...same telewizory działają bez zarzutu. Problem tkwi jednak w dołączonych aplikacjach. Youtube...
@sidek1ck: I to jest błąd drogi kolego. Mnie rodzice nauczyli czytać wszystko. Dzięki temu nie wziąłem raz leku na który jestem uczulony właśnie dzięki głupiej ulotce. Czy też przy podpisywaniu umowy o kredyt okazało się, że Pani zapomniała zmienić oprocentowanie z 6% na 4.9% i zapomniała dodać o jego zmienności a miało być stałe. Sytuacji mógłbym takich wiele przytoczyć. Po prostu czytaj, wiem irytujące, wkurzające, ale jakże pomocne.
Witajcie ponownie, zapraszam na dalszy ciąg sprawy anulowania zamówień po przyjęciu do realizacji (czyli zawarciu umowy) przez sklep empik.com, którą opisałem w ramach tego znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4732... Dziś otrzymałem odpowiedź na moje zapytanie na FB, w tej sprawie od Federacji...
Dla wykopu tylko dodam, że Federacja Konsumentów to podmiot prywatny. Finansowany z dotacji oraz z pitów 1%. Oczywiście mogą wysłać pismo reprezentować nas w sądzie, ale nie jest to żadna instytucja państwowa zdolna nakładać kary czy pouczenia. Nadal takim pozostaje Rzecznik Konsumenta, i tam polecam się zgłaszać.
@MilionoweMultikonto ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°) partię tani towarów się skończyły teraz są tylko te droższe by xkom więc po co ludzi denerwować. Taki mamy klimat
Witam. Jestem na wykopie od dłuższego czasu i dzisiaj w końcu pierwszy post. Koleżanka jest nauczycielką w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej. To mała wiejska szkółka z dużym udziałem klas specjalnych. Takimi dzieciaczkami zajmuje się też Ona, moja bliska znajoma. Kilka dni temu...
Niestety jeden z naszej rodzinki Spotify okazał się troszkę zapominalski i chyba myślał, że za darmo może sobie używać. Został usunięty z naszej rodzinki. Dlatego też mam wolny slot 5 zł/msc płatne z góry za ten miesiąc też
Kto chętny zapraszam, prowadzę, obecnie dwie rodzinki (netflix, spotify) z wykopkami i nikt nie narzeka. Zielonki niestety odpadają #spotify
Czy kawałek kartonu zapewnia komfort, spokój i odprężenie podczas korzystania z toalety? Czy klamka w drzwiach to spisek przemysłu klamkowego i tak naprawdę zbędny gadżet? Po wielomiesięcznych testach niestety muszę stwierdzić, że odpowiedzią na oba te pytania jest NIE.
Dlatego podkreśliłem słowa wada istotna, która wystąpiła ponownie wtedy nie mają wyboru i muszą oddać kasę o czym nie zapomniałem im wspomnieć w reklamacji wbijcie sobie do głowy, że prawo w Polsce jest wręcz p---b dla przedsiębiorcy ( ͡°ʖ̯͡
@Letoo: Forma żądania jest jak najbardziej poprawna. W chwili złożenia reklamacji zaczynasz traktować to jako start do zbierania dowodów dla sądu.
Poważnie ja tak robię wiadomości, sms, pisma wszystko w tonie oficjalnym i z potwierdzeniem. Jak masz taką teczuszkę to już na polubownym przedsiębiorca wymięka.
@Letoo A jak was dalej będą olewać. To jak macie w porządku rzecznika, to pomoże wam napisać do polubownego jak się komfort na to nie zgodzi. To walcie do sądu. Rzecznik powinien wam pomóc w napisaniu pisma. I oceni wasze szanse na wygraną bo on widzi dokumenty a my opieramy się na tym co mówisz. Jeśli Rzecznik stwierdzi że macie szansę w sądzie to walcie śmiało koszty są niskie dla takich
Znany patostreamer Daniel Magical i jego rodzina zaniedbują suczkę Sonię. Sonia śpi prawie cały dzień, liże ranę i cierpi. Rzadko jest wyprowadzana i karmiona. Była PODOBNO u weta ponad miesiąc temu. Jej stan się pogarsza i umiera w patologicznym mieszkaniu ! Pomóżmy zwierzakowi, bo się męczy i...
X-KOM i Lenovo - nigdy więcej! Nie popełnijcie mojego błędu!!! Zakupiłam laptop Lenovo w firmie X-Kom w Katowicach i po jakimś czasie z urządzenia zaczęły wydobywać się głośne dźwięki i stukanie. Zgłosiłam reklamację (rękojmia) i przez długi czas byłam zwodzona co do terminu naprawy ("laptop...
Nudne to już przestańcie przyłazić na wykop i się żalić tylko ruszcie dupę do e-sądu lub do sądu tego typu sprawy w 99% wygrywa się od ręki.
I guzik was to kosztuję bo przerzucacie koszty na przegranego. Plus w tym wypadku można dorzucić utratę możliwości zarobkowej poprzez brak laptopa, który jest narzędziem pracy.
Tego typu sprawy to wam studenci prawa by wygrali.