Dwa okręgi o promieniach R i r. Środek okręgu o promieniu r leży na okręgu o promieniu R. Da się policzyć odległość l między punktami przecięcia okręgów?
@AdireQ: Wystarczy rozwiązać układ równań dwóch równań aby wyznaczyć punkty przecięcia (x-a)^2+(y-b)^2=R^2 (x-c)^2+(y-d)^2=r^2, gdzie (a,b) to środek okręgu o promieniu R a (c,d) to środek okręgu o promieniu r. A potem wyznaczyć długość l.
@Etykieta: Z wyglądu liskowate ale skoro ktoś pogrzebał w jądrze komórkowym i stwierdził że ni to lis ni wydra to nie pozostaje mi nic innego jak w taką systematykę uwierzyć ;).
@AdireQ: nie no spoko, można uznać, że tematyka jest egzystencjalna :) Po prostu zabawne jest dla mnie traktowanie tego typu infantylnych, radiowych tekstów o wszystkim i o niczym na zasadzie jakiejś interpretacji :)
Rysunek w klimacie #xenobiologia z powiązanym tekstem. Taka bestia byłaby pewnie w głębokiej depresji gdyby nie fakt że jest to raczej jej normalny tryb życia/wegetacji. Niech ktoś z tagu #angielski sprawdzi czy dobrze przetłumaczyłem. Oryginalny, angielski tekst znajduję się tutaj. Przestrzegam zawczasu przed pozostałymi pracami tego autora. Są dość... osobliwe ( ͡º͜ʖ͡º).
To nie jest na tyle głodne aby Cię zjeść ale też nie pragnie
Wie ktoś na jakiej zasadzie to co siedzi w obrotowych bębenkach rozmiata laser do postaci płaszczyzny? Obrót bębenków odpowiada za przemieszczanie się płaszczyzny (kilkadziesiąt obrotów na sekundę). Jak szybko musiałoby się obracać coś co rysuje tą laserową płaszczyznę dla każdego momentu gdy ta się porusza? Ponoć technologia nie jest nowa i została zaczerpnięta z istniejących projektorów do pokazów laserowych ale nie wiem o
Cholernie nieudolny lektor. Raz że całkowicie zmienił się wydźwięk kwestii Evelyn - "o boże co my uczyniliśmy" zmieniło się w "co zrobić z tym fantem". Dwa że zbagatelizowano jedną z najważniejszych kwestii wypowiadanych przez osobliwość technologiczną: "Nie będziemy z nimi walczyć. Po prostu ich przewyższymy" stało się czymś w stylu "*Tyr tyr* jestem robotem, Pokonamy was! Opór jest bezcelowy". O kodzie źródłowym przydatnym do analizowania podatności, który został uproszczony do "kodu dostępu"
@AdireQ: Film jest po prostu slaby, nie trzyma sie kupy, akcja jest pofragmentowana, brakuje zaznaczenia chronologii. Nie przekazuje żadnej sensownej, zaskakującej historii, chociaz bardzo się stara.
Kojarzycie flegmatyczną i niepokojącą zjawę Ramzesa z kreskówki "Chojrak – tchórzliwy pies"? Ponoć wielu ludziom zapadła w pamięć. Niby niezbyt żywiołowa a jednak było widać że niesie jakieś niepojęte zagrożenie. Może wyjaśnieniem jest fakt że wyszła spod pędzla specjalisty od budowania atmosfery niepokoju? H. R. Giger nazwał swoją organiczną kreaturę "dymną bestią", animowany Ramzes też otaczał się dość gęstą mgłą...
@oficer-prowadzacy: O podobieństwach dużo się nie wypowiem bo specjalistą nie jestem. Jedyna co w życiu animowałem to patyczaki na rogach zeszytów. To tutaj jest kolorowe i rusza się w rytm muzyki ;). "Ren and Stimpy" z tego co czytam na wiki to stara szkoła a i animator miał już doświadczenie w komercyjnych kreskówkach. Pierwsze co mi się z tym kojarzy to "Oggy i karaluchy" ale nie jestem w stanie powiedzieć czy
@ravpawlisz: Chyba lepiej by już zrobili jakby brali hasło dowolnej długości i po cichu uwzględniali tylko pierwsze 16 znaków bo tak to trochę niesmak robią ;).
Czy zakładając firmę typu przewozy osobowe jestem zmuszony do udzielania 49% zniżki dla uczniów i 51% zniżki dla studentów (główna grupa docelowa). W jaki sposób państwo zwraca tę sumę i na jakiej podstawie? Faktury za bilety miesięczne?
@AdireQ: Proszę Cię, oczywiście że nie :) Ale jeśli to jest Twoja grupa docelowa, to się zastanów nad cenami. Studenci do zniżek są przyzwyczajeni i jeśli będziesz wykonywał przewozy np. na stałej trasie, to daj im np. 30% zniżki.
Z krzyżowych wypraw przywożą herezje
Z zamorskich rejsów - szkorbut i syfilis
Na ból istnienia wdychają poezję
Kiedy przerasta ich to co odkryli
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
(x-a)^2+(y-b)^2=R^2
(x-c)^2+(y-d)^2=r^2,
gdzie (a,b) to środek okręgu o promieniu R a (c,d) to środek okręgu o promieniu r. A potem wyznaczyć długość l.