Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko263
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1054

Niemcy wycofały sprzeciw wobec energii jądrowej

Berlin nie będzie już blokował francuskich starań o to, aby energia jądrowa była traktowana w prawodawstwie UE na równi z energią odnawialną. Energetyka jądrowa przeżywa renesans w całej Europie. Belgia uchwaliła prawo wstrzymujące planowane wycofywanie energii jądrowej.

PiotrFr
PiotrFr
z
reuters.com
dodany: 20.05.2025, 09:39:54
  • #
    energetyka
  • #
    europa
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Atom w funduszach UE
Octarine
z perplexity.ai
  • 7
Belgia także zmieniła stanowisko jeśli chodzi o energię jądrową. Przypadek?
fredi82
z nuclear.pl
  • 3

Komentarze (125)

najlepsze

g-c-m
g-c-m
20.05.2025, 11:56:57 via Wykop
  • 298
No tak. Energetyka jądrowa to jedyny sposób na niezależność energetyczną Unii czy to się komuś podoba czy nie.
A jeśli Unia ma być wstanie konkurować z Chinami czy USA to musi zacząć od zapewnienia taniej energii firmom by te mogły produkować tutaj.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
20.05.2025, 12:01:08 via Wykop
  • 53
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
deeprest
deeprest
20.05.2025, 16:52:23 via Wykop
  • 3
. Energetyka jądrowa to jedyny sposób na niezależność energetyczną Unii czy to się komuś podoba czy nie.


@g-c-m: pod warunkiem, że masz uran - który sprowadzasz spoza UE jak wspomnieli wyżej.
Generalnie wydaje się, że nawet jeśli Kazachstan nie będzie trwałym partnerem, to Kanada i Australia będą - ale jednak trzeba mieć zawsze z tyłu głowy, że nadal jesteśmy zależni.
  • Odpowiedz
beduaz
beduaz
20.05.2025, 10:12:03 via Wykop
  • 155
Ale dla Polski nadal sprzeciw jest?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PiotrFr
PiotrFr
Autor
20.05.2025, 10:17:29 via Wykop
  • 33
@beduaz: teraz nie wiem.
Za PiSu finalnie wycofali się z bloku walczącego o uznanie EJ jako czystej energii
  • Odpowiedz
Gniewkowski
Gniewkowski
Gniewkowski
20.05.2025, 13:24:56 via Wykop
  • 21
@beduaz: Nie. Zmiana jest na poziomie UE.
  • Odpowiedz
TomMen
TomMen
TomMen
20.05.2025, 09:43:17 via Wykop
  • 95
Merz był najnormalniejszym wyborem dla Niemiec.

Teraz musi tylko aktywnie deportować do Syrii i Afganistanu.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KarmazynowyAstrofizyk
KarmazynowyAstrofizyk
20.05.2025, 12:12:55 via Wykop
  • 58
@TomMen: jednak póki co deportuje do Polski xD
  • Odpowiedz
TomMen
TomMen
TomMen
20.05.2025, 12:27:48 via Wykop
  • 44
@KarmazynowyAstrofizyk: w sensie, że w tym momencie tylko odsyłają tych, których przyłapią przy granicy.

A Ci i tak będą próbowali się dostać do Niemiec drugi raz.
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
20.05.2025, 13:08:26 via Wykop
  • 89
Jeszcze na początku lat 2000 mieli 20GW mocy w elektrowniach jądrowych, teraz mają ZERO - takie są skutki zielonego fanatyzmu.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
20.05.2025, 13:27:01 via Wykop
  • 56
@zwirz: nie zielonego fanatyzmu bo atom jest jest częścią zmniejszenia emisji
to jest efekt tego że dorwali się debile do włacz + nastraszono ludzi atomem (ciekawe kto to opłacał)
  • Odpowiedz
eU2MO
eU2MO
eU2MO
20.05.2025, 13:49:24 via Wykop
  • 50
o jest efekt tego że dorwali się debile do włacz


@eSUBA94: Wedłu mnie nie debile, lecz po prostu ludzie na usługach Rosji (Schroeder, Merkel, po części Scholz).
  • Odpowiedz
n.....i
konto usunięte 20.05.2025, 13:45:42 via Wykop
  • 42
Dlatego wlasnie oplaca sie budowac elektrownie jadrowe z Francuzami, ktorzy maja swoj interes w ubijaniu glupkowatej transformacji energetycznej proponowanej przez Niemiaszkow na swoj wzor. Na ktorej polegli.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kanis-sapiens
kanis-sapiens
20.05.2025, 14:29:05 via Wykop
  • 7
@row_marsjanski: "Woli USA i Koreę" bo dotąd Europa była hamulcowym w energetyce jądrowej, zbrojeniach, obronie granic itd.
  • Odpowiedz
gl0wa
gl0wa
20.05.2025, 14:39:17 via Wykop
  • 1
@kanis-sapiens: raczej dlatego że nielubi Francji
  • Odpowiedz
qupi
qupi
20.05.2025, 12:36:10 via Wykop
  • 42
nastepne okrążenie tego tańca chochołów czyli "stwórz problem, odczekaj potem z tryumfem ogłoś rozwiazanie tego problemu"
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Darko69
Darko69
21.05.2025, 04:25:08 via Wykop
  • 0
@qupi:
Nie rozumiem jednego, jak inne państwo może decydować o postanowieniach innego, to jakaś nowa forma niewolnictwa ?
  • Odpowiedz
qupi
qupi
21.05.2025, 06:25:19 via Wykop
  • 0
@Darko69: to są przykre konsekwencje wybierania duopolu jako rzadzacych którzy wiszą u klamki innych stolic
  • Odpowiedz
nixodus
nixodus
nixodus
20.05.2025, 13:40:29 via Wykop
  • 36
W Niemczech ewidentnie zainstalowali ruskich albo chińskich agentów, forsują jakieś utopijne idee typu sprowadzanie pontoniarzy na socjal jakby mieli mało swoich nierobów, zamknięcie działających elektrowni jądrowych i forsowanie NS1, NS2, wiatraki i fotowoltanikę jako główne żródło energii. Pół biedy jakby zarzynali tylko swoją gospodarkę, ale za pomocą dyrektyw z Brukseli narzucają tą utopię pozostałym.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kanis-sapiens
kanis-sapiens
20.05.2025, 14:36:20 via Wykop
  • 2
@nixodus: Nie "zainstalowali ruskich albo chińskich agentów" bo to Niemcy od czasów Marksa i Engelsa są źródłem tych ideologii i to z Niemiec promieniują one na świat (rozpętali rewolucję bolszewicką, stworzyli Szkołę Frankfurcką). Niemcy doprowadzili do perfekcji to, co nie udało się Rewolucji Francuskiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_frankfurcka
  • Odpowiedz
sylwke3100
sylwke3100
20.05.2025, 15:44:53 via Wykop
  • 1
W Niemczech ewidentnie zainstalowali ruskich albo chińskich agentów


@nixodus: Nie musieli nic instalować. Przecież wschodnioniemieccy agenci, ruscy z tamtych rejonów magicznie nie zniknęli po zjednoczeniu a stali się częścią jednolitego państwa.
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
20.05.2025, 13:26:13 via Wykop
  • 19
warto dodać że przywrócenie w niemczech wyłączonych reaktorów zajmie trochę lat i nie wiadomo czy każdy się uda przywrócić

chciałbym zobaczyć ile kosztował niemiecki rząd/niemieckiego podatnika cyrk z wyłączeniem automu i utrzymywaniem prac nad jego likwidacją
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
20.05.2025, 13:41:52 via Wykop
  • 21
@jakub-dolega: albo jeszcze lepiej - atom zły ale kupno energii z atomu z francji git xd
  • Odpowiedz
PiotrFr
PiotrFr
Autor
20.05.2025, 13:47:34 via Wykop
  • 8
@eSUBA94: to nie jedyny fikołek. Zakazali przybijania do portów statkom z rosyjskim gazem. W tym samym czasie wzrósł import tego gazu z Francji, gdzie do portów były przekierowywane statki xD
  • Odpowiedz
zwirz
zwirz
20.05.2025, 12:13:04 via Wykop
  • 18
Rychło w czas, szkoda że najpierw wyburzyli chłodnie kominowe przy elektrowniach, które mogły działać jeszcze dziesięciolecia.
Philipsburg
https://inzynieria.com/filmy/branzy/film/9/833,wyburzenie-chlodni-kominowych-elektrowni-atomowej-w-niemczech

A tu kolejna, niecały rok temu - Grafenrheinfeld
https://energetyka24.com/atom/wiadomosci/niemcy-niszcza-swe-elektrownie-jadrowe-wczoraj-wysadzili-chlodnie-kominowe
zwirz - Rychło w czas, szkoda że najpierw wyburzyli chłodnie kominowe przy elektrowni...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PiotrFr
PiotrFr
Autor
20.05.2025, 13:45:44 via Wykop
  • 2
@zwirz: chłodnia to akurat najmniejszy problem
  • Odpowiedz
gl0wa
gl0wa
20.05.2025, 09:57:37 via Wykop
  • 14
Kwestia czasu kiedy zaczną budować elektrownie jądrowe. Bez tego nie da się zdekarbonizować energetyki.

Musi jednak upłynąć trochę czasu, żeby można było zrobić taki zwrot z politycznego punktu widzenia.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mefistofilus
mefistofilus
mefistofilus
20.05.2025, 16:52:37 via Wykop
  • 0
Musi jednak upłynąć trochę czasu, żeby można było zrobić taki zwrot z politycznego punktu widzenia.


@gl0wa: Nie musi, zobacz jak szybko gaz przestał być eko jak Reich przestał być hybem.
  • Odpowiedz
gl0wa
gl0wa
20.05.2025, 18:15:50 via Wykop
  • 1
Muszą jeżeli chcą dekarbonizacji. Nie da się odchodzić od kopalin używając samych OZE jeszcze przynajmniej przez parę dekad.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
3990
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3929
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3027
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2871
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2727
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gospodarka
  • #polska
  • #energia
  • #prad
  • #oze
  • #ciekawostki
  • #atom
  • #ekonomia
  • #gaz
  • #ekologia
  • #technologia
  • #finanse
  • #inwestycje
  • #fotowoltaika
  • #energetykajadrowa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking