The Settlers 3
Gra strategiczna wydana przez Blue Byte Software w 1998. Do tworzenia jej powrócił twórca pierwszej części - Volker Wertich, który wprowadził pewne zmiany w stosunku do swojej pierwotnej koncepcji. Gracz kieruje w niej jednym z wybranych przez siebie ludów – Rzymianami, Egipcjanami lub Azjatami.
- #
- #
- #
- #
- #
- 191
- Odpowiedz





Komentarze (191)
najlepsze
Od wieweelu lat gdy przychodzi jesien to siadamy z zoną i odpalamy grę. Od pierwszej misji. Do konca zimy na spokojnie wieczorami przechodzimy całość z dodatkami. Ale nie ze tylko misje i koniec. Nu nu nu! Na kazdej mapie wybijamy wszystkich. Hehehehe samo zło! Wszystkich razem z geologami!! Do zera!!
Tam gdzies w komentarzach ktos pisał, ze ojciec sobie skądś
Współpracowałem przy Widescreen Fix do gry The Settlers 2 - 10-lecie:
https://www.moddb.com/downloads/widescreen-fix
Ale znajdzie też Balance moda przywracającego Balans z oryginalnych Settlers 2, tłumaczenia dodatku Wikingów i Narodzin Kultur
źródło: comment_1672495043M4Jv3CLeGB21HeJrbYXKu4.jpg
PobierzRybacy w oryginale byli 2,5 razy szybsi, statki pływały wolniej, transport surowców był szybszy bo nie było animacji kładzenia i podnoszenia przedmiotów z flagi, farmerzy pracowali szybciej o kilkanaście %, drwale robili sobie długie przerwy, itd.
Czasowo porównywałem wszystko do prędkości produkcji desek przez tartak.
Czyli, ile zdążą tragarze przenieść kamieni z magazynu do magazynu gdy tartak wyprodukuje
Tak dobrze pamiętam 1,2 i 3 i bardzo długie godziny przy nich spędzone, że teraz będąc dużo starszym boję się, że czar by prysł.
Po za tym boję się, że bym przepadł na kilka tygodni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kawał świetnej historii mam z ta serią powiązaną.
Chociażby Spartan + Dodatek: Gates of Troy 3D
piszę o dodatku, bo bez dodatku ja nie ruszałem tej gry.
Pamiętam, że w pudełku z grą była jeszcze biała koszulka z wielkim logiem "The Settlers" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dużo osób gra i fajne wojenki wychodzą 8 vs 8
Ostatnie 10 minut