Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko131
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

270

Zrób sobie traktor :]

Oto co można zrobić w 6 lat, wydając 6000zł.

bob46
bob46
bob46
z
youtube.com
dodany: 24.08.2010, 15:31:43
  • #
    polska
  • #
    traktor
  • #
    ciagnik
  • #
    krempna
  • #
    przerobka
  • 68
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Podobny projekt - czyli polak potrafi
bikstopa
z elektroda.pl
  • 0
Rdzawe szable, blade kości... Jak zostałem mazurskim chłopem
Orin
z pasjaksiazek.pl
  • 0

Komentarze (68)

najlepsze

SHOGOKI
SHOGOKI
24.08.2010, 15:42:34
  • 12
Poważnie, mógłby masową produkcje otworzyć.
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

entombed
entombed
24.08.2010, 18:09:03
  • 10
@SHOGOKI: Daja na koniec do zrozumienia, ze jednak nie.
mactrix
mactrix
24.08.2010, 20:54:50
  • 8
@ultra: a wiesz, że znam faceta mieszkającego w mojej rodzinnej miejscowości, który również zrobił sobie traktor od podstaw i udało mu się swoje cacko zarejestrować, przeszedł przegląd bez problemu:P to tak w ramach ciekawostki :)
ppiasq
ppiasq
24.08.2010, 18:53:32
  • 9
I ma 180 na liczniku.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dzemus
Dzemus
24.08.2010, 17:40:01
  • 6
PO CO KRZYCZYSZ?!
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

OlgierdStopa
OlgierdStopa
OlgierdStopa
25.08.2010, 08:22:40
  • 2
@Dzemus: Żeby usunęli wóz!
k.....l
k.....l
konto usunięte 24.08.2010, 19:56:42
  • 3
Wystarczy przejechać kilka podkarpackich wiosek i co chwilę można spotkać różnego rodzaju samoróbki, teraz juz trochę mniej ale wciąż jeszcze ich dużo. Oczywiście nie taki wypas jak ta maszynka ale dają radę.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

schepque
schepque
24.08.2010, 20:43:23
  • 4
@kolargol: A u Ruskich po wojnie za traktory służyły Harleye WLA, rozdawane przez aliantów gdzie popadnie. To dopiero musiał być widok, w co drugim kołhozie legenda amerykańskich szos orająca ziemnioki, buroki... :-))
OlgierdStopa
OlgierdStopa
OlgierdStopa
25.08.2010, 08:24:43
  • 1
@kolargol: Ale żeby ciągnąć pług potrzeba też dużej masy. A te motorki ważą pewnie maks 300 kilo.
Poniu
Poniu
24.08.2010, 21:08:02
  • 2
Najbardziej podoba mi się marka tego pojazdu. Jakby ktoś się zastanawiał kto wyprodukował auto to przeczyta że 'SAM" koleś sobie zrobił. ;)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

s.....2
konto usunięte 24.08.2010, 21:47:43
  • 6
@Poniu: Jak sam zrobisz pojazd i będziesz go chciał zarejestrować to będzie to pojazd typu SAM. Stąd ta "marka".
nasir77
nasir77
24.08.2010, 20:36:44
  • 2
ale radyjko z cd ma:) wielki plus za pasję.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

m.....x
m.....x
konto usunięte 25.08.2010, 06:26:23
  • 1
Fajny lekki traktor :-) Niech rozpocznie masową produkcje spokojnie bedzie sprzedawal taki traktor za 30tys:)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

S.....z
S.....z
konto usunięte 25.08.2010, 11:12:39
  • 0
Za przeproszeniem, ale pieprzycie głupoty. Traktorek faktycznie wizualnie jest spoko, ale wątpię żeby podzespoły użyte nie rozleciały sie za jakiś czas. Podwozie i buda, dłużej, ale myślę że ten silnik z Ascony to nowy nie był. Ewentualnie zeby odaplić to parę razy do roku, ot tak to pojeździ to tyle co normalny ciągnik, ale w normalnej eksploatacji zdechłby szybko.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rafcze
rafcze
24.08.2010, 21:11:57
  • 0
Mój ojciec też skonstruował ciągnik-samoróbkę, gdzieś na początku lat 90 w czasach radosnej hiperinflacji i jeszcze postkomunistycznym deficycie wszystkiego :)

Silnik: motopompa strażacka jakieś 5 KM, odpalana taką wielką wajchą na "zamach" :) Dawcy innych części to między innymi Syrena (koła, chyba skrzynia, kierownica :D) i motor WSK (manetki gazu z metalową płytką żeby dało się stopą naciskać... ). No i oczywiście kupa różnego drobniejszego żelastwa które dało się kupić na szrotach
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

5.....h
5.....h
konto usunięte 25.08.2010, 11:03:56
  • 0
@rafcze: Że niby parokonnym traktorem na pole? :)
s.....s
s.....s
konto usunięte 24.08.2010, 22:32:31
  • 0
@rafcze: tylne kola skretne - oplcja z 'paka/wywrotka z przodu - moj wujek zrobil takie 2, (skojarzyl mi sie silnik od pompy na zamach), widzialem kilka podobnych egzemplarzy na budowach pod koniec lat 90`

z tego co wiem to budowane w oparciu o ogolonadostepna instrukcje / wiekszosc wiedzy pochodzila z samochodowek / technikow mechaniznych etc..
L.....a
L.....a
konto usunięte 24.08.2010, 20:39:42
  • 0
Przynajmniej raz w roku tam bywam, kiedyś przyjeżdżałem częściej i na dłużej (świetna wieś agroturystyczna na pograniczu Polski, zalew też ciekawy ;), i generalnie tam więcej osób coś takiego robi. Nie raz i nie dwa widziałem "samoróbkę" może nie tak efektowną i dopracowaną ale działającą :)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3118
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2471
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2480
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2432
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2051
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking