Wpis z mikrobloga

#warszawa Mój pierwszy raz w stolicy na 5 dniowej wycieczce - moje małe przemyślenia.

TL;DR


- piwa - wszędzie pełno przeróżnych niekomercyjnych piw - coś pięknego. W #katowice ciężko czasem Ciechana Miodowego dostać. Triple Blond jest zajebisty, Amber czarny bez też ciekawy ale nie wiem nadal jak ten czarny bez smakuje, dla mnie to nie było p--o smakowe xd

- sztuki na których byłem - Kolacja dla głupcach ( w rolach głównych Fronczewski i Tyniec) w Ateneum - na początku fajna i śmieszna, ale potem humor jest bardzo przewidywalny

Wiśniowy sad w studio - tematyka i problematyka mnie trochę przerosła, zasnąłem w pewnym momencie - jak się zaczęły pijackie zabawy i tańce to dało się wytrzymać.

Metro w Buffo - bardzo fajny musical. Naprawdę polecam. Genialna gra świateł i laserów. Muzyka dobra, wokale też. Elementy taneczne również. #teatr

- ruch w stolicy, jakbym mieszkał w Wawie to chyba bym nie zdał egzaminu na prawko jakbym miał jeździć w centrum.

- przeróżne zabytki zwiedziłem, wszystko fajnie w zasadzie. Tylko babsko które nas oprowadzało po Belwederze było strasznie nie miłe i brakowało jej wiedzy z historii, albo nas miała za idiotów i upraszczała. W dodatku była głucha i zadawając pytania nic ni słyszała

- sejm i senat - spoko student oprowadzał, w sumie fajna praca - studiuje prawo i ma umowe o dzieło. Bardzo neutralnei wszystko opowiedzaine. Przy okazji widziałem kilku "posłów" - Zastanawia mnie jedno czy Dębski z Twojego Ruchu zawsze tak chodzi czy był po %%%

- A i jak ktoś szuka taniego noclegu w centrum to nie polecam Schroniska młodzieżowego na Smolnej 30.

- Te zajebiste uczucie jak się odwiedza miejsca, widzi groby, mieszkania, pałace osób o których się uczyło. Wszystko staję się bardzo realne w tym momencie i ta nauka jakby nabiera sensu. Ale w pewnych przypadkach nie jest to miłe uczucie. Jak na Powązkach wojskowych zobaczyłem groby Alka, Rudego, Zośki i dodatkowo tego najmłodszego powstańca (11 lat chyba) to poleciało kilka łez.

Co więcej spotkaliśmy jakiegoś pana, który zajmował się wykopaliskami przy tzw. Kwaterze Ł. Bardzo ciekawie opowiadał, przy okazji nosił smycz "better dead than red" #4konserwy #patriotyzm

- Muzeum Powstania Warszawskiego - jest to bardzo ważne muzeum, ale na pewno nie można nazwać tego fajnym muzeum - podobnie jak na Powązkach kilka łez poleciało. Przewodnik bardzo dobry.

Ogólnie to strasznie pozytywnie. Nie wiem skąd te hejty na stolicę. Mam bardzo miłe wspomnienia. Polecam.
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ruch w stolicy, jakbym mieszkał w Wawie to chyba bym nie zdał egzaminu na prawko jakbym miał jeździć w centrum


@Kajmel: kwestia przyzwyczajenie :)

@Tleilaxianin: takie które się nie sprzedaje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@normanos: powiedz gdzie go dostać w normalnej cenie? W żadnym dyskoncie nie ma. Nie mówię o pubach gdzie przebicie jest ogromne, co jest zrozumiałe dla np. Warszawy ale dla tej paskudnej Mariackiej nie.
  • Odpowiedz
@Kajmel: idziesz do Białej Małpy, albo do sklepu z piwami na Mariacką i masz tam takie piwa do wyboru, że Ciechan to przy nich jest jak Tatra.

Poza tym zgadzam się, Warszawa jest zajebista, jedyne co w niej odpycha to "prawdziwi" Warszawiacy.
  • Odpowiedz
@Aureli: no intesywne wycieczka. Nie pisałem o zabytkach i innych rzeczach jeszcze :P

Belweder, Łazienki, Pałac w Wilanowie, Pawiak, Muzeum na Szucha, Stare miasto, Zamek Królewski, Muzeum Szopena, Stadion Narodowy i kilka kościołów, siedziba TVP. Chyba tyle :P
  • Odpowiedz
@matti05: Przecież Kopernik może być fascynujący dla dzieciaków z podstawówki, albo gimnazjum, przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie i uznałem z kumplami, że już lepiej iść sobie na Powiśle.
  • Odpowiedz
@Kajmel: zastanawiasz się, skąd te hejty na Warszawę, skoro Tobie się ona spodobała? Kiedyś usłyszałem proste wytłumaczenie, dotyczące nie tylko Warszawy. Jest powiedzenie "podróże kształcą". Ale to nie prawda, a na pewno nie cała prawda. Podróże kształcą, ale wykształconych. I to się zajebiście sprawdza. Jak ktoś jest głupi, to i z egzotycznego miejsca typu Meksyk czy Tajlandia wraca i mówi "aa, Meksyk jak Meksyk". A jak ktoś ma olej w
  • Odpowiedz
@George_Patton: Dzieci masakra w Koperniku, tak mnie wkruwiały. Dobrze że była jedna sekcja pow. 16 roku życia, tam był spokój. No w sumie nic ciekawego, większość rzeczy widziałem już na youtubach itd. Pojedyńcze rzeczy jedynie wydawały mi się ciekawe. Szkoda że nie warszatów nie mielismy opłaconych.
  • Odpowiedz
@Kajmel: A dla mnie Warszawa to nie jest miejsce dla turystów, miasto nie jest klasycznie piękne, brakuje atrakcji turystycznych, a wszystkie co bardziej znane są mocno od siebie oddalone. To nie jest Wrocław, który zwiedzasz z buta, a atrakcje są oddalone maksimum kilka przystanków od centrum, dlatego w pełni rozumiem hejty. Stare Miasto to praktycznie rezerwat dla turystów, a nie centrum wokół którego wszystko się obraca, nawet nie pamiętam kiedy
  • Odpowiedz