Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje rady.

Otoz chodzi o zmiane pracy. Obecnie mam fajne stanowisko, bo koordynuje zespol przy testach automatycznych. Mam duzo dodatkowych zajec, jakies targi, reprezenowanie zespolu, modernizacja srodowiska testowego, etc. Ogolnie moja ranga w pracy zauwazalnie urosla od samego poczatku.

Ale kasa za to niespecjalnie. To typowe korpo, wyciagam ok 4k netto na umowie o prace.

Pojawila sie opcja zmiany firmy, kusza pieniadze, na dzialalnosci do reki zostawaloby mi ok 6k netto. Ale bylbym testerem. Jednym sposrod wielu siedzacych przy komputerze caly dzien i klepiacych kody. Umowa o prace dalaby mi tylko 4,5k netto, wiec roznica niewielka.

Korpo mniejsze, wiec mozliwe, ze i atmosfera lepsza.

Wiec z jednej strony obecna pozycja, niejako marka wyrobiona w firmie, z drugiej wiekszy hajs ale degradacja na nizsza pozycje. Za to lapalbym doswiadczenie w testowaniu.

Mirki, jak uwazacie- warto przechodzic?

Gryze sie z myslami i nie jestem w stanie podjac dezycji...

#praca #pracbaza #it #korposwiat
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@desrt: Dla mnie trochę żenada, dlaczego niby nie chcą tego na umowie?

Z podwyżką to już Twoja decyzja, ja gdybym dostał większą odpowiedzialność i zakres obowiązków, to na pewno bym się upomniał.
  • Odpowiedz
@szczepqs: bo to niezgodne z prawem chyba. Gdyby to mialo byc na umowie to powinni dac umowe o prace a nie o wapolprace. Pytanie czy sie z tego wywiaza.

Ok zdecydowalem, ze jutro ide pytac o podwyzke. Albo sie uda, albo nie. Ale sprobuje.
  • Odpowiedz
Boje sie jedynie, ze zgodnie z polityka firmy podwyzki moga byc tylko raz w roku i koniec.

Ale, kto nie ryzykuje ten nie ma.

Takze Mireczki trzymajcie kciuki- jutro ide pytac o podwyzke w obecnym #korpo!
  • Odpowiedz