Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje rady.

Otoz chodzi o zmiane pracy. Obecnie mam fajne stanowisko, bo koordynuje zespol przy testach automatycznych. Mam duzo dodatkowych zajec, jakies targi, reprezenowanie zespolu, modernizacja srodowiska testowego, etc. Ogolnie moja ranga w pracy zauwazalnie urosla od samego poczatku.

Ale kasa za to niespecjalnie. To typowe korpo, wyciagam ok 4k netto na umowie o prace.

Pojawila sie opcja zmiany firmy, kusza pieniadze, na dzialalnosci do reki zostawaloby mi ok 6k netto. Ale bylbym testerem. Jednym sposrod wielu siedzacych przy komputerze caly dzien i klepiacych kody. Umowa o prace dalaby mi tylko 4,5k netto, wiec roznica niewielka.

Korpo mniejsze, wiec mozliwe, ze i atmosfera lepsza.

Wiec z jednej strony obecna pozycja, niejako marka wyrobiona w firmie, z drugiej wiekszy hajs ale degradacja na nizsza pozycje. Za to lapalbym doswiadczenie w testowaniu.

Mirki, jak uwazacie- warto przechodzic?

Gryze sie z myslami i nie jestem w stanie podjac dezycji...

#praca #pracbaza #it #korposwiat
  • 25
@desrt: Mirku, myślałem, że czytam swoją historię.

Byłem liderem małego zespołu testerskiego, ale dostałem propozycje współpracy w innej firmie jako dev testów automatycznych za 2x więcej kasy (FV).

Długo nie myślałem. Warto było.
@desrt: Idz tam gdzie masz jakies perspektywy rozwoju. Ja osobiscie unikam korpo, bo chyba jestem zbyt szczery na takie srodowisko pracy, ale co kto lubi:)

Nie rozumiem natomiast, skoro masz doswiadczenie jako kierownik zespolu to spokojnie znajdziesz cos jeszcze lepszego. Dodatkowo pamietaj o urlopach itp.
@kielonek: Czy ja wiem czy malo. Za testera 5 lat temu w Warszawie byly stawki max 6-7k zl i to za doswiadczonego. Tyle placily korporacje, my wysylalismy chlopakow zazwyczaj za okolo 3,5-4k zl brutto. Team Leader to juz byla kwota powyzej 10k zl, ale pracownik dostawal sporo mniej, wiec jak na ta chwile 4k zl netto za lidera to nie jest zla kasa.
zależy ile lat pracujesz w firmie. Ważny jest też staż pracy i przywiązanie do firmy. Jeżeli nie spodoba Ci się cokolwiek w nowej pracy i będziesz chciał znów zmienić to od razu pojawią się pytania dlaczego Pan zmienia, nie podobało się Panu, jaką mamy pewność, że u nas Pan też nie odejdzie po kilku miesiącach itd... Ja przesiedziałbym jeszcze w obecnej firmie "uzbierał" sobie powiedzmy 4 lata (jeżeli masz taką opcję) i
@kielonek: Stanowisko stanowisku nierowne. Jakby mial faktycznie lead'a to by nie dostal propozycji na zwyklego testera.

Jeszcze inna sprawa, ze to korporacja, a tam do dzis nie wiem jak sa pensje dobierane. Dlatego omijam takie przybytki, u mnie jest prosta pilka, ile zarobisz dla firmy tyle jestes wart:)
@miki4ever: to wszystko zalezy co on napisal w cv + nie raz widzialem ze ludzie byli leadami a szli do innej firmy jako zwykly programista. Nie dosc ze dostali lepszy hajs to mieli jeszcze mniej zmartwien na glowie
Miasto to Warszawa. Tu gdzie pracuje jestem ponad rok. W testach sie nie rozwijam, firma uzywa swojego softu, wiec w nowej robocie wszystkiego musialbym sie nauczyc.

W przyszlosci chce wyemigrowac a doswiadczony tester latwo znajdzie robote. Z team liderami nie jest tak pieknie- wola swoich obywateli.

Na pewno wiecej nauczylbym sie w nowej formie jesli chodzi o testerke. Ale w obecnej ciesze sie uznaniem i to mnie trzyma, bo kasa licha.

Co
@desrt: No to uwazaj, bo u nas jak widzielismy, ze ktos co roku zmienia firme to z miejsca jego CV bylo odrzucane.

A jakbys emigrowal do Niemiec to w ogole mialbys wiekszy problem, bo tu jest przyjety polroczny czas proby, gdzie mozna bez problemu sie pozegnac, ale po tym czasie jakbys po kolejnych 6 miesiacach chcial odejsc to w wielu miejscach bylbys skonczony.

Tak czy inaczej, rok pracy to i tak
@miki4ever: caly czas cos wprowadzam, srodowisko sie bardzo rozwinelo pod moimi skrzydlami stad objalem maly zespol. Nie przelozylo sie to na zarobki...

Podwyzki sa raz w roku i beda dopiero za kilka miesiecy, wiec chyba nie ma szans na to, by zrobili wyjatek i dali mi wczesniej.

Obawiam sie takze, ze to co obecnie robie owszem jest ciekawe, ale nie daje mi realnego doswiadczenia, ktore moge wykorzystac w innej firmie. A
@szczepqs: nie pytałem bo mowili nam, ze sa raz w roku.

Zamierzaja placic mi z gory na konto ustalona kwote i rozliczac w ststemie dni wolne/chorobowe tak jak na normalnej umowie. Ale wszystko na gebe.