Wpis z mikrobloga

@Golomp: albo 1500pln + opłaty i dzwonisz do tego mistrza marketingu i ten nie jest w stanie stwierdzić ile te opłaty zwykle wynoszą. Albo przychodzisz na rozmowę, podaje jak zwykle opłaty wynoszą, ale że on w ramach zabezpieczenia będzie oczekiwał w pierwszych miesiącach 200pln od osoby (3os) z tytułu opłat mimo, że nie wychodzą więcej jak 300pln miesięcznie wg jego wyliczeń.
@Golomp: Jak wynajmowałem moje mieszkanie to dałem najpierw cenę 1000 (w tym czynsz 200) + media, ludzie dzwonili i mówili Panie co tak drogo inni w okolicy podobne mieszkania za 900 mają (bez czynszu). Mieszkanie stało i wynająć nie mogłem. Potem wystawilem za 850 + czynsz + media i zeszło na momencie bo tak bardzo okazja, tylko 850 a inni mają 900. Więc ewentualne żale proszę wylewać na upośledzenie matematyczne ogromnej
@Golomp: kiedyś jak szukałem mieszkania to już po obejrzeniu go (pomijam to, że mieszkanie wyjęte rodem z ciężkiej komuny) właściciel powiedział, że jeśli się zdecyduję to płacę od razu na dzień dobry kaucję+za pierwszy miesiąc+za wakacje XD
@dobrabajera: powiem ci że to zależy od tego komu chcesz wynająć. Większość ludzi to debile którzy otworzą ogłoszenie ale zadzwonią nawet bez przeczytania go. Jeżeli chcesz takim wynajmować to znajdziesz szybko. Ja z 2 kumplami szukaliśmy teraz mieszkania w #lodz i właśnie strasznie irytujące było to że każdy podawał cenę bez niczego tak naprawdę w ogłoszeniu, czytamy a tam z opłatami wychodzi prawie drugie tyle.
@natjes: to już zależy od okolicy, często pokój można dostać np za 1000 zł, a kawalerkę w podobnym standardzie i lokalizacji od 1500. Mi się udało wyrwać kawalerkę ładnie urządzoną taniej niż pokój, no ale 20 metrów, balkonu nie ma, kuchnia mała - a niektórzy się łapią na to, że łazienka wielka w mieszkaniu, to nic że na 10 osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@natjes: szuałem miejsca do mieszkania z dziewczyną. Obecnie mieszkam w pokoju za 1000 zł i mam rachunek na pół. Kawalerka niestety w rozsądnym miejscu to jednak z 1400- 1500zł. Wychodzę z założenia że lepiej mieć te dwie stówy miesięcznie niż nie mieć ;)

A miasto to Warszawa.

Kto się decyduje na 1000 zł za osobę? Ten kto nie musi zarabiać na to (hajs od starych). Ja płacę za wszystko sam i