Wpis z mikrobloga

1243 - 1 =1242

Brian Clegg - "Jak zbudowac wehikuł czasu"

Książki nie doczytałem do końca ale przebrnąłem przez znaczną cześć. Mówi się, żeby nie oceniać książek po okładce ale niestety tu by to się sprawdziło. Obrazek na okładce jest okropny, treść też za dobra nie jest. Na kupno skusiłem z powodu ciekawego tytułu, paru dostrzeżonych w indeksie nazw terminów z popkultury oraz z racji dobrej promocji. Nie było warto.

Książka opowiada o różnych sposobach w jaki można by było dokonać podróży w czasie. Autor jednak skacze po tematyce traktując zagadnienia po łebkach. Opisuje jak one działają ale czytelnik czuje, że wiele jest przed nim ukryte (odwrotnie niż w książce recenzowanej przeze mnie poprzednio). Można tu znaleźć parę ciekawych anegdot z życia znanych naukowców ale chyba nie po to kupuje się ten tytuł. Treść w zasadzie można by było treść skumulować do listy kilkunastu rozbudowanych myślników.

To wszystko piszę z perspektywy osoby, która coś tam wie o teoriach względności i teorii kwantowej. Nie sądzę jednak aby osoby mnie zaawansowane znalazły w tej książce coś na tyle ciekawego aby zachęciło je to do dalszego zgłębiania wiedzy.

#bookmeter #fizyka #nauka #popularnonaukowe #ksiazki #niepolecam #elektrykniepoleca
elektryk91 - 1243 - 1 =1242



Brian Clegg - "Jak zbudowac wehikuł czasu"



Książki ...

źródło: comment_NLWIx9CBQuFc9DtPu0SglL2nDbG5mXNn.jpg

Pobierz