Wpis z mikrobloga

#cnc #praca #pracazagranica #norwegia #programowanie

Mirki... mam nadzieje, że Wy prawilni #januszebiznesu mi pomożecie. Mam ukończone technikum mechaniczne z kierunkiem Programator Obrabiarek Sterowanych Numerycznie CNC z certyfikatem w dwóch językach. Rysunek techniczny znam, AutoCad znam, pisać G-Codem potrafię, dobór noży do matariału, obroty itd. mogę się nauczyć xD. Plebsem nie jestem aby sobie "jakoś" nie poradzić. Lecz nie mam nigdzie udokumentowanego doświadczenia. Macie jakieś #protip (kursy, szkolenia) które zastąpią dokument świadczący o moim doświadczeniu. Aktualnie pracuję jako #korposzczur i nie mam czasu na zdobywanie doświadczenia, na który będę miał papier abym mógł go przedstawić przyszłemu pracodawcy w NO :)
  • 7
@tarzan_szczepan: Spróbuj se załatwić w jakiejś firmie staż, u mnie to urząd pracy cały czas szuka Programistów/operatorów CNC, też zależy gdzie mieszkasz bo w Bydgoszczy jest pełno takich firm i o zatrudnienie w tej branży to nie trudno, znam kolesia co po tym tym kierunku dostał prace tam gdzie miał miesięczne praktyki i zarabia 2300netto.
@Cheater:

@gryzli6:

@tomen150: zapomnialem wspomniec ze zarabian w #korpo kolo 3200 netto. Ale mam kredyt i dzieciakow, ktorzy zaraz do szkoly popedza. Chcialbym zarobic tak aby szybciej splacic hipoteke. W tej sysuacji nie moge isc pracowac za 2300 netto aby nabrac powiedzmy rocznego doswiadczenia bo rata kosztuje tała :) a cnc w norwegii to juz wypas. Chodzi mi o jakies kursy szkolenia ktore chociarz w malym stopniu zbliza mnie