Wpis z mikrobloga

Sytuacja z wczorajszego dnia studiów: wykład o problemach społecznych informatyki. Gościu przychodzi odpala film pt. Penguin bloopers. Komentarz po tym to właśnie jest linux i tak się wykrzacza. A tam pingwiny spadają ze skały, albo na mordę lecą bo się slizgają. Potem podstawy programowania, i pierwsze doświadczenia z Ubuntu dlaczego w tym #!$%@? systemie nie może być interfejs jak w Windows i nawet przycisk wyłączania musi być po lewej stronie? TYLKO WINDOWS!

#windows #linux #studia #wyklad #heheszki #coolstory
  • 57
  • Odpowiedz
  • 2
@aseeon: nie prawda mam Windows Phone! Wszystko śmiga aż miło a nie ten android gdzie możesz mieć 1gb ramu i to nie jest ważne bo każdy telefon i tak android zamuli
  • Odpowiedz
  • 2
@CrossX: Haha dobra jeju nudzi mi się to trolowac trochę chciałem. Linux jest zajebisty i nie, to nie jest moje pierwsze doświadczenie z nim . chociażby dlatego że bawiłem się w robienie apek na androida ale nawet programowaniem na linuxie tez się zajmowałem jakbym się tym nie interesował nie poszedłbym na informatykę na studia . I tak uważam że Windows ma dużo zalet w porównaniu do linuxa.

@aseeon:
  • Odpowiedz
nawet przycisk wyłączania musi być po lewej stronie


@Infamous: Mnie też to #!$%@? niemiłosiernie. Na szczęście przyciski można przestawić na prawo, żeby były tak jak w każdym prawilnym systemie.
  • Odpowiedz
@ksaler: Ja poszedłem na studia nie mając do czynienia z linuksem, oprócz takiego, ze ojciec kiedyś zainstalował mandrake 9 czy 10,a le wtedy mało z kompa korzystałem.

Dlaczego nie korzystałem z linuksa przed pójściem na studia? Bo miałem pentium 3 z BIOS 1999 roku, którego GRUB nie wspierał, ale jak zmieniłem kompa, to tylko linuks. Co prawda jestem leniwy, więc korzystam z Ubuntu.

@Infamous: Korzystałeś kiedyś z Windows
  • Odpowiedz
  • 0
@mariecziek: okej sprawdzę temat, ogólnie to dwa systemy sobie założę. Oprócz tego Ubuntu to albo win 10 albo ósemka ewentualnie żeby się pobawić to r2 server
  • Odpowiedz
@Infamous: Moi koledzy w trakcie studiów (też informatyka) instalowali sobie ubuntu, bo było szybsze niż Windows. Jeżeli laptop nie służył do grania w gry, to Ubuntu wygrywało pod każdym względem.

Teraz w pracy mam też Ubuntu i inni programiści mówią, że też woleliby pracę na linuksie, bo ma większe możliwości, ale niestety część oprogramowania jest napisana w Delphi i nie działa pod linuksem...
  • Odpowiedz
@Infamous: Windows zawsze lepszy od ubuntu. Jak włączyłem te nowe ubuntu z interfejsem po lewej stronie to zupełnie nie widziałem jak dojść do programów w systemie takich jak gparted itd. wszystko musialem uruchamiac z konsoli xD
  • Odpowiedz
a tak btw... poszedłeś na informatykę i pierwsze doświadczenie z Ubuntu masz dopiero na studiach? serio? :D


@ksaler: a jeszcze dziwniejsze jest to że ludziom tak to przeszkadza, przecież opanowanie Linuxa do rzeczy wymaganych przez 90% uczelni to godzina roboty. Nikt ci nie każe napisać kernela od zera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Infamous: Z tego co wiem to oni cisną na tego porażkowego Linuksa z tego powodu że generalnie powinieneś po takich studiach sam potrafić jakiś system operacyjny napisać i na przykładzie open-sourcowego Linuksa jest mimo wszystko 100 razy łatwiej niż przedzierać się przez przerośnięte (ze zgodnością wsteczną) Windowsy.
  • Odpowiedz
@ksaler: I co w tym dziwnego? Od kiedy trzeba mieć styczność z linuxem, żeby np. być programistą, albo klepać stronki? Informatyka to szeroka dziedzina.
  • Odpowiedz