Wpis z mikrobloga

@asterix61: Od 2015 roku dodatkowe przedmioty można zdawać tylko jako rozszerzenie. :| @cbreaker: Dostałem cynk, że pewniak. All in! ( ͡ ͜ʖ ͡) @Kulavvy: nie mam pojęcia. Tak jak wspomniałem: mój rocznik w liceum nie może zdawać już podstaw, także jakoś się tym nie interesowałem.
@MuchaZ: Protip: warto zdawać angielski pisemny rozszerzony, zwykle wynik >60% jest lepiej punktowany niż 100% z wersji podstawowej. Miałem kolegę, który zdawał podstawę angielskiego, zdał ją na 98%, a rok później poprawiał na wersję rozszerzoną, żeby dostać się na konkretny kierunek. Ustny rozszerzony można odpuścić - praktycznie brany jest tylko na filologię angielską, chyba że dla własnej satysfakcji :)
@Kulavvy: Jeśli jesteś dobry z programowania to idź na rozszerzoną, jeżeli jesteś kiepski to podstawowa informatyka do niczego Ci się nie przyda, już lepiej podst. mat napisać na 85-95%.

Ja popełniłem ten życiowy błąd i pisałem inf podstawową.

@msichal: Tak mi wygenerował generator Optivuma. Najwyżej to poprawię jak się będą czepiać. :P


@Dwiks: tak też i zrobię. Spójrz na listę z przedmiotami dodatkowymi - "angielski: rozszerzony". :)
@MuchaZ: Mea culpa. Wybacz, maturę zdawałem 6 lat temu i wtedy trochę inaczej było z doborem przedmiotów. Jedyne co mogę mieć zastrzeżenia to do dużej liczby zdawanych przedmiotów, nie wiem na ile mocno czujesz się z fizyki, ale wg mnie lepiej ostro przygotować się do matematyki, niż rozdrabniać się na 2.

Swoją drogą, mogliby dać lepsze środowisko dla C++ niż leciwy Dev-C++ nierozwijany chyba od ponad 10 lat. Za pasem już
@Dwiks: na PWr przez pierwszy semestr Dev C++, całe liceum Dev C++ a stary nie jestem, teraz powinienem iść i idę na 2 rok inżynierki ;) Matematyka rozszerzona za moich czasów nie była szczególnie trudna więc nie ma co przesadzać, a fizyka rozszerzona to same zadania, bez zbędnej teorii także nie przesadzałbym z osądami :) Zwracam też uwagę, że np. na mój kierunek na studiach punktowana była i matematyka rozszerzona i
@Dwiks: Powiem ci, że z tą matematyką i fizyką jest tak, że bardziej "siedziała" mi fizyka. A matematykę rozkręciłem przez to, że zobaczyłem jej praktyczne zastosowanie w fizyce. Także to się uzupełnia. :P Poza tym na studia potrzebuję obu przedmiotów, jak wspomniał @asterix61.

Programuję od kilku lat, komputerami interesuję się od zawsze, więc do matury z informatyki to tylko Accessa sobie powtórzę. Do angielskiego podejdę bez większego przygotowania, przed samą
wiecie może czym sie różni informatyka na poziomie rozszerzonym od podstawowego?


@Kulavvy: ja wiem tylko czym różni sie podstawowa fizyka od rozszerzonej

@MuchaZ: ja w miesiąc przed maturą ogarnąłem wszystkie podstawowe zagadnienia (98% podstawa) oraz te na rozszerzenie w większym stopniu (60% rozszerzenie) także myślę, że w rok dasz radę ;) I pomyśleć, że z matematyki groziło mi rok w rok 2, ale na koniec podciągałem je do 3 ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Rincewind: Na maszynach szkolnych wszelkie eksperymenty z nowym oprogramowaniem są nieprzewidywalne, serio. Wolę już mieć większą niż mniejszą pewność, że nic się nie wysypie na maturze. :P Działa tam Dev-C++ na Windows Vista (ach, ten zapach bluescreenu w powietrzu...), na nim pracujemy na co dzień i chyba lepiej tego nie tykać.