Wpis z mikrobloga

The Site That Teaches You to Code Well Enough to Get a Job

Exercism.io is updated every day with programming exercises in a variety of different languages. First, you download these exercises using a special software client, and once you’ve completed one, you upload it back to the site, where other coders from around the world will give you feedback. Then you can take what you’ve learned and try the exercise again.

http://www.wired.com/2014/09/exercism/

#programowanie #naukaprogramowania #programujzwykopem

#msqspam
  • 15
@msq: Liczyłem z opisu na stronę, która pomoże mi zacząć pisać kod, którego oczekiwałby ode mnie pracodawca, a dostałem stronę, która już takiej wiedzy najwyraźniej wymaga i co najwyżej pomoże mi ją doszlifować.

Weźmy na warsztat zadanie z C#. Otwieram sobie readme oczekując konkretnego sprecyzowania zadania, a dostaję tylko informację, że mam napisać program, który ma określać, czy podany rok jest przestępny. Gdzie są informacje jak ma to wyglądać? Czy program
dostałem stronę, która już takiej wiedzy najwyraźniej wymaga


@Xanatos: Tak jak w podlinkowanym artykule, to nie jest strona dla calkiem poczatkujacych:

But if want to be a serious programmer, that’s another matter. You’ll need hundreds of hours of practice—and countless mistakes—to learn the trade. It’s often more of an art than a skill—where the best way of doing something isn’t the most obvious way. You can’t really learn to craft code
@szpieg_z_krainy_deszczowcow: Myślę, że nie mam zielonego pojęcia co mam sobie wyobrażać, bo nie mam #!$%@? doświadczenia. Dla mnie podejście w stylu "Ej weź zrób to i to, no siema, radź sobie" jest skrajnym brakiem profesjonalizmu, na który można sobie pozwolić w zgranej ekipie, która pracuje ze sobą jakiś kawał czasu, a nie coś, na co można przyzwolić na szkoleniach. I widzę dalej utrzymujesz buraczany ton, więc nie ma co kontynuować tej