Wpis z mikrobloga

Odniosę się krótko do całego hejtu, ponieważ wrzuciłem zdjęcie polskiej rodzinki kibicującej wczoraj reprezentacji Polski.

Od większości komentujących tamten wpis dowiedziałem się o sobie całkiem sporo. Dowiedziałem się, że mam kompleksy i nie mam żadnych kolegów (@robertoson), że siedzę samemu w domu i przed kompem oglądam mecz, który jest na otwartym Polsacie (@seth_pl i @kamil1210), na W-Fie nie potrafiłem serwować (@C4sh). Nic nie jest prawdą, ale po co to było tłumaczyć, skoro w dupie mam czy tak myślicie, czy nie.

Zwykle jest beka na Wypoku z kilku „typowo polskich” rzeczy, ale po sukcesie siatkarzy nagle ta zwykle wyśmiewana polskość nie jest mile widziana. No okej. Jest tylko beka z jedynych prawilnych szklanek (@Yattaman), jest beka z Grażyny, którą @alefruwakosmonauta by j---ł (oceniwszy ją wcześniej 11/10).

Nie nazwałem ich cebulakami, choć przyznam, że dla mnie strasznie idiotyczne jest wrzucanie tego typu zdjęć na serwisy społecznościowe. Nazwę ich za to Januszami, a tego nie lubię, po prostu. Dlaczego? Znam pewną osobę ze zdjęcia i wiem, że oglądanie tego meczu to nie było tylko oglądanie, ale coś w stylu „ale z----ł”, „sędzia c--j”, „no, k---a, j----y Brazylijczyk”, „jak, k---a, w pole/w aut poszła!”.

Dla mnie bez sensu jest udawanie wielkiego fana, znawcy i kierującego domowym dopingiem podczas oglądania dyscypliny na temat której nic nie wiem. Krzyczenie „jeden, dwa, trzy” podczas meczu oglądanego gdzie indziej niż na hali (pozdro strefy kibica) jest dla mnie tak samo idiotyczne, irytujące i śmieszne jak krzyczenie do telewizora „podaj!”, „na drugim skrzydle masz wolnego!” podczas piłki nożnej i pewnie wiele jeszcze innych okrzyków podczas innych dyscyplin. (Żeby nie wspominać o krytykowaniu decyzji sędziego, bo jest nieprzychylna Twojej drużynie, tak jak wczoraj sędzia po obejrzeniu powtórki zdecydował, że punkt jest jednak dla Brazylii, przez co został wygwizdany przez cały Spodek. No k---a.)

Nie robię z siebie jedynego prawilnego kibica, ale wolę posłuchać mądrych i znających się na rzeczy komentatorów i sam patrzeć na grę, wyciągać wnioski, analizować co i jak, niż drzeć się w tłumie, żeby tylko zostać spropsowanym, bo przecież każdy wie, że „sędzia o-----ł”. Oglądam dużo sportu, ale nie potrafię po prostu drzeć ryja oglądając w telewizorze zawody rozgrywane kilkaset kilometrów ode mnie. Po co?

Cieszę się, że rodzinka się zebrała i potrafiła wspólnie oglądać mecz, bo ja przecież nie zaznałem ciepła domowego ogniska (@menelaosPL). Naprawdę mnie to cieszy, bo wiem, że dzisiaj ludzie rzadko znajdują okazję nawet do wspólnych posiłków, bo praca, praca i jeszcze raz praca. No, ale Wy wiecie lepiej. Wrzucenie tego zdjęcia na facebooka i bawienie się w januszowanie to powody, dla których mnie to po prostu śmieszy i nie potrafi tego zmienić nawet hejt jakim potraktowano tamten wpis.

Przyjmuję krytykę, następnym razem pomyślę sześć razy zanim coś wrzucę na mirko. Biję się w pierś, bo niesprecyzowanie swoich myśli (czyli ukrycie wszystkiego za trzema tagami) dało Wam wielkie pole do popisu, ale naprawdę nie wiem czemu tyle osób tak zareagowało, skoro codziennie podobna beka jest tutaj kręcona z podobnych zachowań, z podobnego wyglądu i z podobnych idiotyzmów. Na pewno wielu Was po zwycięstwie jedynej prawilnej reprezentacji naszego kraju poczuło się urażonych, że śmieję się z polskiej rodziny. Bo ta polska rodzina kibicuje polskiej reprezentacji. A ta reprezentacja wygrała wcześniej z Niemcami. I z Rosjanami. A 75 lat temu i Niemcy, i Rosjanie na nas napadli. Czyli według Wypoku jestem lewakiem, Żydem, oglądam @FaktyTVN i powinienem usunąć konto.


tl;dr


Pozdrawiam wszystkich, bez wyjątków.

#siatkowka #oswiadczenie #gorzkiezale #polskiedomy #beka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamil1210: pewnie sam tak sobie rodzinnie kibicowałeś i teraz ci głupio, że jak owca pognałeś za wszystkimi oglądac siatkówkę której zasad nawet nie znasz, co? @eMJot nie napisał nic negatywnego poza otagowania zdjęcia jako #beka, a wy się do niego odnieśliscie jakby się śmiał z seksualności osoby chorej na zespół Downa; c-----y i niepotrzebny hejt i tyle.
  • Odpowiedz