Wpis z mikrobloga

@strikerc4:

6dkg drożdży, 0,5 szklanki mleka, 1 łyżka cukru i 2 łyżki mąki – rozrobić i odstawić w ciepłe miejsce

1kg mąki, 0,5 kostki margaryny, ok. 2 szklanek mleka (dolewać na wyczucie), 2 jajka i trochę soli – gdy drożdże podwoją swoją objętość, to wlać je do tego i szybko zagnieść, a potem odstawić do lodówki na ok. pół godziny

Piec w temperaturze 180 - 200°C. Poczekać aż się
@Vitru: Jak ktoś to wrzuca na wykop, tagując gotujzwykopem to musi się liczyć z tym, że może zostać skrytykowany.

Między innymi na tym polega ten portal.

O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDCOROWY, WOLNOŚĆ DLA GRUBEGO CIASTA NA WYKOPIE!
@novyr9: Ale to nie jest pojedynczy przypadek, czy nawet raz na jakiś czas, tylko pod każdym wpisem który zawiera pizze na grubym cieście musi się zawsze znaleźć tego typu komentarz.

PS. Ja też wolę cienkie ciasto.
@Vitru: nie chodziło mi o ciasto a o dużą liczbe składników na pizzy, z doświadczenia wiem zę pizza z 2 max 3 składnikami smakuje lepiej, ale to tylko moje zdanie i je przedstawiłem, a tu zaraz hur dur
@LowcaAndroidow: To raczej ja zareagowałem na hurr durr. Po prostu widząc kolejny wpis z serii "twoja pitca jest do dupy bo nie robisz jej tak jak ja" postanowiłem wyrazić i swoje zdanie na ten temat. Ja jem pizze z max dwoma składnikami, ale nie będę nikogo strofował o to że robi inaczej ;)