Wpis z mikrobloga

Poproszę o wyjaśnienie: jeśli obowiązkowy pobór jest takim bezsensem, jak się tutaj pisze, to dlaczego Korea Płd., Izrael, czy Szwajcaria wciąż go stosują? Czym warunki tych krajów tak bardzo różnią się od naszych? Może ich decydenci nie dorośli do poziomu intelektualnego elity wykopu?

#wojsko #pytaniedoeksperta i #neuropa bo to jej członkowie/sympatycy najwięcej piszą o skuteczności profesjonalnej armii
  • 254
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@biczplis: Napisałeś, że poszli po rozum do głowy, a nie skąd mieli pieniądze i ile ich to kosztowało. Poza tym plany profesjonalizacji opracowano jeszcze przed agresją Rosji na Gruzję, tj. w zupełnie innych realiach.
  • Odpowiedz
ehh, stary co ja Ci mam powiedzieć i tak wiesz lepiej. Ja wojsko znam z autopsji, wiem jak funkcjonuje i to po prostu tak nie działa jak uważasz. Teoria teorią a praktyka swoje. Kasy na szkolenie nsr jest ledwo co i szkolenie wygląda co najmniej średnio. A ty mi tu z poborem wyskakujesz. Powtarzam, decyzja o rezygnacji była bardzo dobra i nie ma co wracać do tej patologii


@bartdziur: Ale
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: Rasa ma wymiar nie tylko biologiczny, ale również duchowy i ma ducha (Geist/Logos/spirit, trochę trudno wyrazić to po polsku). Żydzi, podobnie jak np. Turcy, są zeuropeizowani jedynie powierzchownie, należałoby mówić raczej o amerykanizacji i przyjęciu popkultury "American lifestyle'u". Mimo wszystko Izraelczycy to nadal Żydzi, tylko że świeccy, którzy włączyli się w porewolucyjny nacjonalitarny trend.
  • Odpowiedz
@flisu: A jak to się przenosi na praktykę? Styl życia izraelskich miast jest bardzo podobny do europejskich. Sam byłem tylko w kilku krajach arabskich, ale część mojej rodziny w miarę regularnie odwiedza Izrael i ten kraj stoi nieporównywalnie wyżej pod względem mentalności od innych semickich (arabskich) państw.
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski:

Zależy o jakich cywilizacjach mówimy. Żydzi nie są w jakikolwiek sposób związani z cywilizacją europejską/łacińską, tylko amerykańską/rewolucyjną/judeochrześcijańską. Przyswoili sobie tylko te wartości, które wyszły z rewolucji francuskiej i amerykańskiej. W tym sensie są Żydzi są europejczykami, jeśli 'cywilizacja rewolucyjna/prawoczłowiecza" to cywilizacja europejska.
  • Odpowiedz
bo podobno wojsko się zmieniło od czasów profesjonalizacji.


@GuyFawkes: nie chce mi sie czytać tego całego bełkotu. ale jak masz takie życzenie to idź to woja i potem opowiesz nam jak było.
  • Odpowiedz
@flisu: Żydzi są jak najbardziej członkami cywilizacji europejskiej. A różnice w mentalności miedzy nimi, a samymi Europejczykami obecnie to przede wszystkim efekt innej geolokalizacji. Nie zapominaj, że przez praktycznie 2 tysiące lat byli przede wszystkim mieszkańcami Europy i mieli wielki wkład w budowę podwalin tej cywilizacji (choćby poprzez ich funkcję w finansach i handlu).

amerykańską/rewolucyjną/judeochrześcijańską


@flisu: Judeochrześcijaństwo w zasadzie jest tożsame z cywilizacją europejską, albo dokładniej z jej
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: ty dalej swoje. Nie można przeznaczyć, bo nie mamy więcej kasy i tyle. Nałożysz podatek na wojsko poborowe?

To była jest i będzie patologia. Wiem co się dzieje na eneserach i to co się będzie działa w wojsku poborowym to będzie tragedia. Ci ludzie nie nauczą się niczego, znienawidzą wojsko, a to wszystko za nasze pieniądze.
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: Cywilizacja judeochrześcijańska to neokoński amerykański wymysł (zlaicyzowanych Żydów i WASPów), a więc mający mało wspólnego z europejskością. Poza tym Ameryka coraz bardziej odjeżdża od cywilizacji europejskiej, zresztą powstanie i rozwój USA jest antyeuropejskie. Żydzi żyli w separacji od Europejczyków, a robienie drobnego handlu nie ma nic wspólnego z podwalinami cywilizacyjnymi. Twierdzenie, że Żydzi są tak samo cywilizowani jak Europejczycy, musi zakładać, że cywilizację europejską stworzyli protestanccy liberałowie.
  • Odpowiedz
ty dalej swoje. Nie można przeznaczyć, bo nie mamy więcej kasy i tyle. Nałożysz podatek na wojsko poborowe?


To była jest i będzie patologia. Wiem co się dzieje na eneserach i to co się będzie działa w wojsku poborowym to będzie tragedia. Ci ludzie nie nauczą się niczego, znienawidzą wojsko, a to wszystko za nasze pieniądze.

@bartdziur: Kiedy pisałem wczoraj, że wystarczy zmienić ustrój rolny tego kraju na bardziej efektywny,
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: A więc poborowych według mnie z zakresu obsługi broni ppanc, czy też pojazdów bojowych nie ma co ćwiczyć(zostawmy to zawodowcom). B--ń lekka ok ale to można przeprowadzić względem dodatkowych zajęć na strzelnicy, nie potrzeba 6 miesięcy szkolenia (na koszt państwa) ekstra profit na strzelnicach wzmożony ruch to i może cenny by obniżyli :D. Z resztą nie wyobrażam sobie by poborowych wysyłać na pierwszą linię, służyli by raczej jako pomoc
  • Odpowiedz
@bartdziur: W kampanii wyborczej zapomnę o tym wspomnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem za systemem szwajcarskim - idziesz na 4-6 miesięcy do woja, uczysz się działać na współczesnym polu walki i wspierać oddziały frontowe, dostajesz karabin i trzymasz go w domu w razie w. Tyle. Nie jestem za jakąś dwuletnią masową służbą itd. Nie wiem, co w tym strasznego.
  • Odpowiedz