Wpis z mikrobloga

Poproszę o wyjaśnienie: jeśli obowiązkowy pobór jest takim bezsensem, jak się tutaj pisze, to dlaczego Korea Płd., Izrael, czy Szwajcaria wciąż go stosują? Czym warunki tych krajów tak bardzo różnią się od naszych? Może ich decydenci nie dorośli do poziomu intelektualnego elity wykopu?

#wojsko #pytaniedoeksperta i #neuropa bo to jej członkowie/sympatycy najwięcej piszą o skuteczności profesjonalnej armii
  • 254
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GuyFawkes: Bo sam nie nadajesz się na pole walki, a poza tym pieprzysz bzdury. Zrozum, że takie szkolenie nic nie da. Ale co ty o tym możesz wiedzieć, skoro ze swoją kategorią pewnie masz problem, żeby w piłkę pograć.
  • Odpowiedz
@WinyI: Śmieszny jesteś. Mam D, bo mam wadę wzroku, nie dlatego, że nie mam nóg. Jest coś takiego jak okulary i one rozwiązują problem, a to że kryteria w wojsku są takie, a nie inne, to już jest problem wojska. Ale co ty możesz wiedzieć, jak debilizm nie pozwala ci racjonalnie myśleć. eot
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: Czyli jesteś ślepy jak kret. No ale najlepiej pouczać i mędkrować, pisząc przy tym głupoty i porównując pobór w Izraelu do poboru w Polsce :).



  • Odpowiedz
Czyli jesteś ślepy jak kret


@WinyI: Hehe, tylko, że to nie wpływa na moje życie, poza kategorią w wojsku i mogę tę wadę usunąć. A ty ze swoim n-----------m mózgowym będziesz miał ciężej.

pisząc przy tym głupoty i porównując pobór w Izraelu do poboru w Polsce
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: To może zacznijmy od tego, że obowiązkowy pobór to zamach na wolność młodych ludzi i jest maksymalnie niemoralny dla każdego, kto brzydzi się szeroko rozumianym etatyzmem. Zauważmy dalej, że nie tylko przeszkolenie kosztuje duże pieniądze, ale również społeczeństwo ponosi straty związane z brakiem faktycznej pracy poborowych, tj. gość zamiast składać meble czy zakładać firmę będzie latał z karabinem, a podczas konfliktu i tak z kolegami będzie s--------ł jak najdalej.
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: Możemy też wziąć przykład z najpotężniejszej armii świata która takiego poboru nie stosuję, i jakoś nikt z nimi nie może się równać. Polski obecnie nie stać na utrzymanie armii 200 tysięcznej czy tam 300 tysięcznej na odpowiednim poziomie, a o takich liczbach trzeba rozmawiać w przypadku naszego kraju (i do takich wartości będziemy musieli i tak z czasem dążyć). Dlatego dzisiaj pobór to jak kula u nogi dla naszego
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: Po co Rosja miałaby nas atakować? To się jej nie opłaca (wroga ludność), nie niosą ze sobą żadnej ideologii, a Putin chyba nie chce ryzykować wojny nuklearnej z USA.
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: Chryste Panie co za kretyn. Jak można być AŻ TAK głupim? Tak, jesteśmy dokładnie w takiej samej sytuacji jak Korea Południowa, w dokładnie takiej samej pod względem zagrożenia, jak i rozwoju gospodarczego. Tak jak i Izrael jesteśmy z każdej strony otoczeni przez wrogie etnicznie i światopoglądowo kraje (i jestesmy nienawidzeni w wielu miejscach na świecie) itd. Nie ma sensu gadać z głąbem. Zrozum ptysiu, że Polski zwyczajnie nie stać
  • Odpowiedz
@GuyFawkes: Jak ktoś ma potrzebę przeszkolenia to może się zgłosić do NSR, nie ma sensu zmuszać wszystkich do marnowania kilku miesięcy życia na wojsko. No ale łatwo innych wysyłać do wojska samemu mając kategorię D.
  • Odpowiedz