Wpis z mikrobloga

@Stadler: Róznica polega na tymn że Serbowie dopuscili sie czystek etnicznych na krotko przed Kosowem . Ukraina od odzyskania neipodleglosci nikogo nie atakowała wiec aneksja Krymu. Odnosze wrazenie że nawet gydby rosyjskie żołdaki gwalciły CI siostre w drugim pokoju to nadal broniłby Rosji na Wykopie.
  • Odpowiedz
Kolejny raz dzielisz terrorystów na dobrych i złych. Brak konsekwencji.

Odnosze wrazenie że nawet gydby rosyjskie żołdaki gwalciły CI siostre w drugim pokoju to nadal broniłby Rosji na Wykopie.


@szurszur: takie ataki? Słabo.
  • Odpowiedz
@Stadler: W sumie to ja zawsze byłem przeciwko oddzieleiu Kosowa od Serbii ( szukaj w moich postach pisalem o tym na Wykopie na pewno) wiec takim argumentem nic u mnie nie uzyskasz.
  • Odpowiedz
Róznica polega na tymn że Serbowie dopuscili sie czystek etnicznych na krotko przed Kosowem .


@szurszur: Czy tylko Serbowie? Czystki etniczne były na terenie całej Jugosławii w trakcie wojny domowej, każda ze stron - Serbowie, Chorwaci, Bośniacy, Albańczycy - miała coś na sumieniu ale to było jakieś 10 lat przed niepodległością Kosowa. Kosowo jest serbskie bardziej niż wschód Ukrainy ukraiński, tyle że oba te regiony są zamieszkałe przez ludność "obcą"
  • Odpowiedz
@szurszur: Wojna to nie Battlefield. A "humanitarne bombardowania" NATO? 2000 cywili zabitych, 5000 rannych, 1000 zaginionych, 200 tysięcy zmuszonych do opuszczenia domów, 300 szkół zniszczonych razem z 20 szpitalami i 40 tysiącami domów - to nie jest masakra? Nie pochwalam żadnej ze stron a już na pewno nie Serbów za nie jedną akcję ludobójczą ale już nie raz się przekonaliśmy, że wojna rządzi się swoimi prawami. Było tak w trakcie
  • Odpowiedz
@SerbskieKosovo: Celowa masakra to nie bombadowanie. Aczkolwiek pamietam że w czasie nalotow NATO bylem proserbski na maksa. Słuchalem nawet serbską stacje radiowa na srednich falach. Ale gdy czlowiek jest mlody to ulega emocjom rozum dopiero potem przychodzi. Ale nadal uwazam ze odzielenie Kosowa było bledem tak samo jak uznanie go przez Polske.
  • Odpowiedz
@szurszur: Wiem, że sprzed kilku dni ale w odcinku który będę na dniach wrzucał (kilka giga, długo leci na YT) mówię, że największe czystki etniczne zaczęły się PO ROZPOCZĘCIU b---------ń, a nie przed. Posprawdzaj sobie daty największych zbrodni. Więc bombardowania jedynie zwiększyły rozmiar tragedii. I co gorsza sumarycznie jeszcze ją odwróciły przeciwko Serbom... Po drugie Miloszević w Rambule (nie umiem pisać po francusku a nie chce mi się sprawdzać) zgodził
  • Odpowiedz