Wpis z mikrobloga

Jednoznacznie stwierdzam, że #konsole >>>>>>>>>>>>>>>>>> #komputer / #laptop.

2,5 roku temu przed wakacjami rzuciła mnie dziewczyna. Miałem trochę odłożonej kasy na przyjemności to wchodzę na Allegro, wpisuje playstation3, kup teraz, używane i za 500 zł kupiłem konsolę z grami! Konsola służy mi do tej pory! Gram we wszystkie gry AAA jakie chcę! Przychodzę ze studbazy, rozsiadam się na fotelu lub jak kłoda leżę na kanapie i gram ile wlezie do białego rana. Studia #!$%@?, pracy nie mam, sadło się robi, ale #!$%@? gram w co chce i kiedy chce! Za 500 zł ułożyłem sobie życie na nowo!

Stary komp już muli, coś się #!$%@? z grafiką i płytą główną, remont nie ma sensu, to postanowiłem zakupić laptopa i to nie za byle jaki hajs tylko 2500zł!! No i #!$%@? paranoja! Dwa rodzaje dysków! Który wziąć, który lepszy, jaka pojemność? No to jaki procek? i3, i5 czy i7? Myślicie, że wybór jest tylko w tych trzech?! Ni #!$%@? #!$%@?! Tych procków i5 to jest #!$%@? z 19 rodzajów! A myślicie, że z kartą grafiki to jest lepiej? Tego gówna to jest chyba z 500 rodzajów!! Fakt, że głownie pojawiają się z jakieś 5 ale #!$%@? czemu aż 5!! Nie może być jedna suuper żeby się człowiek nie musiał głowić i porównywać która najlepsza!?! I tak #!$%@? łażę po tym necie i jeden, drugi, trzeci, setny i tysiące kombinacji procesorów, grafiki, dysków, monitorów, rozdzielczości, #!$%@? muje dzikie węże...

Jak chce konsole to wchodzę do sklepu, mówię "dzień dobry chcę konsolę", babka mi daje, ja płacę, przychodzę na chatę, podpinam dwa #!$%@? kable, godzina aktualizacji i konfiguracji i #!$%@? 7 lat grania! A PC to szukam już drugi tydzień, nic nie ma, nic nie wiem, a jak już kupię to za rok będzie gówno nie do grania!

I te fora i wielcy znawcy od komputerów. Wszystko #!$%@?, wszystkie dyski złe, ta grafika #!$%@? i ten procek też do dupy i najlepiej dołóż jeszcze 5 tysięcy i kup coś lepszego! No kuuurwa pochlastać się można!!

TL;DR


#gorzkiezale #oswiadczenie #pcmasterrace #gry #ps3 #ps4
  • 21
@ThrashMetal: Jak chcesz jedną najlepszą to wyładuj na PC z 12k PLNów a nie marudzisz, bo musisz kombinowac jak wybrać najmocniej a najtaniej. Skoro nie wiesz co brać to wybierz na chybił trafił bo i tak #!$%@? Cię obchodzi co będziesz miał w środku.
@Omka: ALBO bierz wszystko co najmocniejsze (i ból dupy "ło jezu ile możliwości" znika), ALBO szukaj balansu pomiędzy ceną i wydajnością. Sam mam PC za ponad 10k, a i na farmach za 40-50 pracowałem. Widzisz PC to nie tylko Facebook, Wykop i gry...

@ThrashMetal: @Omka: A właśnie a co będzie jak telefony komórkowe pójdą w tę stronę? Jak na razie to same wiwaty (Project ARA)
@Leniek: ja tam mam konsole od zawsze, a kompy takie do 1500zl i powiem Ci ze na komputerze za 1500zl bez problemu zarabiam kase na grafikach itp :). Po drugie NIGDY nie narzekalem na slaba grafike od premiery ps3 do ps4 na konsoli, ba podniecalem sie wygladem GTAV :) a i nie musze wydawac 5k zeby GTA5 mi poszlo a pozniej modyfikowac pol roku pozniej bo grafika juz cieniutka. :)
@ThrashMetal: Ja komputerze za 3 tyski gralem pewnie ze 6 lat, ale 6 lat temu, pozniej przesiadlem sie na konsole i to mi odpowiada. Grywalnosc na kazdym sprzecie jest taka sama, mechanika rozgrywki sie nie zmienia, a wygode postawilem nad grafike.
@ThrashMetal: rynek wtórny to znaczy ? przecież na PC właśnie najwięcej ludzi sprzedaje używane gry itp itd, poza tym są one same w sobie tańsze, nie napisałem 4k zł, tylko 3000-4000 zł, ba nawet za 2000-2500 zł da radę aktualnie złożyć kompa które 7-8 lat pociągnie bez problemu(i5(3350p/4440, r9 280x używany po koparce, 8/12gb ramu i dysk zwykły 1/2 tb) 3000, 4000 zł to po prostu już coś z ssd 16
@Jurigag: Płacenie w rublach czyli jesteś zwykłym cebulakiem kombinatorem który albo kradnie gry na torrentach albo zmienia IP na ruskie by kupować gry w lepszej walucie. Ja kupuje oryginalne gry na PS3 i czasem udaje mi się je sprzedać drożej! I pokaż mi te tytuły AAA które nie są podpinane pod steam.
@ThrashMetal: część gier można wysyłać normalnie jako gifty, więc nie nie zmieniam ip, poza tym to nie jest kradzież jak pobierasz grę z torrentów :) tylko piractwo a to zupełnie 2 różne rzeczy