Wpis z mikrobloga

Oto treść oświadczenia Korwina, który zagłosował dzisiaj przeciwko Ukrainie w Unii Europejskiej:

Panie Przewodniczący, Panie i Panowie. Stare powiedzenie łacińskie mówi: „Is fecit cui prodest”. Tymczasem co zrobiliśmy na Ukrainie? Obaliliśmy JE Wiktora Janukowycza, zdestabilizowaliśmy sytuację organizując strzelaninę na Majdanie, sprowokowaliśmy Ukrainę do przeciwstawienia się Rosji oferując jej pomoc... po czym odmówiliśmy jej sprzedaży broni.


Ci, którzy to zrobili, są albo idiotami, albo agentami Moskwy. [Bo to Moskwa – i tylko Moskwa - na tym skorzystała].


W 1939 roku Wielka Brytania i Francja zaoferowały Polsce gwarancje, które Polska przyjęła. Rezultatem był natychmiastowy atak Hitlera. Proponuję, by ci, co będą głosowali za ratyfikacją, za kilka dni - jak powiedział jeden z moich przedmówców - przejrzeli się w lustrze”.


Po głosowaniu powiedziałem głośno: „No, to niedługo Ukraina straci całą tzw. Nową Rosję”.


Za ratyfikacją było 48 Członków Komisji, przeciwko było 8, wstrzymało się 4. Jestem przekonany, że ogromna większość głosujących, to nie agenci JE Włodzimierza Putina, tylko (podobnie jak większość głosujących w 1939 w Izbie Gmin za gwarancjami dla Polski) po prostu kompletni, prostoduszni ignoranci polityczni.


Gdyby ktoś chciał ratować ukraińską mołodycię przez rosyjskim niedźwiedziem - to powinien natychmiast przyjąć Ukrainę do NATO. Wszystko inne – to po prostu prowokacja, by Kreml przyłączył co się da, zanim Ukraina zostanie członkiem UE...


Bo neutralnej (jak za Janukowycza) Ukrainy Moskwa by nie ruszyła; wrogą – ograbi bez litości. Wroga trzeba osłabić. Taka jest logika polityki.


#ukraina #rosja #korwin #krul #jkm #4konserwy #neuropa
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Majdan wybuchł bo Janukowycz się wycofał z poparcia rozpoczęcia procedury wstąpienia do UE.


@ediz4: Tak wybuchł dlatego - a dlaczego przerodził się w taką krwawą rzeź i doszło do jego eskalacji?
  • Odpowiedz
@ediz4: Tu można się spierać czy głupie. Wybitnie głupie jest za to na pewno usprawiedliwianie Rosji i obwinianie UE.

No i co było dalej? Dlaczego nie potoczyło się to jak pomarańczowa rewolucja?

Cała ta dyskusja to z twojej strony przyjęcie tezy, że: Rosja zaatakowała, BO UE (jakby to była powszchnie znana
  • Odpowiedz
@ediz4: Czyli nie pamiętasz dlaczego? Tak łatwo ludziom ulec propagandzie i powtarzać zdanie Korwina. Do radykalnej eskalacji i krwawych zamieszek doszło gdy prezydent chciał uchwalić ,prawa dość znacząco ograniczających swobodę wypowiedzi i swobody obywatelskie. Co ludziom o wolnościowych poglądach nie powinno się podobać. I gadanie o tym, że mogli poczekać do wyborów demokratycznych itd jest mało poważne.
  • Odpowiedz
@loooz: My jesteśmy mocni w gadaniu bo wspieraliśmy Majdan a teraz jak jest wojna to siedzimy cicho. Piwo nawarzone a my pytamy się czy możemy coś sprzedać Ukrainie. Czytasz Ty co ja napisałem czy tylko wyciągasz co Tobie wygodnie. Nie wiem skąd znowu ten Lwów ?

Czemu się nie potoczyła jak pomarańczowa rewolucja ? Zapewne z powodu przywódców Majdanu - z nacjonalistami się za dobrze nie rozmawia.

Cała ta dyskusja
  • Odpowiedz
Poza tym nie rozumiem trochę korwinistów, przypominających , że Majdan był nielegalny i ,że to zamach stanu - przecież tego typu metody popiera także Korwin, więc nie powinniście się na to krzywić: )
  • Odpowiedz
@stjimmy: Nie zapomnij że propaganda jest zarówno z jednej i z drugiej strony. Ja natomiast pamiętam że były wynegocjowane nowe wybory jednak część radykalna Majdanu się nie zgodziła. Żądali natychmiastowej dymisji prezydenta.
  • Odpowiedz
Ja natomiast pamiętam że były wynegocjowane nowe wybory jednak część radykalna Majdanu się nie zgodziła. Żądali natychmiastowej dymisji prezydenta.


@ediz4: Dość rozsądne żądania zważywszy na to , że panował tam system prezydencki. I za kryzysem stał sam prezydent - warto także przypomnieć, wbrew propagandzie często powtarzanej w internecie, że do władzy nie doszli żadni banderowcy, ani radykalne odłamy - skład parlamentu się nie zmienił.
  • Odpowiedz
@stjimmy: To że jednak przywódcy Majdanu dorwali się do władzy. Obalenie zbrojne prezydenta zawsze powoduje utratę stabilności oraz chaos w państwie. Pomijając oczywiście to że do czasu zbrojnych starć na Majdanie Janukowycz miał dość duże poparcie na wschodzie.
  • Odpowiedz
@ediz4: No takie są skutki rewolucji i efekt działania demokracji parlamentarnej - ktoś ich do tej władzy wybrał. A co do poparcia, owszem miał zapewne duże - i tak wszystko się zmieniło po tym co zrobiła Rosja z Krymem i po działaniach na wschodzie.
  • Odpowiedz
@ediz4:

My jesteśmy mocni w gadaniu bo wspieraliśmy Majdan a teraz jak jest wojna to siedzimy cicho.


No bo powinniśmy wypowiedzieć wojnę rosji (czy tam przekazać broń, bo to jednoznaczne jest tak naprawdę) - tak to jest jedno wyjście, ale chyba ostateczne. Drugie to obecne sankcje. trzecie chyba zna korwin, ale nikt inny w europie tego nie
  • Odpowiedz
@looz

A jak się zmienia władzę w demokratycznych krajach - zbrojnie ?.

Nic nie powinniśmy robić wtedy bo niewiele znaczymy dla takich mocarstw jak Rosja - teraz jedynie wypadliśmy na śmiesznych. Jedynie silne europejskie kraje mają kartę przetargową.
  • Odpowiedz
@stjimmy: To należało przeprowadzić referendum czy chcą tego prezydenta. Jak można wspierać rebelię która nie wiadomo czy ma poparcie ludności. Jak zbiorę 30k ludzi z pochodniami to Europa mi pomoże obalić Komorowskiego ?
  • Odpowiedz
@internetowyjanusz: dla ustalenia uwagi - zgadzasz się co do stanowiska Korwina, czy nie?

Przyjęcie Ukrainy do UE bez jej uprzedniego członkowstwa w NATO i jakichkolwiek realnych gwarancji bezpieczeństwa oznacza nasilenie i przyśpieszenie ruchów ze strony Rosji, które doprowadzą do oderwania jej wschodniej części.

Z drugiej strony - może również oznaczać wciągnięcie Polski oraz innych krajów europejskich w nikomu niepotrzebną wojnę z Rosją (jeżeli UE będzie się starało zagwarantować integralność terytorialną
  • Odpowiedz
Oto treść oświadczenia Korwina, który zagłosował dzisiaj przeciwko Ukrainie w Unii Europejskiej:


@internetowyjanusz: głosowanie było w sprawie umowy stowarzyszeniowej a nie akcesji. Turcja jest już chyba z 50 lat stowarzyszona z Unią/Wspólnotą.
  • Odpowiedz
@ediz4:

A jak się zmienia władzę w demokratycznych krajach - zbrojnie ?.


Czasem tak, szczególnie gdy władza robi zamach na demokrację. Jakie to prawo MIĘDZYNARODOWE łamie i usprawiedliwia agresję zbrojną? Wciąz nie odpowiedziałeś, panie
  • Odpowiedz