Wpis z mikrobloga

Oto treść oświadczenia Korwina, który zagłosował dzisiaj przeciwko Ukrainie w Unii Europejskiej:

Panie Przewodniczący, Panie i Panowie. Stare powiedzenie łacińskie mówi: „Is fecit cui prodest”. Tymczasem co zrobiliśmy na Ukrainie? Obaliliśmy JE Wiktora Janukowycza, zdestabilizowaliśmy sytuację organizując strzelaninę na Majdanie, sprowokowaliśmy Ukrainę do przeciwstawienia się Rosji oferując jej pomoc... po czym odmówiliśmy jej sprzedaży broni.


Ci, którzy to zrobili, są albo idiotami, albo agentami Moskwy. [Bo to Moskwa – i tylko Moskwa - na tym skorzystała].


W 1939 roku Wielka Brytania i Francja zaoferowały Polsce gwarancje, które Polska przyjęła. Rezultatem był natychmiastowy atak Hitlera. Proponuję, by ci, co będą głosowali za ratyfikacją, za kilka dni - jak powiedział jeden z moich przedmówców - przejrzeli się w lustrze”.


Po głosowaniu powiedziałem głośno: „No, to niedługo Ukraina straci całą tzw. Nową Rosję”.


Za ratyfikacją było 48 Członków Komisji, przeciwko było 8, wstrzymało się 4. Jestem przekonany, że ogromna większość głosujących, to nie agenci JE Włodzimierza Putina, tylko (podobnie jak większość głosujących w 1939 w Izbie Gmin za gwarancjami dla Polski) po prostu kompletni, prostoduszni ignoranci polityczni.


Gdyby ktoś chciał ratować ukraińską mołodycię przez rosyjskim niedźwiedziem - to powinien natychmiast przyjąć Ukrainę do NATO. Wszystko inne – to po prostu prowokacja, by Kreml przyłączył co się da, zanim Ukraina zostanie członkiem UE...


Bo neutralnej (jak za Janukowycza) Ukrainy Moskwa by nie ruszyła; wrogą – ograbi bez litości. Wroga trzeba osłabić. Taka jest logika polityki.


#ukraina #rosja #korwin #krul #jkm #4konserwy #neuropa
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@internetowyjanusz: Porozumienie podpisane dzisiaj, w takim tempie pierwsze dostawy broni będą za kilka tygodni\ miesięcy.

Lepsza taka pomoc niż żadna chociaż spóźniona przynajmniej o miesiąc (teraz moim zdaniem jest pozamiatane i Ukraina może bronić swoje tereny przed zajęciem ale nie będzie wstanie odbić tych we władaniu Rosji.

Póki nie będą mieli zrealizowanych dostaw broni to zawsze też można twierdzić, że jest to mamienia przez zachód ciąg dalszy
  • Odpowiedz
że ludzie już zapomnieli dlaczego został zorganizowany Majdan


@stjimmy: Ponieważ protestujący chcieli zmiany kierunku polityki na zachód. Protesty mogą być, powinny być dozwolone, jednak kurde no. W takim przypadku to oni powinni poczekać do wyborów i wtedy mu "podziękować" do tego te protesty trwały kilka miesięcy, a Ukraińcy są biedniejsi niż my i u nas takich długich protestów chyba nigdy nie było. Więc skąd oni mieli kasę, aby tyle czasu
  • Odpowiedz
To należało przeprowadzić referendum czy chcą tego prezydenta.


@ediz4: Myślę, że Janukowycz nie chciał sam też do czegoś takiego dopuścić, nie było wogóle o tym mowy.

Ponieważ protestujący chcieli zmiany kierunku polityki na
  • Odpowiedz
Na początku tak.


@stjimmy: A potem doszła chęć obalenia rządu, aby można się było doczłapać do funkcji publicznych( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problem w tym, że właśnie Janukowycz chciał wprowadzić prawo które uniemożliwiało jakiekolwiek protesty i niszczyło swobody obywatelskie.


@stjimmy: Jednak ten problem dałoby się obejść w państwie demokratycznym, podczas wyborów. Jakby do władzy doszli Ci, którzy by te przepisy anulowali. Nie ma takiej ustawy,
  • Odpowiedz
@stjimmy: Ta ustawa została wprowadzona 16 stycznia czyli prawie 2 miesiące po rozpoczęciu afery na Majdanie. Wiele razy przed tą datą miały miejsce starcia obu stron. Mnie zastanawia tak jak ktoś wyżej napisał z czego Ci ludzie żyli siedząc miesiącami na placu - z czego utrzymywały się ich rodziny.
  • Odpowiedz
@internetowyjanusz:

Obaliliśmy JE Wiktora Janukowycza, zdestabilizowaliśmy sytuację organizując strzelaninę na Majdanie,


Chyba Ukraińcy sami wyszli na Majdan po tym, jak Janukowycz podpisał dokument zbliżający Ukrainę do Rosji i oddalający ją jednocześnie od
  • Odpowiedz
@ediz4: z tego co mówili liczni znajomi którzy byli na Majdanie - w dzień na Majdanie była 1/10 może protestujących - studenci, bezrobotni, emeryci. Większość przychodziła wieczorem. Ci, którzy nie mogli przyjść czesto zaopatrywali Majdan. W aprowizacji pomagali tez przedsiębiorcy (im tez podpadł Janukowycz).
  • Odpowiedz
Tak tylko się spytam korzystając z okazji - Którzy wreszcie konkretnie polscy politycy szkolili "Majdanowców"? Czyżby ta tajna i przewrotna informacja nadal była trzymana do kolejnych wyborów(mam nadzieję, że nie do prezyenckich...)?
  • Odpowiedz
@Sancho_Pansa: My byliśmy w innej sytuacji. W '99 byliśmy od 10 lat demokratycznym krajem, z ustabilizowaną (w miarę) gospodarką, stabilną władzą i przede wszystkim wypełniliśmy warunki przystąpienia do NATO. Ukraina obecnie prowadzi wojnę z Rosją (oficjalnie z separatystami), ma problemy ze wschodnimi terenami swojego kraju, gospodarczo też są słabi, podejrzewam też, że nie są obecnie w stanie spełnić wszystkich warunków przystąpienia do NATO. Podsumowując, takie przyłączenie na g---t byłoby totalną
  • Odpowiedz
Tylko, ze ukraina sama chce wstapic do UE bo uwaza ze tam jej bedzie lepiej wolny narod sam tak zdecydowal, Rosja moze wiecej stracic niz zyskac stad wojna na wschodzie. Brakuje tekstu o agentach szkolonych w polsce.
  • Odpowiedz
@internetowyjanusz: Podpisuję się pod tym każdym członkiem mojego ciała. Najpierw Unia postawiła Ukrainę w rozkroku, dawała jej nadzieje, kusiła, obiecywała. Gdy Ukraina jednak zwróciła się do Rosji, potępiliśmy ich. Obywatele zrobili przewrót, zmienili władze. I co teraz? Zostawiliśmy ich na lodzie. Potraktowaliśmy ich jak zabawkę, którą ktoś się znudził. I jeszcze te śmieszne sankcje, które (za przeproszeniem) g---o dadzą i tak samo mocno są egzekwowane.

Unia Europejska zachowała się wobec
  • Odpowiedz
Jednak ten problem dałoby się obejść w państwie demokratycznym, podczas wyborów. Jakby do władzy doszli Ci, którzy by te przepisy anulowali. Nie ma takiej ustawy, której by się nie udało znieść. Tylko muszą być ku temu warunki( ͡° ͜ʖ ͡°) Demokracji nie robi się na ulicy, robiąc rozpierduchy z organami bezpieczeństwa..... A tak to ile mu zostało? Mniej chyba jak rok do wyborów, skoro te decyzje były niepopularne
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: Widziałem mapę Ukrainy. Do Donbasu nie zapomnij dodać Krymu.

Po drugie zobacz sobie ilu ludzi zamieszkuje całe ich zagłębie plus 2 mln ludzi na Krymie. Szacunki ONZ mówią też o 800 tysiącach uchodźców.
  • Odpowiedz
uchwalając nie demokratyczne prawa, niszcząc wolność zgromadzeń i opozycję, ciężko jest mówić o jakichkolwiek demokratycznych wyborach


@stjimmy: Protestować można, ale zamiast tego lepiej poczekać do WYBORÓW. A jak widać im się nie chciało czekać, tylko chcieli wymusić na władzy, aby podjęły decyzję jaka im się podoba.

Ta ustawa została wprowadzona 16 stycznia czyli prawie 2 miesiące po rozpoczęciu afery na Majdanie. Wiele razy przed tą datą miały miejsce starcia obu
  • Odpowiedz
Protestować można, ale zamiast tego lepiej poczekać do WYBORÓW. A jak widać im się nie chciało czekać, tylko chcieli wymusić na władzy, aby podjęły decyzję jaka im się podoba.


@Kaczypawlak: Nie wiem jak chcesz organizować demokratyczne wybory, skoro są uchwalane prawa które wybory te uniemożliwiają i dławią skutecznie jakąkolwiek opozycję, nie wiem czy w tym momencie sobie kpisz czy piszesz serio.
stjimmy - > Protestować można, ale zamiast tego lepiej poczekać do WYBORÓW. A jak wid...

źródło: comment_mlWZ1nH0o61UZbx9OTB1AChWxyiXIJ9U.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie wiem jak chcesz organizować demokratyczne wybory, skoro są uchwalane prawa które wybory te uniemożliwiają i dławią skutecznie jakąkolwiek opozycję,


@stjimmy: Tu nic nie ma o zniesieniu wyborów i obwołania prezydenta dyktatorem, tylko ograniczenie praw ludzi do zgromadzeń, które akurat wtedy miały miejsce. Celem tej ustawy było zlikwidowanie Majdanu środkami prawnymi. A to czym tu grożono odpowiedzialnością karną miało już chyba miejsce przed uchwaleniem tego prawa. Gdyby nie Majdan to
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: Nie wiem czy wiesz, ale wolność do zgromadzeń jest jednym z podstawowych praw obywatelskich. Oczywiście, żeby nie byłoby by tej ustawy gdyby nie Majdan. I możliwe też, że gdyby nie wprowadzono tej ustawy to prezydent by nie musiał uciekać z kraju. Nie wiedziałem też , że jako wolnościowiec popierasz prawa które te wolności ograniczają. Nie wiem czy widzisz ale te prawa dość skutecznie mogą zabijać jakąkolwiek opozycję i można
  • Odpowiedz