Wpis z mikrobloga

Oto treść oświadczenia Korwina, który zagłosował dzisiaj przeciwko Ukrainie w Unii Europejskiej:

Panie Przewodniczący, Panie i Panowie. Stare powiedzenie łacińskie mówi: „Is fecit cui prodest”. Tymczasem co zrobiliśmy na Ukrainie? Obaliliśmy JE Wiktora Janukowycza, zdestabilizowaliśmy sytuację organizując strzelaninę na Majdanie, sprowokowaliśmy Ukrainę do przeciwstawienia się Rosji oferując jej pomoc... po czym odmówiliśmy jej sprzedaży broni.


Ci, którzy to zrobili, są albo idiotami, albo agentami Moskwy. [Bo to Moskwa – i tylko Moskwa - na tym skorzystała].


W 1939 roku Wielka Brytania i Francja zaoferowały Polsce gwarancje, które Polska przyjęła. Rezultatem był natychmiastowy atak Hitlera. Proponuję, by ci, co będą głosowali za ratyfikacją, za kilka dni - jak powiedział jeden z moich przedmówców - przejrzeli się w lustrze”.


Po głosowaniu powiedziałem głośno: „No, to niedługo Ukraina straci całą tzw. Nową Rosję”.


Za ratyfikacją było 48 Członków Komisji, przeciwko było 8, wstrzymało się 4. Jestem przekonany, że ogromna większość głosujących, to nie agenci JE Włodzimierza Putina, tylko (podobnie jak większość głosujących w 1939 w Izbie Gmin za gwarancjami dla Polski) po prostu kompletni, prostoduszni ignoranci polityczni.


Gdyby ktoś chciał ratować ukraińską mołodycię przez rosyjskim niedźwiedziem - to powinien natychmiast przyjąć Ukrainę do NATO. Wszystko inne – to po prostu prowokacja, by Kreml przyłączył co się da, zanim Ukraina zostanie członkiem UE...


Bo neutralnej (jak za Janukowycza) Ukrainy Moskwa by nie ruszyła; wrogą – ograbi bez litości. Wroga trzeba osłabić. Taka jest logika polityki.


#ukraina #rosja #korwin #krul #jkm #4konserwy #neuropa
  • 93
@internetowyjanusz: Mnie zazwyczaj #!$%@?ą jego wypowiedzi na temat Ukrainy i Rosji ale tym razem te cytaty wydają się słuszne. Jak zachód pomógł Ukrainie ? W żaden sposób - sankcje to sposób na ukaranie Rosji długoterminowo i jej osłabienie ale to nie pomogło Ukrainie. Nie dostała ona broni, nie pojawili się tam instruktorzy wojskowi za to deklaracje, że im się pomoże padają cały czas.

Analogia do 1939 roku jak najbardziej słuszna -
@internetowyjanusz: #!$%@? jak zwykle anty. Najlepiej nie udzielać Ukrainie żadnego wsparcia i to na pewno powstrzymałoby Putina przed wejściem. YHY, tak.

Nie ma też powodu by wspierać (chyba tylko słowem i pomocą humanitarną, bo nadal czekamy na dowody korwina na szkolenie majdanowców w Polsce albo przed trybunał za znieważanie Polski na arenie międzynarodowej - jak dziadek ma jaja) ludzi buntujących się przeciw janukowiczowi, bo przecież utrzymanie kliki rządzącej państwem trzymającej cały
l.....z - @internetowyjanusz: #!$%@? jak zwykle anty. Najlepiej nie udzielać Ukrainie...

źródło: comment_AnOt3KkwcoyOXphl3mmnEAXeJmamLe4R.jpg

Pobierz
@kolanin: Myślę, że broni na razie nie dali oficjalnie, aby do absolutnego minimum ograniczyć ryzyko nieobliczalności i wybuchu Rosji. Nikt nie chce wojny, ale czekają do ostatniej chwili licząc, że uda się innymi metodami - w końcu to cywilizacja. Oficjalnie broń z zachodu na Ukrainie w czasach, gdy cały świat pokolorowali jako faszystów, to idealny moment na rozprawienie się z "hitlerowcami", bo wyciągnęli broń przeciwko nam. Myślę, że dobrze wiedzą co
@internetowyjanusz: Tylko jak na razie ruscy już wkroczyli niemal oficjalnie całymi jednostkami i kontrolują znaczny % kraju osiągając przy tym wszystkie wyznaczone przez siebie cele (jeszcze mariumpol padnie i skończą dalszą agresję) . Jeżeli teraz nie dostaną broni to kiedy ? Teraz już właściwie jest pozamiatane i rozstrzygnięcie tego konfliktu jest przesądzone.

U nas w II połowie Września 39 roku w prasie też pojawiały się informacje, że Francuzi ruszyli na NIemców,
@ediz4: Zgoda, ale skąd wiadomo kto wygrałby wybory i jak one by wyglądały? Poza tym nadal nie rozumiem jaki to miało wpływ na wejście ruskich? Coś potoczyłoby się inaczej? To tak jak z tym zniszczeniem Warszawy PRZEZ powstańców, którzy sprowokowali Niemców. Poniekąd przeniesienie winy na ofiarę i usprawiedliwianie agresora - bo Rosja miała na ukrainie strefę wpływów to NALEŻAŁO spodziewać się ataku. Bzdura.

I nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji:
Tylko jak na razie ruscy już wkroczyli niemal oficjalnie całymi jednostkami i kontrolują znaczny % kraju osiągając przy tym wszystkie wyznaczone przez siebie cele (jeszcze mariumpol padnie i skończą dalszą agresję) . Jeżeli teraz nie dostaną broni to kiedy ? Teraz już właściwie jest pozamiatane i rozstrzygnięcie tego konfliktu jest przesądzone.


@kolanin: Dlatego, że wschodnia część Ukrainy może kosztować rozpieprz w całej Europie i najzwyczajniej w świecie się to nie kalkuluje
@loooz: Wysłało by się obserwatorów na wybory - raczej nikt by nie utrudniał. A kto by wygrał - demokracja ( ͡° ͜ʖ ͡°) - przypomnij sobie pomarańczową rewolucję. Wejście ruskich jest konsekwencją obalenia siłą Janukowycza i anarchii na Ukrainie.
@internetowyjanusz: Rosja już teraz wydatki ma na armie takie jakby prowadziła wojnę - ponad 4% pkb różne źródła czytałem jedne piszą 4,1% inne 4,3%.

Unia Europejska jest nieprzygotowana do wojny i tu się zgodzę, ale czemu mamiła Ukrainę pomocą skoro nie chce im jej udzielić ? Wiem, że to polityka ale także jest to czyste #!$%@?ństwo a i Putin obecnie jest za słaby by zacząć wojnę z NATO czy UE ale