Wpis z mikrobloga

#zdziklem

Mam problem, masa i siła się nie zgadzają. Michy nie potrafię trzymać, a dieta "jec co kcesz, wyglądaj jak kcesz" działa tylko na Owce i #zgascwel ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od pół roku prawie żaden trening nie został odpuszczony, a gainsów od 2 miesięcy nie ma, siła zastopowała się intermediate wg http://www.exrx.net/Testing/WeightLifting/StrengthStandards.html (co uważam za i tak wielki sukces biorąc pod uwagę że rok temu ważyłem 52kg i nie umiałem podnieś gryfu olimpijskiego xD) jedynie się robi jakaś rekompozycja w kierunku #bojowkaaesthetic. Pomyślałem, że początek tego miesiąca to dobry moment na ruszenie tyłka i przytrzymanie diety. Dziś zrobiłem ostatni cheatday z pizzą, a od jutra ruszam pełną parą niczym Bonus BGC na najmana. Bf wg mojej hiper super nowoczesnej wagi wynosi na ten moment 14.6%. Kreatyny od miesiąca nie brałem więc mam nadzieję że woda zeszła i dane są w miarę wiarygodne. Zakupy na tydzień zrobione, 2kg płatków owsianych, 2kg twarogu, 2kg bananów, 2kg, mięsa, 5 kartonów ryżu, jajka przemyte, blender umyty, waga przygotowana, pojemniki umyte, zeszycik na siłkę rozpisany. Założyłem jakiś czas temu kanał http://www.wykop.pl/mikroblog/kanal/zdziklem/ by nie zaśmiecać mirko i tagów. Przez pierwszy tydzień będę jeszcze pisać też na publiku, potem tylko tam. Codziennie rano po toalecie będę podawać aktualny bf oraz +/- wagowy względem pierwszego dnia, wieczorem natomiast wrzucać podliczone makrosy z myfitnesspala oraz jeżeli to dzień treningowy to +/- względem startowego ciężaru. Bedę też pisać i wrzucać jakieś przepisy i fotki żarcia może. Planu treningowego nie zmieniam, zostaję przy starym. Ale żeby przełamać stagnację cofnę się w nim do pustych gryfów i najlżejszych hantelek (poza mc, tam zostawię +20kg by coś czuć) po to byście mogli się śmiać i wyzywać od suchoklatesów. Przy okazji może poprawię technikę. Plan to zmodyfikowana wersja strongliftsa wg knife z forum body-factory + 2 ćwiczenia na brzuch i jedno ćwiczenie od @maze na hipertrofię bica albowiem to u mnie kuleje najbardziej jako żem zawsze skipował bicday na rzecz legday ()


Przysiad ze sztangą 3 serie x 15 powtórzeń


Wiosłowanie sztangą 3 serie x 15 powtórzeń


Wyciskanie sztangi leżąc 3 serie x 15 powtórzeń


Podciąganie na drążku podchwytem 3 serie x 15 powtórzeń


na biceps https://www.youtube.com/watch?v=BkiMjs_7D1s 3x15


na brzuch podciąganie nóg do piersi w zwisie 3x15


na brzuch obrót tułowia z gryfem na barkach 3x15


Trening B: (ŚRODA)


Martwy ciąg ze sztangą 4 serie x 10 powt.


Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie x 10 powt.


Wyciskanie na barki, siedząc, do czoła 4 serie x 10 powt.


Wiosłowanie jednorącz 4 serie x 10 powt.


Wznosy ramion w opadzie 4 serie x 10 powt.


na brzuch podciąganie nóg do piersi w zwisie 4x10


na brzuch obrót tułowia z gryfem na barkach 4x10


TRENING A (PIĄTEK; to samo co w poniedziałek, z modyfikacją)


Przysiad ze sztangą 5 serii x 5 powtórzeń


Podciąganie na drążku nachwytem 5 serii x 5 powtórzeń


Wyciskanie sztangi leżąc 5 serii x 5 powtórzeń


Wiosłowanie sztangą 5 serii x 5 powtórzeń


na biceps https://www.youtube.com/watch?v=BkiMjs_7D1s 5x5


na brzuch obrót tułowia z gryfem na barkach 5x5


Dieta rozpisana na 3200kcal, 400w, 160b 105t.

#oswiadczenie Jako, że najbardziej motywująca jest atencja i hejt to jeżeli do 29.12.2014 nie wpadnie 5kg mięsa bez zwiększenia bfu i nie będzie minimum 10kg progressu na podstawowych ćwiczeniach (wg moich szacowań, jeżeli będę dokładać po 2,5-5kg co tydzień to od grudnia będą już serie ponad obecny poziom) to w moją piątą rocznicę rejestracji na wykopie usunę konto i przestanę być wykopowym dzikiem. A jeżeli się uda to za rok widzimy się na Olympii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tymczasem #dobranoc bo zamierzam też zacząć sypiać po 8h tak jak trzeba.

p.s.: dane z http://www.super-sylwetka.pl/idealne_proporcje.php kłamią, mam za dużą szyję, udo, łydkę i klatkę...

#silownia #mikrokoksy ziomków z tagów wołam do wspólnego miziania się po siusiakach
kamdz - #zdziklem

Mam problem, masa i siła się nie zgadzają. Michy nie potrafię trzy...
  • 45
  • Odpowiedz
@sennik: to zatem proponujesz oprócz usunięcia konta?

@berti: 5kg w 4 miesiące jest w miarę osiągalne :P wierze że jeszcze nie wyczerpałem swojego potencjału "startowego" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mlg20:
  • Odpowiedz
@kamdz: ustal sobie priorytet: masa, sila, redukca.

Jak sila i jak jesteś zadowolony z %bf to żryj i napieraj na masę i progres ciężaru tylko na boga nie 15 repsow. Na mnie działa dobrze odwrócona piramida RPT.

Jak masa to też żryj ale coś bardziej pod 10 12 powtórzeń tylko to są maksy a nie robisz 12 sztangą i koniec. Oblicz max na każde ćwiczenie, deload tak jakbyś zaczynał 5/3/1 i
  • Odpowiedz
@kamdz: bez hejtów pytam ile masz wzrostu i przy jakim wzroście?

3200kcal, 400w, 160b 105t.


Jak ja chciałbym tyle jeść...2200 kcal here i nabieram :(
  • Odpowiedz
@kamdz: Za ostro zacząłeś trenowanie. Nie masz masy więc nie masz z czego zrobić sobie mięśnie, a skoro mięśni nie wyrabiasz to siła jest intermediate :-) W Twoim przypadku zacząłbym od treningów obwodowych na wytrzymałość i nie stosować diety białkowej bo przy takim ostrym wyciskaniu zamiast zyskiwać mięśnie zaczniesz je tracić. Suplementy radziłbym sobie darować.

Skomponuj sobie dietę na masę :) Co do porad.. aby śniadanie było skromne to bym nie ryzykował bo #!$%@? przy pierwszym prostszym ćwiczeniu. Śniadanie musi być najbardziej syte w ciągu dnia!!! później zmniejszasz porcje.

Ruch. Zacznij biegać zamiast od razu pakować. Wprowadź sobie aeroby. Przy odpowiedniej diecie i aerobach możesz sprawić, że będziesz miał co spalać więc będą
  • Odpowiedz
@Jofiel: @tytanowy-janusz: @kiedys_mialem_lepszy_brzuch: @pokey: 68/176, max wagowy od momentu startu z 52kg był 73kg ale nigdy nie miałem gorszego brzucha niż wtedy i trzeba było ściąć by nie zostać skinnyfatem, już wole być lżejszy ale bez brzucha ( ͡° ʖ̯ ͡°) czyli cel na ten moment to 73kg i bf max 14-15% do końca grudnia. Ogólnie cel życiowy to 80kg
  • Odpowiedz
Nie udźwigniesz wtedy kobity do łóżka albo przez próg po ślubie


@newtonq: pls, biorę w martwym równowartość 2 takich laseczek i jeszcze kilka mi zostaje zapas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kamdz: Jesteśmy tego samego wzrostu. Ustaw barierę na 82-3 kilo. Z doświadczenia wiem, że poniżej tej wagi zaczynam się czuć chudy ;) A BF na 11%. Mierz wysoko, nawet jak chybisz to i tak będziesz gdzieś blisko.
  • Odpowiedz
@kiedys_mialem_lepszy_brzuch: nie robiłem nigdy na max bo słabo u mnie na siłce z asekuracją (albo jest za mało ludzi, albo są same janusze z bfem 40% którzy kręcą rowerki, albo sebixy którzy mimo większych rozmiarów machają połową moich ciężarów), ostatnio robiłem po 3 powtórzenia z 70kg, wg tabelki zalinkowanej w pierwszym wpisie powinienem wyciskać w jednym maxrepie 77,5kg i myślę że dałbym radę
  • Odpowiedz
@kiedys_mialem_lepszy_brzuch: od maja tamtego roku z przerwami po miesiąc, czasem dwa (przeprowadzki, zmiana pracy, studiów, itd), wychodzi na to że skok był z 52 na 68 czyli 16kg przy zachowaniu bfu na tym samym mniej więcej poziomie, a siłowo progress jest ee jakieś 400% :p
  • Odpowiedz
@kamdz: mam mniejszy nadgarstek :(. Ogólnie mamy podobną kategorie wzrostową/wagową dlatego teraz smutłem, że wyglądam mniej więcej tak jak ty ( ͡° ʖ̯ ͡°). No offence dziq. Kiedyś będziemy wielcy.

Pondro.
  • Odpowiedz
@haniadupabania: tak, robię mc w odmianie stiff leg więc mam tyły napięte przez cały czas. Póki co mi starczy, nie widze potrzeby dodatkowego ćiwczenia z izolowaniem, nic mi nie wisi, są twarde wypukłości pod tyłkiem, czego chcieć więcej :p

  • Odpowiedz