Wpis z mikrobloga

@D3lt4: siostra mojej koleżanki ze studbazy otworzyła niedawno biuro rachunkowe, tylko, że w tym momencie nie mogę znaleźć strony :D napisałem do koleżanki po info :)
@austra: Fajna propozycja. Patrzyłem na http://www.infakt.pl/ ale trochę drogo - 150 zł. Tzn., ja tyle nie potrzebuję, bo to nie będę nikogo zatrudniał i faktur bardzo mało, więc z ifirma pakiet mini za 80 zł wydaje się ok.

Głównie zależy mi na możliwośći zadawania "głupich" pytań, jak np. mam umowę zlecenie i będę prowadził firmę w innym obszarze, jak rozwiazać temat składek lub o co kaman z byciem VAT'owcem lub nie
@D3lt4: 80zł/miesiąc to naprawdę sporo jak za księgowość internetową. Normalną stawką za "człowieka" jest ok. 100zł przy małej ilości dokumentów i działalności jednoosobowej, a na ifirma praktycznie sam wszystko robisz.

Z tymi głupimi pytaniami to nie jest raczej tak jak myślisz, owszem, możesz je zadawać ale nie masz co naiwnie myśleć,że księgowa Ci jak wyrocznia poprawnie odpowie. Generalnie ostatecznie odpowiadasz tylko i wyłącznie Ty przed US. No i ona zawsze sugeruje
@krupek: No a ja właśnie szukam takiego źródła, które będzie na bieżąco z przepisami i wydaje mi się, że jak firma jest większa, to są w stanie wiedzieć więcej,lepiej - via infakt itd.

Księgować to ja umiem, bo kończę kurs księgowośći za tydzień, ale co innego to przepisy podatkowe.
80zł/miesiąc to naprawdę sporo jak za księgowość internetową. Normalną stawką za "człowieka" jest ok. 100zł przy małej ilości dokumentów i działalności jednoosobowej, a na ifirma praktycznie sam wszystko robisz.


@krupek: Ale 80 zł to jest biuro rachunkowe, a nie księgowość internetowa :D Czyli dostarczasz faktury, a ksiegowa robi wszystko za Ciebie. I nie płacisz jej 100-150 zł, tylko 80 zł. Po prostu @D3lt4 pomieszał usługi. Za ksiegowość internetową tam się płaci